Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Service Peugeot Cluj

75NOR's Avatar
    pai si nu te-a ajutat donsoara ? :laugh:
    Give me fuel, give me fire, give me that which I desire... :gunsmilie:

July'05 206 Blue Recife 1.6i 16V 110HP:thumbsup: XS/Starline, clima, pachet sport exterior + interior, Jante 15 Sirocco, Valeo Flatblades, Full Blue Vision Lights

Hehehe ... pai era numai domnishoara de decor de la showroom , singuru lucru la care ma putea ajuta ea nu pot sa-l zic ca o iau pe coaja de la mandra :laugh: :laugh:

mircea
    -
    206 GTI S16 136 - Go puggy go !!!
    -
    Specs: 206 S16 2.0i 16v 136hp 194nm --> 0-100 8.3s

75NOR's Avatar
    corect :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
    Give me fuel, give me fire, give me that which I desire... :gunsmilie:

July'05 206 Blue Recife 1.6i 16V 110HP:thumbsup: XS/Starline, clima, pachet sport exterior + interior, Jante 15 Sirocco, Valeo Flatblades, Full Blue Vision Lights

Felicitari pentru inceperea acestui topic, exact aceasta intrebare aveam si eu. Eu sunt de langa Oradea... nu sunt multumit de service-ul de la Oradea si ma gandeam sa merg la Cluj, insa dupa ce am vazut acel topic provind problemele de acolo m-am ingrozit... Ma uit sa vad la proton, cine stie poate o sa iasa ceva.

asterisc's Avatar
    @alinescoo: nu stiu daca e chiar asa.
    Doar 2 interventii am avut la eurial cluj, ambele pentru revizie, dar am ramas placut impresionat.
    Merita cel putin sa incerci.

seby's Avatar
    pentru revizie e bine si in spatele blocului cu un mecanic care sa iti schimbe uleiul sa iti inlocuiasca filtrele si sa iti zica ce mai bate la masina si ce mai observa el...problema cu eurialul cred ca din cauza ca au mult de lucru(masini in garantie si casco, unde toti mai trag cate ceva) pe noi astialalti ne ca-m dau deoparte...si in plus toti mecanicii mai priceputi dupa un timp pleaca de la ei si lucreaza pt. ei...ca doar lumea acum ii stie dupa ce a facut lucru de calitate...nu?

unde sa schimb kit-ul de distributie

am cumparat de curand un kit de distributie nu mai stiu cum ii zice, ceva nemtesc, am primit si garantie(e vb de curea si cele 2 role). poate cineva sa imi zica un pret pentru manopera de schimb la eurial pe turzii? eventual daca stiti si in alte parti si in ce conditii mi se ofera garantia...daca imi sunt acceptate piesele la eurial....

sebs's Avatar
    vrei neaparat la Eurial? Pai garantia e pe produs, nu pe manopera...

seby...ai dreptate, insa nu in totalitate....garantia e pe produs, daca acesta a fost montat intr-un service autorizat...iar daca se rupe cureaua din cauza ca nu a fost montata corespunzator si motorul se face un pic varzica, atunci de la eurial ai garantie pe motor pt ca nu au montat corect(cel putin asa am inteles).

De aceea am vrut sa schimb acolo...cunosc un mecanic bun, ar fi putut sa schimbe el, insa prefer sa platesc pt a avea garantie, pentru ca eu fac destul de mult cu masina...cam 1500-2000 km pe luna prin orash. si sunt cam mort daca raman fara ea

sebs's Avatar
    Eurialul sta destul de bine la pretul distributiei, pret piese + montare. Din moment ce se percepe o taxa de manopera nu vad de ce nu ti-ar monta si piesele tale. Daca dai o fuga pe Turzii (preferabil dupa 10 caci dimineata e multa lume) te informezi mai exact.
    Dar dupa ce se rupe cureaua cat de usor mai poti dovedi ca nu a fost montata corespunzator? Poate ne poate lamuri aici cineva mai in tema...

vreau sa spun ca pretul distributiei nu sta chiar asa de bine...la ei doar piesele ma costau 680 RON + TVA, iar eu am luat piese nemtesti sub 300 RON. De aceea trebuie manopera...ca piesele nu sunt de la ei

Eurial - Incredere si competenta

Salut,

Nu am mai scris de mult dar ma vad nevoit sa o fac datorita ultimelor evenimente avute cu masina.

Asadar, am un 206 1.4 HDi, din iulie 2004,51.000 km, si cum urmeaza concediul m-am dus un pic mai repede le Eurial Cluj sa-mi fac revizia intermediara de la 52.500 Km.

Buuun,

Ma duc, nu costa nimic pentru ca e gratuita revizia asta intermediara ... in schimb primesc vesteaUNTE SPATE COMPROMISA - exact asa scria pe buletinul de constatare si domnul de la interventii rapide imi zice ca trebuie schimbata puntea spate - ~30 mil.

Stiu ca asta e o problema la 206, am mai citit pe forum ca asta e problema lor ... si nu zic nimic.

Dupa episodul asta ma duc glont la inca 3 service-uri. Service-uri mari, cu nume aici in Cluj-napoca. Nu dau numele servce-urilor(mai bine asa).

Service 1: nimic
    Service 2: nimic
    Service 3: nimic

Pe deasupra ma uit si eu in momentu constatarii sa vad cu ochii mei daca are joc puntea si daca sunt ceva probleme. Nimic fratilor!

Acuma stiu si eu ca pana sa schimbi toata puntea se pot schimba rulmentii.

Asadar, ce sa mai cred oameni buni ... ma duc ca tot omul numai la eurial in speranta ca baietii o sa se comporte profesionist sa-mi spuna si mie ce variante am, ce solutii ....si cand colo se arunca una doua cu zeci de milioane ca trebuie bagate in masina total aiurea.

ce sa mai cred eu?

Nici o problema daca trebuie sa schimb ceva la masina, dar macar sa fie onesti si sa ofere solutii acceptabile.

Stiu ca s-a mai vorbit depsre punte spate si calitatea serviciilor dar am vrut sa va spun si voua ce am patit.

Incep sa ma indoiesc amarnic de calitatea serviciilor Eurial.

o zi buna la toata lumea.
    Peugeot 206 / 1.4 HDI

sebs's Avatar
    chestiile astea se practica si la alte case insa nu am auzit un caz la care sa se umfle chiar asa constatarea... Eu zic sa ceri explicatii la Eurial ca unii de acolo sunt destul de receptivi(daca nu jos poate mai sus)! Ar trebuii facuta chestia asta si pentru altii... poate se vor mai rari si cazurile astea.

coyote's Avatar
    Pune-i sa-ti demonstreze ca puntea spate e "compromisa", cum zic ei. Poate ei stiu ceva ce alte service-uri nu stiu. In niciun caz nu schimba puntea doar pt ca asa ti-au zis, mai ales ca ai mai fost si in alte locuri si nu au observat nimic.

maryusdanyel's Avatar
    e clar ca nu trebuie sa skimbi puntea ca asha zic unii,eu am patit oarecum aceeasi kestie:am fost la un service (nu eurial) si mi-au zis clar ca e cutia si trebuie skimbata=20-30 mil nu shtiu,si apoi la alt service si era o bascula =2 mil...asha ca m-am saturat de mesteri d-astia
    206 SW 1.4 Hdi /Ex: Peugeot 307 CC

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks