Results 1 to 6 of 6

Thread: PRAG DREAPTA INDOIT

lizzy29's Avatar

PRAG DREAPTA INDOIT

Buna ziua. In luna ianuarie am luat un viraj la dreapta si de la un morman de zapada inghetata am atins cu pragul care s-a infundat pe toata lungimea usii dreapta spate. Imi puteti spune daca se poate indrepta un prag, cat de sigura este aceasta metoda pentru siguranta in trafic si cat ar costa. Nu doresc sa il inlocuiesc. Ar costa prea mult. Multumesc.

Ionut159's Avatar
    Se poate face fara probleme. In majoritatea cazurilor se trage pragul la loc fara probleme. Daca nu sare pragul la loc se taie si se reface. In orice caz nu e nicio problema din punct de vedere al sigurantei. O reparatie de prag nu sare de 250 lei cu tot cu vopsit, cel putin unde am reparat si eu.
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

paul_ral's Avatar
    Se poate trage pe un banc de redresare caroserii si apoi ajusta cu aparate de indreptat tabla. Acum depinde si de gradul de deteriorare
    Mazda 3 Skyactive sedan Revolution/Peugeot 206 X-Design 1.4 HDI

lowprofile's Avatar
    Quote Originally Posted by lizzy29 View Post
    Buna ziua. In luna ianuarie am luat un viraj la dreapta si de la un morman de zapada inghetata am atins cu pragul care s-a infundat pe toata lungimea usii dreapta spate. Imi puteti spune daca se poate indrepta un prag, cat de sigura este aceasta metoda pentru siguranta in trafic si cat ar costa. Nu doresc sa il inlocuiesc. Ar costa prea mult. Multumesc.
    Se poate indrepta fara probleme. Ceea ce vezi tu deformat nu afecteaza siguranta, structura de siguranta se afla sub prag. Vis-a-vis de Peugeot Pantelimon este un service foarte bun, iar ca si costuri de reparatie, undeva intre 300-350.

Vizitator

Recomandare service

Quote Originally Posted by lowprofile View Post
    Se poate indrepta fara probleme. Ceea ce vezi tu deformat nu afecteaza siguranta, structura de siguranta se afla sub prag. Vis-a-vis de Peugeot Pantelimon este un service foarte bun, iar ca si costuri de reparatie, undeva intre 300-350.
    Salutare , ai idee cum se numește service-ul. Am reușit performanța sa lovesc pragul dreapta . M-am uitat pe maps și nu am văzut service-ul ...mersi

lowprofile's Avatar
    Este in spatele unei vulcanizari, peste drum de Peugeot Pantelimon.

Bookmarks