Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 15 of 104

Thread: 308 GTi vs .......

Sindrom_CHR's Avatar

308 GTi vs .......

Toti ajungem acolo, mai devreme sau mai tarziu
    ISTORIA VORBESTE AICI Peugeot 206 - 2.0hdi

Lion Veteran Asgard's Avatar
    Vorbeste in numele tau
    Peugeot 607 2.2 HDi / Peugeot 208 1.2 Puretech / Peugeot 308 GTi By Peugeot SPORT

sadcozma's Avatar
    Subscriu, Wir leben Autos!

Sindrom_CHR's Avatar
    Quote Originally Posted by Asgard View Post
    Vorbeste in numele tau
    Mai sunt si exceptii, fani, etc.
    Eu unu nu de exemplu nu mi-as lua 308gti niciodata. Cu atat mai mult nou

@sadcozma, tot in aceasi oala esti tot pe germana ai dat-o

alex82's Avatar
    Mda , din pacate ( sau nu ) mi s-a pus pata pe ceva automat , si daca nu va fii un C6 , cu siguranta va fii ceva nemtesc , nu neaparat VAG ( desi audi-ul e pe lista )

@Asgard , cum ma sa fii fan megane RS si sa iti iei 308 gti ? ( ai si avatarul cu megane )

Quote Originally Posted by Sindrom_CHR View Post
    Mai sunt si exceptii, fani, etc.
    Eu unu nu de exemplu nu mi-as lua 308gti niciodata. Cu atat mai mult nou

Este fix problema ta ce iti achizitionezi!!! Dar nu am inteles care este problema ca a fost noua??

Quote Originally Posted by alex82 View Post
    @Asgard , cum ma sa fii fan megane RS si sa iti iei 308 gti ? ( ai si avatarul cu megane )
    In mare, pentru ca: 1. Este in 3 usi.
    2. 4 usi de abia din 2017.
    3. RS4 va veni cuplata numai la o automata.
    4. Pt ca urmeaza o surpriza....
    Peugeot 607 2.2 HDi / Peugeot 208 1.2 Puretech / Peugeot 308 GTi By Peugeot SPORT

Gold Lion Basti77's Avatar
    O vinde

Cui? 😊Cine ia 308 gti? Nu are cautare , daca nu e vag. Dar era vorba de momentul de dinainte de achizitie.

Sindrom_CHR's Avatar
    Este fix problema ta ce iti achizitionezi!!! Dar nu am inteles care este problema ca a fost noua??

In mare, pentru ca: 1. Este in 3 usi.
    2. 4 usi de abia din 2017.
    3. RS4 va veni cuplata numai la o automata.
    N-am nici o problema, ca-i decizia fiecaruia. Eu ziceam in ideea ca sa cumperi un 308gti tre sa fii mai mult fan si sa gandesti mai mult cu inima la achizitie.

BTW, n-ai de gand s-o bagi pe track?

Poate la anu facem un grup ca mai stiu ceva persoane cu peugeosuri interesate.

Baby Lion
    N-am nici o problema, ca-i decizia fiecaruia. Eu ziceam in ideea ca sa cumperi un 308gti tre sa fii mai mult fan si sa gandesti mai mult cu inima la achizitie.

BTW, n-ai de gand s-o bagi pe track?

Poate la anu facem un grup ca mai stiu ceva persoane cu peugeosuri interesate.
    n-am înţeles faza cu fanul, nu e o maşină bună sau ce vrei să spui? Du-te şi cumpără Golf GTI, plăteşte 43.000 Euro şi te zăpăceşte Asgard cu 308-ul de nu înţelegi nimic de toţi banii.
    Terminaţi cu ideile astea că numai maşinile nemţeşti sunt bune. Dacă tot vreţi să opinaţi, fţi obiectivi: există Mercedes şi maşini.
    I work for money.. For loyalty, hire a dog !

Calm..calm, ca ajungeti la cutite
    Siilviuzz, sunt 2 tipuri de persoane in general pe forumuri:
    1. cei care merg cu masini stock(indiferent ca e rs gti etc) si intreaba ce se intampla daca face soft...
    2. cei care iau un Golf GTI , GTR etc si mai baga inca 10-15k euro in motor doar de fun ca au marunt in buzunare.
    (Iar retetele de power pentru grupul VAG sunt mai cunoscute, mai la indemana, mai etc etc decat cele de la Peugeot, de aceea lumea prefera VAG)

Sindrom_CHR's Avatar
    ))) Cu mercedes gla luat de nou, mi-a bubuit radiatoru in Ungaria la nici 7k )) asa ca nici ei numai sunt ce-au fost. Si exemplele pot continua cu cutii de viteze si turbo.

N-a zis nimeni ca nu-i masina buna, dar din pacate, daca o iei si vrei mai mult de la hot-hatch, din experienta o zic peugeot nu ofera prea multe. Iar AM, nici atat.
    Eu sunt curios totusi cum este zapacit un GTI de 308-ul? Pe ce principiu? Ca performante sunt tot acolo!

Baby Lion
    ))) Cu mercedes gla luat de nou, mi-a bubuit radiatoru in Ungaria la nici 7k )) asa ca nici ei numai sunt ce-au fost. Si exemplele pot continua cu cutii de viteze si turbo.

N-a zis nimeni ca nu-i masina buna, dar din pacate, daca o iei si vrei mai mult de la hot-hatch, din experienta o zic peugeot nu ofera prea multe. Iar AM, nici atat.
    Eu sunt curios totusi cum este zapacit un GTI de 308-ul? Pe ce principiu? Ca performante sunt tot acolo!
    Eu merg pe principiul că nu pot face Ferrari din Dacie, accept faptul că sunt mai de modă veche, dar chiar nu vreau nici Golf de 600 CP, nici 308 GTi de 1000 CP. Dacă iau o maşină, o iau pentru ce oferă când iese de pe porţile reprezentanţei, pentru că se presupune că ştiu ce îmi doresc de la ea, că de-aia o cumpăr, acesta nu este un argument.
    Când vorbeam de "zăpăcit", mă refeream la circuit, pentru că se presupune că nici Golf GTI şi nici 308 GTi nu sunt maşini de mers la piaţă. Voi posta un link de pe youtube, de pe circuit: Peugeot 308 GTi, Honda Civic Type R şi Seat Leon Cupra ST (nu ştiu ce caută în acest test) şi menţionez că nu ştiu dacă este "mânărie" sau nu, dar rezultatul este surprinzător.

https://www.youtube.com/watch?v=vKkibZFq0m8

Sindrom_CHR's Avatar
    Dupa ce te duci pe track de 3 ori si cu stockul te bati la ultimii timpi, o sa vezi ca se schimba datele problemei.
    Iar Ferrari chiar nu-i o referinta pt turisme. E un supercar si atat la fel ca lambo, mclaren si altele. Cand la juma de pret faci un evo care le rupe capu pe circuit si in afara. Dar n-ai un cal sau un taur pe ele

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Baby Lion
    Dupa ce te duci pe track de 3 ori si cu stockul te bati la ultimii timpi, o sa vezi ca se schimba datele problemei.
    Iar Ferrari chiar nu-i o referinta pt turisme. E un supercar si atat la fel ca lambo, mclaren si altele. Cand la juma de pret faci un evo care le rupe capu pe circuit si in afara. Dar n-ai un cal sau un taur pe ele

Judecând ce ai expus tu mai sus, înseamnă că inginerii ăia de la Peugeot/VW sunt nişte idioţi şi nu trebuiau să scoată aceste modele, deoarece cu un Evo preparat cu bani mai puţini le "baţi la fund".
    Dacă la hot-hatch-uri am ajuns să aducem în discuţie Evo, mă retrag din această discuţie.
    Cât despre Ferrari, admit că poate este un exemplu nefericit, voiam doar să exprim o idee, pe care cred că ai înţeles-o. :d

- - - Updated - - -

Eu recomand să conduci 308 GTi-ul, o să rămâi plăcut impresionat.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Bookmarks