Page 158 of 158 FirstFirst ... 58108148154155156157158
Results 2,356 to 2,366 of 2366

Thread: NOUL 3008

Parcheaz-o īn pantă de cāteva ori și vezi dacă smucește, măcar o dată, cānd treci din P īn D sau R.
    Allure 1.2 EAT8 2019 alb/negru, focal, trapă, i-amplify, full led, masaj, visio2

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Pai daca masina e parcata in plan inclinat mi se pare normal sa smuceasca putin cand cuplezi D sau R, pentru ca probabil cutia a fost lasata tensionata la oprirea motorului.
    Eu cand parchez in panta nu opresc motorul ca de obicei - adica s-o las pe ea sa-si faca operatiunile singura (de obicei parchez cu spatele si prima data o trece din R in P si apoi isi trage frana de mana) pentru ca imi lasa tensiune pe cuiul de la cutie. Prima data ii cuplez eu frana de mana, iau usor piciorul de pe frana si apoi opresc motorul.
    Daca o las pe ea singura atunci data viitoare cand o pun din P in D ca sa plec - imi va smuci cand cupleaza D. Asa a facut de la inceput.
    Michael for President !

Vizitator
    1. A pus cineva carlig de remorcare la masina? Sursa buna si la calitate si la pret?
    pentru instalatia electrica banuiesc ca trebuie cu Modul de protectie CAN-BUS, nu?

2. Pentru cei cu cotiera refrigerata, puteti pune o poza din interiorul cotierei cu gaura pe unde vine aerul rece? am si eu niste gaurele... dar nu se simte nimic pe-acolo cand merge aerul conditionat, nici chiar cand merge si pentru randul doi.

Baby Lion marius23mvp's Avatar
    Spatiul refrigerat este la fel, problema e ca la modelele mai noi nu au mai pus o conducta prin tunelul central, care sa ajunga la cotiera. Dar cotierele sunt la fel, cu aceleasi gaurele.
    Nu stiu efectiv ce-au avut in cap cand n-au mai pus conducta aia ... cred ca se poate monta dar trebuie dat tot tunelul central jos. Eu unul nu m-as apuca sa fac eu operatiunea asta.
    Eu cand am pus muzica pe masina a fost nevoie sa-mi demonteze tunelul central ca sa ajunga sa ia semnal pentru statie.
    Vad ca esti din Bucuresti - cel care mi-a facut mie lucrarea (daca nu imi trimitea poze nu credeam ca s-a umblat pe acolo, pare neatins) are atelierul in Bucuresti.
    Daca te intereseaza ii dau un tel sa-l intreb daca se mai baga, si-ti dau nr lui de tel sa stabiliti pretul.

PS - iti recomand sa citesti bine de tot aici
    https://www.peugeotforums.com/threads/cool-box.272578/

si peste tot pe unde mai gasesti, ca eu nu iti pot spune sigur daca doar lipsa unei conducte este problema ...
    Michael for President !

Vizitator
    am volanul putin virat catre dreapta la mers drept. destul de putin dar din pricina formei se vede oribil.
    E de geometrie? Garantie la ei la service?
    Am citit pe undeva ca se rezolva cumva daca se scot bornele de la baterie si probabil se trage de volan. WTF

Stiti cum rezolv?
    p.s nu-mi aduc aminte sa fi luat gropi mari si nu este de la echilibrat jantele sau presiunea in roti

Vizitator
    Geometria trebuie refăcută. De la gropi se īntāmplă. Cam multe belele v a adus mașina aceasta.

Vizitator
    Nu stiu ce sa zic poate am fost eu mai norocos, dar nu am mai avut nicio problema de un an de zile nici macar minora.
    Mi s-au intamplat 2 mici probleme in primele 2 luni can am luat masina, o data mi s-a dezactivat franarea de urgenta fara motiv si o data nu mi-a mers keyless entry, nu am inteles de ce nu mi-a gasit cheia, atat intr-un an si jumatate. Eu sunt mai mult decat multumit de masina.

@Iwant3008 same here, zero probleme pānă acum. Doar aplicația My peugeot mai dă rateuri, văd că azi a luat-o, după 6 luni
    Allure 1.2 EAT8 2019 alb/negru, focal, trapă, i-amplify, full led, masaj, visio2

Vizitator
    Nici eu n am avut nicio problema cu mașina.

Vizitator
    Și eu la fel, o am de aproape 2 ani și nici o problema.

Baby Lion albert.arifovici's Avatar
    Nici la mine nicio problema.
    2019 Peugeot 3008 1.6 PureTech 180 cp

Page 158 of 158 FirstFirst ... 58108148154155156157158

Bookmarks