Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Sfaturi achizitie "super calculator"

ariciul's Avatar
    Daca prioritare sunt performanta si stabilitatea, acel Dell este foarte bun. Cu Xeon si memorii ECC you can't go wrong.
    307 SW T5 2.0HDi FAP OFF 136cp

Doc's Avatar
    Am stat si m-am jucat zilele cu diferite configuratii de SO pe rMBP, inclusiv varianta de Windows 8.1, iar acum la trecerea inapoi pe MacOS X parca am revenit in alta lume. Windows mai are inca multe de invatat de la un sistem matur precum MacOS X. Grafica este superba pe display-ul retina si totul functioneaza foarte fluent. Windows 8.1 chiar daca a revenit la butonul de start si a primit cateva alte imbunatatiri, tot nu este natural. Inca nu stie sa afiseze textul corect la rezolutii mari. Pe MBP-ul vechi am pus un SSD Corsair cu Windows 7 32bit si momentan se misca bine, dar sistemul pe 32 bit nu vede decat 4Gb la memorie.

Mai studiez un pic piata si poate reusesc sa butonez cateva laptop-uri workstation sa-mi pot face o idee despre ele. Am punct de reper rMBP-ul meu.
    Resoftari, chiptuning, dpf fix Peugeot si Citroen | Preturi incepand de la 250 lei. Detalii la 0751.194.100.
    Afla mai multe detalii www.obdtuning.ro / facebook: https://www.facebook.com/obdtuning.ro/

Baby Lion
    Mac intotdeauna o sa fie mai bun la display fata de pc'uri, tocmai de aceea le folosim la munca (grafica). Totul depinde cum configurezi dar in general se spune daca vrei performanta apelezi la pc ( cu win 7 nu porcaria de 8), iar daca vrei imagine atunci Mac.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Bookmarks