Results 1 to 11 of 11

Thread: Problema sincronizare cheie

Vizitator

Problema sincronizare cheie

Sal băieți. Recent am schimbat bateria telecomenzii, după care am sincronizat, după metoda clasica. Problema este ca atunci cānd ma departe de mașină, mai mult de 1 metru, nu mai funcționează. Ceva ajutor?

norishor's Avatar
    Cel mai probabil te lasa wireless transmitterul. Arunca un ochi aici pentru cateva lucrari:
    http://www.peugeotclubromania.ro/for...eugeot-Citroen
    Diagnoza PSA Tester ORIGINAL ->o722.222.577<- Reparatii chei telecomanda PSA

Vizitator
    Interesant... M-aș fi gāndit ca poate fi un dispozitiv din interiorul mașinii defect.. Din moment ce am 3 chei, și nu mai funcționează niciuna...

norishor's Avatar
    Atunci se schimba datele problemei. Intrebarea este: toate 3 sunt cu telecomanda, si incerci sa le folosesti cand le ai pe toate 3 la tine ? Ai incercat sa le folosesti pe rand, una cate una, lasand "acasa" celelalte 2?

Vizitator
    Exact asta am făcut. Am folosit cate una, lăsāndu-le pe celelalte acasă. E posibil sa se fi stricat toate 3, ținānd cont ca nu am folosit frecvent decāt una?

norishor's Avatar
    Din pacate, in cei peste 7 ani de experienta cu masini (98% Citroen), si multe masini primite in reprezentanta si diagnosticate, nu am avut nici macar una sa aibe probleme din interior cu receptia semnalului telecomenzii (cu exceptia celor carora le-a fost modificat de electricieni "priceputi" sistemul electric sau de inchidere centralizata, prin montarea diverselor tipuri de alarme). Asadar, tind sa cred totusi ca este o problema de emitator. Pe de alta parte, faptul ca ai in posesie 3 telecomenzi si toate ar avea probleme... imi ridica un semn de intrebare. O solutie ar fi sa-mi trimiti una sau daca ai drum prin Bucuresti cu masina (ar fi ideal) si sa pun mana pe cea mai "suparata" pe semnal, sa vad daca o pot aduce "la vopsea". Daca dupa inlocuirea wireless transmitterului, nu-si revine, atunci poti cu certitudine sa te apuci sa cauti prin masina defectul.

Vizitator
    Este mai puțin probabil sa ajung īn București, dar voi pune un tester ( dacă este posibil pe acest segment) și te voi tine la curent.
    P.s. Atunci cānd introduc cheia īn butuc și țin apăsat pe deschidere sau īnchidere, nu ar trebui sa īmi coboare /urce geamul?

norishor's Avatar
    Nu trebuie sa ai cheia in butuc neaparat. Geamul doar urca (nu si coboara) daca tii apasat pe "inchis" cateva secunde in plus. Functia nu este valabila la toate masinile.

Vizitator
    Quote Originally Posted by george.bogdan92 View Post
    Interesant... M-aș fi gāndit ca poate fi un dispozitiv din interiorul mașinii defect.. Din moment ce am 3 chei, și nu mai funcționează niciuna...
    Salutare, ma confrunt cu aceeasi problema , ambele chei nu mai functioneaza. Cum ai rezolvat problema??

Vizitator
    Ceva noutate? Am aceasi problema

Vizitator

Problema Telecomanda Peugeot 207

Bună seara, am o problema cu telecomanda de la Peugeot 207,telecomands originala sa māncat cele doua butoane, nu am mai folosit-o cam 5 luni, și acuma am dat comanda de una de pe internet la fel, am pus chipul pe ea o baterie noua, cheia am montați pe telecomanda, și ca să vezi nu merge, nu face nimic, ce ar putea fi?

Bookmarks