Peugeot Club
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Pareri proaste despre 407

Tudor's Avatar

Pareri proaste despre 407

click aici:

Link

mie nu prea imi vine sa cred...
    Servicii spalare/curatare/intretinere auto in IASI
    CUMPAR JOCURI ORIGINALE PENTRU PLAYSTATION 3
    2008 PEUGEOT 308 CONF PACK 1.6 HDi 16v 90 CP GRISS HURRICANE 2008 PEUGEOT 207 TRENDY 1.4 VTi 16v 95 CP ROUGE ADEN

skipper's Avatar

Da

Articolul e scris vadit tendentios, scotand in evidenta mult mai mult partile negative fata de cele pozitive. Si totusi unde anume nu au dreptate in criticile lor? Si au uitat de garda la sol si scut!

A l e x's Avatar
    Daca e sa cautam articole pe net la fiecare model in parte, iti spun eu ca nici unul nu scapa de critici. De ce ? Pai in primul rand, nicio masina nu e perfecta, asta-i adevarul. Toate au cateva defecte, unele mai multe, altele mai putine, dar nu prea exista masina perfecta.

Oricum, nemultumiri la adresa motorului 2.0 HDi si la aspectul interiorului am auzit mai des... Eu am facut test-drive cu 2.0 HDi si chiar pot sa zic ca mi-a placut, dar interiorul nu mi se pare reusit nici mie.

Prea putin conteaza, din ce am citit pe aici lumea e multumita de 407. Asta conteaza, nu ce scrie in alte parti

Tudor's Avatar
    unde anume s-a taiat ala la mana? in ce anume? Zicea ceva de portiera sau de geam parca... si ce are indicatorul ala de temperatura? nu inteleg???
    Servicii spalare/curatare/intretinere auto in IASI
    CUMPAR JOCURI ORIGINALE PENTRU PLAYSTATION 3
    2008 PEUGEOT 308 CONF PACK 1.6 HDi 16v 90 CP GRISS HURRICANE 2008 PEUGEOT 207 TRENDY 1.4 VTi 16v 95 CP ROUGE ADEN

indicatorul ii gradat prost - gradatiile nu-s liniare si intuitive

Mie 407 mi se pare o masina buna. Intentionez sa-mi iau una peste ceva timp.
    singurele lucruri care ma retin sunt banii (dar rezolv eu partea asta) si peugeot romania.
    Nu as vrea sa dau banii pe o masina si sa fiu tratat cu "profesionalismul" Eurial - joaca de-a ofertele (uite 2.2 si 2.7 hdi dar nu avem preturi). Ca sa nu mai vorbesc de intarzierea cu care updateaza site-ul (nu vreau sa ma gandesc cat dureaza procesarea comenzilor de piese intre Eurial si Peugeot Franta).
    Ramane de vazut cum se mai misca Eurial de acum incolo - ca poate ma duc pana in Austria si-mi cumpar masina de acolo

Dic84's Avatar
    Au bagat pe site variantele de 2.2 si 2.7.Acum stau eu si ma minunez(in urma unei configurati FULL OPTIONS inclusv NAVI Color)cum mama masii e posibil sa dai pe un Peugeit 40k de EURO.Atat duce unul!Niciodata in viata lor nu or sa vada atatia banii de la mine.Poate Mercedes,BMW dar nu un PEUGEOT!!!

lol
    m-am uitat azi noapte si nu era facut update. ma uit de 2 luni incoace si nu vad promotia de la tv si cand scriu pe forum dupa ce verific pe site modifica si ei.
    supertare. pacat ca e doar intamplare, ca nu tin ei cont de ce scriem noi. altfel ar fi scris demult

themadman's Avatar
    cam exagerat.
    prius este o caruta japoneza si nu se compara din nici un pct de vedere cu un 407 nici macar la economie carburant.

mie mi-a placut prezentarea de la top gear din emisiune.

http://www.topgear.com/content/carsu...6/peugeot/407/

Dic84's Avatar
    nu zic ca ar fii o masina excelenta dar nici cum exagereaza aia de la TOPGEAR nu mi se pare ca e.

sandman84's Avatar
    tot mai bun a fost 405

cristi_407's Avatar
    Ca toate masinile are puncte negative si puncte pozitive..Mie mi se pare ca cei de la Top Gear au fost detul de sinceri..407 chiar sta foarte bine in curbe si chiar arata bine si la interior si la exterior..Nu a incercat sa copie nici o masina nemteasca, are un caracter aparte..Nu stiu ce sa spun dar eu dupa 2 ani de cand am masina nu m-am saturat nici o clipa de ea..Poate cateodata imi doresc sa am ceva mai multi calutzi dar la ce drumuri sunt in Romanai ma multumesc cu atat..
    CHECK OUT MY CAR http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=1858 :naughty: :naughty: :naughty:
    Peugeot 407 & Vw GTI

OK, e ceva ce imi scapa aici; ce-i drept, inca nu m-am dezmeticit, intrucat am stat aseara sa vad "Das Boot" de la cap la coada :-)

Asaa ... cristi 407, cad spui ca cei de la Top Gear au fost sinceri, te referi la link-ul postat de themadman ? Pentru ca ... o steluta la craftsmanship si doua la driving experience, mie nu mi se pare realist, mai ales ca tu insuti spui ca sta foarte bine in curbe si ca nu te mai saturi de ea. Deci, nu e vreo contradictie undeva ?!

Apoi, inainte sa imi iau 407, am facut test drive cu atat 407 cat si Mazda 6, care are 4 si respectiv 4 stelute la aceleasi rubrici pe acelasi site. Ori va dau cuvantul meu ca am vazut probleme de imbinare a plasticelor la stalpul din stanga (e vorba de estetica; nu ca ar fi afectat masina, dar asa, apropo de "craftsmanship") si la driving experience m-a lasat destul de rece. Sau altfel: mi s-a parut o masina absolut OK dar in acelasi timp plicticoasa, in timp ce 407-le mi-a placut din toate punctele de vedere - ma rog, cele in legatura cu care iti poti face o parere la test drive, deci fiabilitatea nu intra in discutie ;-)

Asa incat pentru mine nu e prea relevant sondajul de la Top Gear, pentru macar acele doua criterii enuntate mai sus; poate ca am eu alte placeri decat ei la driving experience :-)

Un site de review-uri care, din relativ restransa mea perspectiva (in sensul ca acolo unde am putut verifica am avut opinii asemanatoare cu ei) pare destul de aproape de realitate este

http://parkers.co.uk/cars/reviews/

Au avut si ei o statistica publicata anul trecut parca (am vazut-o candva intr-o revista) si in care iarasi lucruile stateau mai realist - ce-i drept nu imi amintesc daca era vorba de un sondaj sau un top realizat dupa propriile lor criterii.

cristi_407's Avatar
    Eu m-am referit la reportajul cu 407 de pe Top Gear cand intra cu ea pe circuit si este folosita ca SAFETY CAR..Chiar a fost laudata..In fine..
    CHECK OUT MY CAR http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=1858 :naughty: :naughty: :naughty:
    Peugeot 407 & Vw GTI

Intre timp am avut curiozitatea sa ma uit la rezultatul sondajului pentru 406:
    http://www.topgear.com/content/carsu...6/peugeot/406/

Adica ... O steluta din 5 la driving expericence ? Scuze, eu am avut 406 inainte si mi se pare hilar :-)

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks