Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Electrovalva Turbo, cum functioneaza ?

Vizitator

u este recunoscuta electrovalva turbo

Va salut sunt nou pe aici si ma confrunt cu o problema.Am un peugeot 407 cu motor1.6hdi din 2004 ,filtrul de particule anulat. Am schimbat electrovalva turbo cu una noua zilele astea deoarece ceea veche nu putea decat sa comande doar tragerea tijei de la geometrie . Solenoidul functioneaza iar geometria nu e blocata problema mea e ca actuala electrovalva nu merge deloc pe furtum nu se face niciun vid iar tija de la geometrie nu culiseaza sus-jos indiferent de turatiile motorului ,rugamintea mea este:ma poate ajuta cineva cu un sfat de genul daca trebuie reinitiata aceea valva sau unde ar putea fi problema ?sincer nu imi doresc sa schimb din nou turbina a m schimbat-o anul trecut . Va multumesc precizez a sunt din iasi

Vizitator
    Quote Originally Posted by DaniekUK View Post
    Vesti proaste, am schimbat astazi electrovalva si nu s-a schimbat nimica, ba mai mult parca trage si mai prost. Dupa schimbare trebuie activata din diagnoza s-au strese erorile? Am mai inteles ceva de niste clapete unde se rup arcurile, 2 clapete de la intrarea in admisie. Admisie sus jos, nu stiu.
    Cineva recomandari?
    Salut cum ai rezolvat problema la turbina pana la urma?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks