Results 1 to 6 of 6

Thread: Dezactivare inchidere centralizata / resetare ceas - data

Dezactivare inchidere centralizata / resetare ceas - data

Salutare. Am urmatoarea problema: la cateva minute dupa ce inchid masina cu telecomanda se reseteaza inchiderea centralizata / ceasul si nu mai pot deschide masina decat cu cheia. Dupa ce introduc cheia in contact se activeaza si inchiderea centralizata.... Am verificat sigurantele... am desfacut borna de la baterie ( care e noua - schimbata la Motorex in decembrie).... nimic. La Motorex mai am de asteptat 10 zile pt o verificare...
    Last edited by Cristi_M.; 06-06-2017 at 07:33 PM.

nicio idee ??

Vizitator
    nici mie nu mai imi merge deloc din telecomanda decat din cheie sa deschid ...

Vizitator
    Am si eu acekeasi probleme.cum ati rezolvato?

Vizitator
    Salut!
    Sunt nou aici, nu stiu inca cum iti pot scrie in privat 🥴, dar, ca si sebyboy, am aceasi problema si niciun mecanic la care am fost nu a stiut sa ma ajute.
    Ba sa schimb acumulatorul, ba releul de incarcare de la alternator, ba nu stiu ce chestie electronica.. ca poate.. ca sa le luam prin eliminare. Sigur, hai sa bagam vreo 3000 ca poate.. 🤣🤣
    Merci!

Baby Lion ionut1984's Avatar
    Salutare. Am luat un 307 iar inchiderea din cheie nu mai merge. Are sistem de alaram si inchidere din telecomanda aftermarket hornet. Cand pun contactul la 3-4 sec se inchid automat usile chiar si fara sa plec de pe loc. Am dezactivat sistemul masini acela de inchidere automata care se inchidea la (parca)10km/h dar tot asa se inchide ! Aveti idee ce sa ii fac?Merci

Bookmarks