Results 1 to 4 of 4

Thread: apa in prag - peugeot 307

apa in prag - peugeot 307

Dupa ploile din zilele trecute m-am trezit cu apa in masina pe partea soferului. Apa sub mocheta . Am gasit pragul plin cu apa .Si in mersul masinii se auzea ca o sticla cu apa pe jumatate plina . Am fost la service si au scos niste dopuri cu care sunt fixate aparatorile rotilor . Si a curs apa din prag. Dar bineinteles problema nu s-a rezolvat, nu stiu care este cauza . Si daca trebuie sa aiba cumva niste orificii in praguri prin care trebuie sa se scurga apa . Nu gaurile pentru diblurile alea care fixeaza aparatorile de noroi. Stie cineva daca sunt orificii speciale pentru scurgerea apei ? Si cum ajunge apa in prag ?

Vizitator
    Aceasi problema o am si eu la 307 si nu stiu de unde ajunge apa īn prag cānd plouă si dacă plouă tare se umple pragul si intra īn mașină....prima data am găsit apa īn mașină pānă la pedale si am crezut ca mi-a intrat apa pe sus dar acum a plouat mai putin si numai īn prag am auzit apa,nu a apucat să intre īn mașină să-mi ude iar pāsla si mocheta.Acum am desfăcut un surub de la aripa sa iasă apa dar asta nu e o soluție ca vine iarna si ingheata pragul si ruginește tot.Nu īmi pot da seama pe unde sa ajungă apa īn prag.....

Pavel307's Avatar
    peugeot 307 breck,am demontat aripa fata si sub aripa se gasesc niste dopuri de cauciuc ce erau desprinse si pe langa ele inta apa in prag

Quote Originally Posted by Pavel307 View Post
    peugeot 307 breck,am demontat aripa fata si sub aripa se gasesc niste dopuri de cauciuc ce erau desprinse si pe langa ele inta apa in prag
    Salut, poti sa detaliezi? Ai dat aripa jos?

Bookmarks