Results 1 to 9 of 9

Thread: Protectie usa...

Baby Lion

Protectie usa...

Salut. Nu prea stiu cum sa numesc chestiile astea si deasta am pus titlul asta. Am vazut la o masina, pe usa vertical niste cauciuc special care protejeaza usa in momentul in care se deschide si ar lovi o alta masina. Sper sa intelegeti la ce ma refer..Se monteaza pe muchia de la usa, nu prea am cum sa explic. Cred ca toti avem problema asta atunci cand deschidem usa mai atingem alta masina parcata prea aproape si se ia vopseaua de pe marginea usii..Se gaseste de cumparat asa ceva? A vazut cineva?

205's Avatar
    Am mai vazut chestii din astea puse pe masini, deci trebuie sa fie de cumparat in magazinele de accesorii auto. Problema cea mare e ca degeaba iti pui tu asa ceva daca melteanul de langa tine isi deschide usa in a ta si iti lasa o indoitura in tabla. Ca putini sunt aia care se gandesc si la cel de langa ei si deschid usa finut, marea majoritate ii trag una cu usa fara sa le pese...
    Peugeot 205 XS 1.4l 80CP
    COM: Storm Defender II + Midland ML145
    NAV: DreimGO DG100 PNA
    ICE: Kenwood KDC-F327
    DRL: SMD3528 IP65

Baby Lion
    Macar sa protejez eu usa mea daca ceilalti sunt nepasatori. Ma gandesc ca la magazinele de piese auto gasim ceva universal..care se va potrivi intr-o oarecare masura. Eu as vrea ceva special pt masina care sa dea si bine..

Cristi_M.'s Avatar
    Am vazut la Kaufland niste benzi negre de cauciuc sau ABS mai moale, cam de 30x4 cm, autoadezive! Au fost 60 si ceva de lei si nu le-au dat , iar acum sunt 13 lei si ceva! Sau se gaseste "ceva" din plastic, ca un profil "U" care se pune chiar pe marginea usii, este transparent si nici nu se observa de la mai mult de 2 m!
    Nu uitam! Nu iertam! Ne vom razbuna in viata asta sau in urmatoarele! Noi suntem Europa!

Baby Lion
    Benzile alea negre de zici de ele cu 60 lei le-am vazut. Ba chiar am cumparat un set. Le-am pus pe bara din fata jos pentru ca mereu zgariam bara in borduri sau prin nametii de la zapada si sunt foarte utile..si nu arata nici rau tinand cont ca masina este gri cu bandouri negre

bounty's Avatar
    Chestiile de care spui tu se numesc "bandouri" . Recomand aici http://www.dezmembrarigagu.ro/contact.html , unde am fost personal pentru niste jante de tabla si e pur si simplu raiul pieselor, poti sa observi si pe harta cum arata locul. Mai mult ca sigur gasesti ce iti trebuie.
    ~ Pasionat de maşini, piese şi modificări. ~

Baby Lion
    Bandourile nu sunt cele care se pun orizontal pe usa? Eu ma refer sa fie vertical..de-a lungul muchiei portierei:-?

bounty's Avatar
    Pai exista asa ceva ? Daca le pui pe muchia usii, verticale, cum se mai inchide usa ? Bandourile in schimb, atunci cand deschizi usa, partea bandoului dinspre muchia usii, e mai lung putin decat muchia, lucru care nu lasa usa sa se atinga direct de orice s-ar atinge. La mine cel putin asa e
    ~ Pasionat de maşini, piese şi modificări. ~

Baby Lion
    E ceva de cauciuc foarte fin si se inchide perfect usa chiar daca este pus acolo. Am vazut la un 407..

Bookmarks