Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 46 to 49 of 49

Thread: Lucianian's Bicycle

Vizitator
    Salut,

Da, sunt absolut sigur de km. Masina este luata de unde lucrez si ii cunosc istoricul.

Multe din ce am schimbat nu era nevoie dar am vrut sa mentin masina in conditii optime.

Turbina a fost un moft, la fel si amortizoarele.

Probabil ca multi ar fi schimbat doar ce era stricta nevoie , in cazul meu un arc, motorasele de la stergatoare, un tampon motor, o macara si o chestie la ambreiaj ( nu mai stiu exact cum se numeste dar a costat pana in 200 de lei).

Legat de navigatie, a costat in jur de 1600 de lei. Comenzile de pe volan merg, singurul inconvenient fiind ca in momentul in care apesi pe "mute" se stinge navigatia. Trip computer se afiseaza pe ecranul navigatiei.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Vizitator
    intre timp, masina a iesit din leasing. La inmatriculari totul a decurs foarte repede.
    Am facut CASCO la CITY- cost 361 euro fara franshiza.

Vizitator
    UPDATE:

- am pus cauciucurile de iarna ( DOT 2017 - a treia iarna. Stare impecabila dar probabil anul viitor le voi schimba datorita imbatranirii)
    - am facut revizia 122.500km ( nu trecusera 10.000 de km dar am zis sa fie fresh inainte de iarna)
    - aveam impresia ca-mi patineaza ambreiajul asa ca l-am schimbat, inclusiv volanta ( am ignorat mecanicul care incerca sa ma convinga ca nu are nimic. Daca tot am umblat acolo, sa fie totul nou)
    - a aparut o ciobitura mica pe parbriz care ma sacaie datorita faptului ca nu mai sterge bine stergatorul ( il voi schimba pe CASCO dupa iarna aceasta)
    - cred ca mi-a lovit cineva oglinda retrovizoare de pe partea pasagerului deoarece a crapat semanliozatorul si nu mai functioneaza

-

Vizitator
    intrucat sunt in cautari pentru anvelope noi de vara, le voi vinde pe cele vechi ( dot 1618- Michelin)- pret 1200 de lei

Precizez ca una din avelope a avut un cui.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks