Page 41 of 45 FirstFirst ... 31373839404142434445 LastLast
Results 601 to 615 of 664

Thread: Sfat achizitionare 508

Vizitator
    Km se pot da īnapoi la orice valoare. Inclusiv 0. Nu povesti, vazut cu ochii mei.

Vizitator
    Multumesc pentru raspunsuri si felicitari penteu achizitie! Eu inca mai caut...intentionez sa merg sa vad aceasta masina: https://www.olx.ro/oferta/peugeot-50...i-IDbNfiF.html
    App...ce consum ai in exterior? Ca 4.4 mi se pare cam prea mic...intreb penteu ca eu conduc aprox 95% in afara orasului si sunt foarte curios! 407-le meu are 6.2 si merg doar constanta-mihail kogalniceanu cu el!

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar
    In nici un caz 4,4%...
    Masina parcurge zilnic aproximativ 180 km, din care vreo 120 sunt pe A3, Ploiesti-Bucuresti, consumul mixt plin pe plin fiind de 7,2%, fara a se exagera cu varfurile de viteza, dar nici mers la economie.
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Vizitator
    Va salut domnilor! Aveti cumva idee daca exista 508GT fara bluetooth??? Am sunat azi la un anunt si cand am intrebat, imi spune ca nu are! Pe bune, exista fara bluetooth? Multumesc pentru raspuns!

manu144x's Avatar
    Quote Originally Posted by costyn View Post
    Va salut domnilor! Aveti cumva idee daca exista 508GT fara bluetooth??? Am sunat azi la un anunt si cand am intrebat, imi spune ca nu are! Pe bune, exista fara bluetooth? Multumesc pentru raspuns!
    Nu prea ar avea cum, și cele cu casetofonul simplu, RD5 au bluetooth standard. Poate nu știe tipul, sau o fi ceva versiune foarte cheală?

Ionut159's Avatar
    Poate ne lamureste @johnyyy1983. El vinde GT-ul acela.
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

careeste's Avatar
    Sigur are; se vede si in poza

Vizitator
    Scuze ca nu am mentionat, dar este vorba despre alt anunt, nu cel postat mai sus! Multumesc pentru raspunsuri! La fel cred si eu, ca nu stie ce vinde!

Vizitator
    Va salut! Am sunat azi la peugeot in Bucuresti pentru programare pentru inspectie mecanica si diagnoza electronica in vederea verificarii unui 508 GT pe care il vreau! Surpriza! Cel mai devreme, pe 8 martie la otopeni am gasit liber!
    Intrebare si rugaminte!!!
    Are cineva sau cunoasteti pe cineva care ma poate ajuta cu o diagnoza electronica in Bucuresti? Si un mod de contact, va rog!
    Va multumesc!

Vizitator
    cred ca ar trebui sa gasesti pe net anunturi de genul diagnoza la domiciliu.
    nu ma pricep in schimb sa iti spun cat de ok sunt respectivii si cate lucruri pot sa iti zica.

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar
    Quote Originally Posted by costyn View Post
    Va salut! Am sunat azi la peugeot in Bucuresti pentru programare pentru inspectie mecanica si diagnoza electronica in vederea verificarii unui 508 GT pe care il vreau! Surpriza! Cel mai devreme, pe 8 martie la otopeni am gasit liber!
    Intrebare si rugaminte!!!
    Are cineva sau cunoasteti pe cineva care ma poate ajuta cu o diagnoza electronica in Bucuresti? Si un mod de contact, va rog!
    Va multumesc!
    Daca esti hotarat sa cumperi masina, iar vanzatorul este suficient de amabil (ar trebui sa fie, doar vrea sa o vāndă, nu?), mergi la un notar, ii dai un avans mic, faci pre-contract de vanzare-cumparare in care specifici clauza ca daca nu gasesti ceva in regula (nr de km, de exemplu) iti da banii inapoi si astepti data la care ai programare la Eurial.

Daca ai pune link-ul cu masina poate gasim ceva amanunte utile pentru tine...
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

lowprofile's Avatar
    Vorbeste cu colegul @Doc. Bafta!
    Peugeot 308 T9 / Peugeot 206 Starline

Vizitator
    Cu o diagnoza poti sa afli un istoric decent din ECU, cu simpla conditie ca cel care o utilizeaza sa stie s-o foloseasca la capacitate maxima. Eu am fost la o diagnoza inainte sa cumpar masina si dupa ce mi-a luat una din china, am aflat mult mai multe despre masina si erorile care au ramas stocate cumva pe acolo, desi mi s-a spus ca daca a fost ceva a fost sters. Consider la fel de importanta si o verificare mecanica. Se pot depista lovituri, daca au existat si nu numai...Si nu in ultimul rand, o verificare cu plata a VIN-ului pe net; sunt site-uri specializate, unde eu mi-am gasit masina cu poze de dinainte de vanzarea din Belgia (masina luata la licitatie de vanzator).

Vizitator
    https://www.olx.ro/oferta/peugeot-50...i-IDbNfiF.html
    Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Mai sus e link-ul cu anuntul!

Ionut159's Avatar
    Pai asta l-ai mai postat si in post-ul cu nr 602 si ti-am spus ca masina o vinde @johnyyy1983.
    Cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pt ceilalti. La fel si cand esti prost.

Page 41 of 45 FirstFirst ... 31373839404142434445 LastLast

Bookmarks