Results 1 to 5 of 5

Thread: Sistem SOS

Vizitator

Sistem SOS

A reușit cineva sa redirecționeze apelul de pe SOS spre 112 ,pentru modelul 508 2011?

Baby Lion geolgau's Avatar
    Nu m-am riscat, dar butonul de asistenta peugeot l-am testat si mi-a raspuns cineva de la suport peugeot din ungaria, care probabil ca daca aveam o alta urgenta decat depanare ar fi putut sa sune la 112 si cred ca ei au si locatia masinii. PS: a fost amabil si a inteles ca doar faceam niste teste la buton si m-a rugat politicos sa evit testele acestea acum ca stiu ca functioneaza .

Vizitator
    Asistenta am testat o și eu , a răspuns unul īn franceza iar după a dat o pe engleza mai stālcita cei drept. Cred ca o sa testez și sos ul sa vad cine răspunde și de unde.
    Last edited by 205; 25-01-2017 at 10:42 AM.

Vizitator
    Salut.
    Stie cineva daca butonul de SOS si peugeot asistenta se poate programa pentru romania?
    Am cumparat masina din Germania si daca il accesez raspunde cineva din Germania.
    Masina este un peugeot 508 Facelift 2015

mihaip's Avatar
    Asistenta pe romana nu este. Cand am demontat panoul cu clima,m-am asezat fara sa vreau, cu cotul, pe butonul de SOS. Nu stiu dupa cat timp de stat pe el a inceput sa sune cam strident in masina si nu se mai oprea. Am scos borna de la baterie, nimic, am pus-o la loc si nimic, in acest timp, de vreo doua ori a vorbit cineva intr-o limba ciudat pe care n-am inteles-o, insa, dupa vreo 3 minute a raspuns o doamna in franceza, i-am spus ca nu stiu franceza si ca in engleza ne-am putea intelege si i-am explicat ca am pus ceva mai greu pe buton si ca sa ma scuze pentru deranj. Mi-a spus ca nu-i nici o problema, ne-am salutat, sunetul ala strident a disparut si totul a fost in regula.

Bookmarks