Page 116 of 130 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast
Results 1,726 to 1,740 of 1950

Thread: NOUL 3008

Motorizarile 1.2 PureTech vor aparea din nou in configurator in momentul in care vor fi disponibile in versiune Euro 6.3. Ca in toata gama Peugeot importata la noi. Probabil e chestiune de 1-2 saptamani

Vizitator
    Deci pe siteurile englezești,spaniole, franțuzești și nemțești se poate cumpăra Peugeot 3008 1.2 puretech manual, eu uitându mă doar la GT line, configurând o la fel cum este a mea, toate siteurile prezentând motorul ca fiind euro 6.2
    La noi nu mai apare, bănuiesc că n om fi mai breji chiar decât firma mama și scoatem motorul pentru că așteptăm 6.3 care ar trebui implementat din 2020.Eu cred că s a scos pentru a face loc Citroen ului C5 sau pentru a se vinde mai mult diesel, care în Europa deja este renegat. Zic că fac o mare prostie, eu daca nu o comandam la Sf anului trecut și eram pus acum să cumpăr, nu as fi luat diesel și motorul 1 6 nu are și cutie manuala. Mie unu nu mi place c 5 aircross este un C3 mai mare, la fata îl asemăn cu vechiul Duster, așadar as fi mers pe Nissan Qashqai sau Renault Kadjar care oferă motoare turbo 1.3 turbo manuale. Bine, la străini există și opțiuni suplimentare, cum ar fi spatele mașinii vopsit in alta culoare, exact cum erau primele mașini de teste, dar o opțiune neinteresantă, bănuiesc că n ar fi prins la cumpărători.

Vizitator

capac lipsa

Sunt pe cale sa achizitionez un 3008 si am observat cateva probleme la masina care ma intereseaza.

La banchetele din spate, am observat ca e lipsa capacul de la acest spatiu (din poza atasata), iar proprietarul mi-a spus ca si daca l-ar pune de nou, in termen scurt o sa se rupa iar. Asa este ? Sau copii lui sunt mai saltareti ? Exista si alta varianta pentru a monta acolo un capac sau ceva ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190513_115408.jpg  

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    S-a lamurit problema ... este vorba de modelul 3008 produs pana in 2016.
    Asa ca nu mai cautati capace pe sub presuri
    Touche, aici e thread pentru noul 3008.
    Daca stie totusi cineva sa-i spuna omului care ar fi diferentele dintre cele doua generatii de 3008, exceptand aspectul ... vrea sa cumpere ceva cu 1.6 BlueHDI 120 CP, AT6.
    Motorul presupun ca e tot cel de pe noul 3008, dar cutia ... cutia este Aisin cum avem noi (eu stiam ca aisinurile au cod EAT nu AT) sau e robotizata veche a lui Peugeot ?
    Michael for President !

Vizitator
    Multumesc Marius!
    Scuze ca am postat pe sectiunea gresita, eram eu intr-o confuzie dar bine ca am lamurit pb.
    E intradevar vorba de 3008 dar modelul fabricat pana in 2016.
    Am aflat si ce cutie are, si e vb de Aisin EAT6 - si asta e un lucru bun (sa speram).

O sa mai citesc pe aici, poate mai aflu detalii suplimentare legate de masina pe care doresc sa o achizitionez (pentru ca oricum pe aici cam bate vantul )) )

Vizitator
    Salut,

Pentru cei care au masinile cumparate de peste 1 an, aveti ceva greieri aparuti? Eu am o obsesie cu asta.

Legat de consum am mai facut o data Craiova-Olanesti-Craiova, dar conditiile de traffic au fost mult diferite.
    La dus am trecut Balsul in 30min, pentru cei care nu stiu asta inseamna 2-3km in 30minute.
    Am avut timp sa imi aduc aminte de toate guvernele incepand cu Petre Roman si terminand cu Danciloasa, le-am zis la toti de bine.
    Consumul 5.8l%
    Distanta 145Km,
    Viteza medie 51km/h.

La intoarcere a fost si mai rau, accident la Padurea Sarului, trafic deviat prin comune ruta Piatra-Olt, Soparlita, Bals.
    Asta a insemnat vreo 30 km facuti in 2 ore, evident ca in timpul asta am reluat la injuraturi toate guvernele care nu au facut o autostrada pana acum.
    Consumul 5.9l%
    Distanta 170Km,
    Viteza medie 49km/h.

Pentru cei interesati - maine vor fi publicate noile liste de preturi pentru 3008/5008, ce vor include si motorizarile PureTech Euro 6.3. Probabil saptamana viitoare vor aparea noile versiuni si in configurator.

Vizitator
    Quote Originally Posted by Iwant3008 View Post
    Salut,

Pentru cei care au masinile cumparate de peste 1 an, aveti ceva greieri aparuti? Eu am o obsesie cu asta.
    2 ani cu masina ,nici un fel de greier pe bune...
    un tacanit între scaun si volan cateodata

Vizitator

Probleme conectare telefon la sistemul media

Buna ziua. Ieri am ridicat din Showroom noul Peugeot 3008 1,2L PureTech 130 CP S&S Automata in echiparea Active. Masina pentru primii 100km s-a comportat foarte bine, chiar ne place...De la capitolul design pana la dotari (Grip Control, Senzori de parcare fata-spate, scaunele incalzite, Mirror Link si sistem de franare de urgenta si nu in ultimul rand I-Cockpit este excelenta).
    Doar ca am intampinat o problema: nu putem pune muzica de la telefon pe tableta, nu putem conecta la Mirror Link (telefonul este noul Samsung A8), atunci cand merg la audio imi apare ca este disponibil doar radioul. Si am stat ieri o ora sa vad ce ii pot face (am incercat chiar cu 2 telefoane), dar nu a mers nimic. Stie cineva ce am de facut (contactele si mesajele le-a luat prin bluetooth, dar ce depinde de conectarea prin USB: Mirror Link si muzica de pe telefon nu merge)?
    Am nevoie de putin ajutor. Multumesc anticipat !

Vizitator
    Salutare
    Octav sa o stăpânește sănătos fără evenimente.
    Muzica de pe telefon prin bluetooth, Mirrorlink nu folosesc imi pare prea instabil si complicat de folosit/ instalat. In AndroidAuto ai tot ce- ti trebuie. Pt.conexiuni audio/ video caută posturile lui marius23mvp unde explica detaliat toate variantele.

Vizitator
    Am ridicat masina vineri: activ 1.2 manual cu ceva optiuni
    Primul drum pana la Slatina cu mers lejer pe autostrada 120-130. Consum 6.6
    Android auto s-a conectat imediat la s7 edge
    Cotiera este refrigerata, ledul albastru de la usb este prezent.
    Ca observatie, la 60km/h se aude un mic zgomot ca un huruit de joasa frecventa probabil un zgomot ce va disparea dupa ceva km.
    Pana acum sunt extrem de incantat de ea un pic ciudat planul de intretinere cu schimbul de filtru habitaclu la 2 ani dar probabil o sa-l schimb la fiecare revizie. Revin cu ceva impresii cand mai implinesc km
    Eurial militari si Cosmin au nota 10 de la mine. Totul a decurs superb cu dansii.
    Sanatate,
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20190517_192832.jpg   20190517_192810.jpg  

Vizitator
    @mahay cand ai dat comanda ? Sunt si eu interesat sa iau un Allure cu multe optionale 1.6 benzina cutie automata si as fi curios sa stiu care este termenul realist de livrare

Vizitator
    Buna ziua și eu am un 1.2 manual GT line.Acelasi huruit îl am la 60 de km/h care după 70 de km/h dispare.Nu știu ce să îi fac, am vb la Peugeot mi au zis sa mă duc la ei, însă mi e teama sa o las pe mana ciocănarilor.Pesemne este ceva normal daca și a dvs face. A mea face indiferent daca este în viteză sau nu.

Vizitator
    Quote Originally Posted by PeRuZzI View Post
    @mahay cand ai dat comanda ? Sunt si eu interesat sa iau un Allure cu multe optionale 1.6 benzina cutie automata si as fi curios sa stiu care este termenul realist de livrare
    Salut,
    Pe 12 martie am dat comanda. Pe 13 mai era in reprezentanta. Fix dupa o luna, in aprilie m-au sunat ca masina este gata si o sa plece din franta. Termenele sunt super decente fatza de cele trecute in contract
    @Miria, exact asa face si a mea. Am lasat-o pe liber crezand ca e din cutie din cauciucuri nu este deoarece dispare dupa 70. sigur e un zgomot tehnologic (parca asta era termenul)care o sa se duca dupa 2-3000 de km.
    Sa auzim de bine!!

Vizitator
    Doamne ajuta, eu nu cred că o să dispară pur și simplu după un anumit număr de km.Eu anm mașină din ianuarie și nu a dispărut.Fiecare își dă cu parerea despre cauza.A mea a făcut după primul km.

Page 116 of 130 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast

Bookmarks