Results 1 to 5 of 5

Thread: Motorașe stergatoare

Vizitator

Motorașe stergatoare

Va salut! După ce am mers vreo 6 luni cu xenon after market,mi s au ars ștergătoarele. Le am schimbat cu unele luate de la dezmembrări și fac la fel. Cineva spune ca trebuie pusă pe tester și rescrise. Adevărat?

radu27's Avatar
    Din cate stiu nu! Sa nu fie defecte si astea pe care le-ai luat!

salex's Avatar
    Cind le schimbi trebuie declarate care e master dintre ele (asta in caz ca le-ai luat de pe masini diferite sau cu volan pe dreapta).

In loc de schimb puteai sa le repari ieftin de tot. Se schimba doar un circuit integrat.
    Experienta e proportionala cu numarul lucrurilor stricate. Eu am destula experienta...

sadcozma's Avatar
    Noroc ca nu ai deschis un topic nou inainte sa te uiti pe asta micul de aici : http://www.peugeotclubromania.ro/for...se-stergatoare

Vizitator
    Va salut! Am ajuns la o problema careia nu-i mai gasesc solutie. Am inlocuit BSI-ul la un electrician care nu-i mai dadea de cap, motiv pentru care am fost nevoit sa plec la altcineva. Acesta mi-a initializat toate functiile masinii, insa nu mai functioneaza stergatoarele si nu-i mai dau de cap. Arse nu sunt pentru ca intra in boot mode.
    Ideea e ca bsi-ul ar fi functional, bsm-ul la fel, curent ajunge la stergatoare. Am incercat sa le inlocuiesc cu unele sh si aceeasi problema, pe Lexia apare COMUNICATION ERROR cu stergatoarele.
    Aveti vreo idee?

Bookmarks