Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Service Peugeot Cluj

Exclamation Service Peugeot Cluj

mai baieti eu am o sila mare cand merg la service in cluj, pentru ca dupa mine este cel mai penal service pe care l-am vazut (in afara de cele din spatele blocurilor de la garaje), plin de oameni incompetenti si

xxxxxxx editat de moderator , desi iti intelegem nemultumirea, te rog sa intelegi ca noi nu suntem aia care iti creaza probleme si te rog sa ni te adresezi ca atare, bine aivenit pe forum , te rog sa nu mai vad injuraturi . multumesc.

avem in familie 2 peugeot-uri, un 406 si un 307 iar de cat timp merg la service-ul acesta apar probleme tot mai mari la ele. la 307 s-a stricat in garantie maneta de la spalatorul de parbriz si am asteptat o luna jumate pentru ea. si asta nu e tot. la un prieten cu 406 i-au schimbat nishte garnituri la motor si cand l-au pus la loc nu i-au pus suruburi speciale, ca nu mai aveau, si i-au pus un surub normal. i s-a deplasat motorul si a ramas in drum cu masina. si mai cunosc o gramada de astfel de cazuri.
    poate aveti si voi pareri despre service-ul din cluj sau imi spuneti si mie cum e prin alte parti ale tarii, ca aici e te apuca groaza cand trebuie sa mergi la service.
    Last edited by tzunny; 12-08-2008 at 10:18 AM.

George's Avatar
    ai incercat sa apelezi la OPC? face minuni sa sti :wink:

AdiRMG's Avatar
    Stai linistit ca peste tot este la fel. Eu astept de aproape 3 saptamani pentru o oglinda retrovizoare care este platita (CASCO) si nu reparata gratis pe garantie.

10x pentru intelegere George.
    sunt curios daca a mai apelat cineva la opc? ca oricum priviri de alea de sus de la nishte inculti de mecanici as primi un-doi daca as face asa ceva. sunt curios daca functioneaza. la celelalte service-uri se sta maximum o saptamana pentru o piesa (vw, mercedes, skoda si altele), numai la eurial e bataie de joc aici.

AdiRMG's Avatar
    Cu OPC-ul sigur rezolvi treaba. Stiu pe cineva care s-a dus la un service (pentru un Matiz) ca sa-i schimbe usa de la sofer, iar cand s-a dus sa ia masina a observat ca usa era reparata, nu schimbata si pe factura era trecut "inlocuire usa". Domnii de la service au spus ca NU, usa e schimbata. Persoana cu Matizul le-a spus sa-i dea masina ca se duce la OPC dar seful de la service nu a vrut sa-i dea masina (cu toate ca era gata). A doua zi s-a dus cu un inspector OPC la service si SURPRIZA, usa era inlocuita.

PS. Problemele de genul acesta au prioritate la OPC.

alnaibii's Avatar
    pai nu trebuia sa ii ameninte, trebuia sa ia masina si sa vina pe capul lor pe nepregatite.

Aer Curat's Avatar
    Situatii din acestea se intalnesc in toate service-urile din Ro. indiferent de marca - din pacate asta inca mai caracterizeaza o buna parte din service-uri. Speram (pe banii, timpul si sanatatea noastra) sa se remedieze aceasta stare de fapt mai repede, macar sa incepem sa vedem unele progrese ca suntem constienti ca nu se vor putea transforma dintr-o data.
    De vanzare : Peugeot 406 2,0Hdi 110cp 2000
    Albert Einstein : Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.

205's Avatar
    Daca dai un search, o sa gasesti topice deja deschise pe forum, tot pe subiectul asta. Din pacate pentru noi toti, cazul tau nu e singular, cred ca toti am patit-o la fel ca tine prin service-urile din Romania...
    Peugeot 205 XS 1.4l 80CP
    COM: Storm Defender II + Midland ML145
    NAV: DreimGO DG100 PNA
    ICE: Kenwood KDC-F327
    DRL: SMD3528 IP65

Geza's Avatar
    Hai in mures daca nu-ti place Clujul.

de ce?
    acolo sunt mai breji?

Geza's Avatar
    poate! Nu ai de unde sa stii daca nu incerci.

Doc's Avatar
    Bine ai venit pe forum si pot sa te anunt ca ce spui tu legat de service nu este o noutate pentru noi. Din aceasta cauza a fost creat si acest forum.
    Cineva de pe acest forum ti-a sugerat sa incerci alt service Peugeot, chiar din alt oras. Aceeasi recomandare iti pot face si eu, avand in vedere ca in Cluj nu cred ca sunt mai multe service-uri.
    Resoftari, chiptuning, dpf fix Peugeot si Citroen | Preturi incepand de la 250 lei. Detalii la 0751.194.100.
    Afla mai multe detalii www.obdtuning.ro / facebook: https://www.facebook.com/obdtuning.ro/

Salut.
    Sunt de acord cu tine ca baietii de la Cluj cam bajbaie. Am un 406 si aveam o bataie pe fata. Am fost la ei, chiar ii cunosc personal pe unii dintre ei, si mi-au zis ca am probleme cu ceva capete de la telescoape. Bine ca nu le-am cumparat, ca de fapt erau desfacute piuletele de la telescoape. Parerea mea este ca sunt bine pregatiti doar ca uneori dau solutia foarte repede fara sa fie convinsi ca este cea mai buna. Eu am o problema destul de mare cu masina (moare motorul in sarcina) si mi-au recomandat initial sa schimb regulatorul de inalta presiune, care nici acum nu sunt convins ca nu l-am schimbat degeaba pentru ca problema nu mi-a fost rezolvata. Acum mi s-a spus sa schimb injectoarele. Dar o sa mi se rezolve problema? Nimeni nu poate sa-mi garanteze. Si macar daca ar fi ieftine......

Geza's Avatar
    Sa nu crezi ca poti vedea chiar tot la masina, Si omul mai greseste, dar asta nu inseamna ca trebuie sa subestimezi servisul.Daca nu esti convins du-te si la altul ca sa te convingi.

Sunt perfect de acord cu tine.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Bookmarks