Page 37 of 37 FirstFirst ... 273334353637
Results 541 to 555 of 555

Thread: Update navigatie & firmware RT6

Baby Lion geolgau's Avatar
    Quote Originally Posted by cristicioaba View Post
    salutare! Mai are cineva un link bun pentru download harti(preferabil ulimele aparute) ca rasfoiesc de doua zile forumul si mai dau de nici un link valabil. Multumesc anticipat
    Ai si aici chiar tutorial http://blog.panait.us/update-harti-p...i-citroen-rt6/

[QUOTE=cristicioaba;662418
    Se poate si unul pentru Mirascript?

Si inca ceva ....a facut cineva update la 2.86 pe o masina din Anglia?[/QUOTE]

Da, am vorbit cu cel care a facut, nici o diferenta, merge orice la fel legat de navigatie.

Mirascript la ce ? ca acolo se pot strica rau si iremediabil multe,in mare la cele cateva pe care poti sa le faci, gasesti tutoriale tot pe blogul de mai sus

Vizitator
    Merci geolgau.
    referitor la masina de anglia, eram curios de zgomotul care vine la pachet o data cu udate-ul la 2.86. este la fel ?

iar referitor la mirascript ... acum 3 ani am avut un 407 si cu mirascript am activat toate acele meniuri suplimentare fara sa fie nevoie de altceva.

Multumesc frumos gabi_1050.

Se poate si unul pentru Mirascript?

Si inca ceva ....a facut cineva update la 2.86 pe o masina din Anglia?
    Sper ca nu au paduchi link-urile de pe forum , cu trimitere directa la sursa , ca nu ti-am pregatit tutorial la ele :
    http://www.peugeotclubromania.ro/for...l=1#post651882

Nu conteaza daca masina e de Anglia sau nu , procedura de update software la Rt6 cu 2.86 e aceiasi.

Pentru harti Europe maps - 2018-2 , direct link:
    http://psa.download.navigation.com/a...MEGx/42006.ZIP
    Sursa : http://www.peugeotclubromania.ro/for...l=1#post662406

Pentru generator java : http://www.peugeotclubromania.ro/for...l=1#post659624
    Last edited by gabi_1050; 10-06-2018 at 08:35 PM.

Merci geolgau.
    referitor la masina de anglia, eram curios de zgomotul care vine la pachet o data cu udate-ul la 2.86. este la fel ?

iar referitor la mirascript ... acum 3 ani am avut un 407 si cu mirascript am activat toate acele meniuri suplimentare fara sa fie nevoie de altceva.
    Vezi ca au fost cativa pe aici care au schimbat in 1 ce li s-a parut interesant si au omorat rt6-le.
    Oricum sunt documentate toate, as zice ca nu este cazul de teste.. si-au stricat altii navigatiile ca sa o facem noi safe azi .

Quote Originally Posted by gabi_1050 View Post
    Sper ca nu au paduchi link-urile de pe forum , cu trimitere directa la sursa , ca nu ti-am pregatit tutorial la ele :
    Nu au paduchi dar sunt copy/paste.. fara nici un ajutor si incomplete.
    Am vazut multi carora li s-a parut greu (chiar imposibil la majoritatea) fara experienta sa puna hartile fara explicatii deci un tutorial gratuit cu poze si explicatii este de ajutor, si incomplet pentru ca orice link de mai sus la care ai pus link-uri este incomplet, nu au hartile de Turcia (normal, pentru cei care-si fac concediul in Turcia ).

@geolgau driblezi intre reclama mascata si manipulare.

Postarea ta #541 este de tip ancora/carlig si este menita ca toti utilizatorii acestui forum care cauta o harta de update la rt6/smeg sa intre fortat pe blogul tau.
    Repara acest aspect , lasa-ne pe noi sa decidem daca vrem sau nu sa intram pe blogul tau cu explicatii complete .

Tutoriale complete poti urca si pe acest forum,iti lipseste vointa sau interesul . E mai usor sa sa "dai cu pietre" ?

In rest , respect pentru munca depusa !

Vizitator
    Gabi_1050, tu vorbesti de reclama mascata si manipulare? Uiti cate rt6 ai stricat si apoi le-ai vandut oamenilor pe 600 euro cand ele sunt pe allegro.pl la 400 zl, adica 400 lei, tu cel care cumperi smeg-uri cu 1000 lei si le vinzi cu 1000 euro?
    Te dai ca le stii pe toate, si de fapt nu stii nimic...
    Codarea dragilor la reprezentanta costa 170 lei nu 300 lei cum cere dl. Gabi_1050 prin alte posturi..si de fapt nu codeaza el ca nu stie, codeaza altcineva.
    Eu in locul tau as tace din gura...
    De ce nu faci tu un tutorial? Macar geolgau a stat si a facut tutorial si este normal, pentru ca este munca lui, sa posteze unde vrea mushiul lui. Ce te simti amenintat ca nu mai produci tu 100 lei pe intalarea de harti si ca, cineva face un tutorial in care primeste totul gratis...dragule nu ai inteles tu...acest forum nu este talcioc de Deva, este un forum unde oamenii se ajuta intre ei...dar tu nu o sa intelegi niciodata acest aspect, pentru ca singurul neuron care ti-a ramas in cap nu se plimba unde trebuie, se plimba intre picioarele tale....la alt cap....

@bogdan652 lasa sa vorbeasca cei care au si cumparat ceva de la mine . Au beneficiat intotdeauna si vor beneficia de garantie + drept de retur .
    Datorita unor oportunisti ca tine garantia si dreptul de retur am redus-o de la 30 de zile la jumatate.

Tu ai comandat 2 navigatii , ai testat mai bine de 30 de zile si cand a fost vorba de plata te-ai scuzat ca nu ti-a iesit combinatia . Adica sa vinzi vecinului tau cu 508 hibrid si jbl navigatia la pret dublu si a ta sa iasa gratis . Pe atunci erai pe la Domnesti / Pitesti , acum vad ca esti la Constanta.

Mai faci si pe sfantul dupa ce ai ramas dator cu un cablu pentru camera de mers inapoi , in conditiile in care nu am incasat de la tine nici un leu . Poate vrei sa explici si metoda Bogdan UnGureanu prin care banii promisi "pleaca" de la tine din cont dar nu ajung in contul destinatarului niciodata pentru ca ai completat numele gresit , sustinuta de fraza "iti trimit extrasul de cont". Am vazut ca esti un fel de guru pentru grupul WhatsApp , felicitari.

Cat priveste preturile te rog sa verifici si un 508 hibrid din 2012 serial VF38DRHC8CL046156 cu o suta si un pic de mii de km in bord si un pret la vanzare de aproximativ 11.000 de euro . Cred ca are la numar 997 BOU. E cam scump si are vreo 40.000 km dati inapoi , poate il demascati !

Spor.

Vizitator
    Dragule,
    Sa nu uitam povestea si sa o spunem asa cum este si anume...
    Cand discutam noi de smeg mi-ai spus ca imi dai doua unitati si le pot testa 3 saptamani si daca ma hotarasc platesc, pret 1000 euro si daca vreau imi preiei rt6-le meu pentru suma de 1000 lei. Ai venit in Bucuresti mi-ai adus unitatile in parcare la Carrefour Militari, ai insailat una din unitati si ai plecat lasandu-ma cu bordul desfacut si cu, camera atarnata in tavan...
    Dupa aproximativ 7 zile m-ai sunat sa iti remit 50% din valoarea unitatii, nici macar nu am avut timp sa testez smeg-ul. Am spus atunci ok hai sa facem calculele sa iti remit 50% din suma si anume 1000 euro x 4,5 = 4.500 lei scazand pretul pentru unitatea mea (rt6) 1000 lei trebuia sa iti remit pentru unitatea smeg 3.500 lei, jumatate din aceasta suma, asa cum ai cerut dupa o saptamana, insemna 1750 lei...dar tu samsar de smeg-uri si un om care vrei sa pacalesti lumea ai spus nu, imi remiti 500 euro acum si din ultima rata scadem rt6-le tau... oare de aici mi-am dat seama ca esti un tepar si ca din prima transa vrei sa scoti pretul real al smeg-ului plus ceva prodit. Sa nu uitam ca tu ai dat pe 3 smeg-uri 400 euro...uiti dragule??? Cat despre cablu ( un cablu video de 5 m) ti-am spus de nenumerate ori cat costa? Ai ezitat...ti-am spus ca te astept in Bucuresti, cand mai vi tu sa cumperi pantofi de carton si chinezarii din europa pe care le vinzi la deva cu 500% adaos sa iti dau banii pe cablu...te-ai ferit pentru ca stiai ca mi-am dat seama de caracterul tau infect....
    Cat despre masina dragule te astept pe tine sa o verifici..sa imi arati tu negru' pe alb ca masina are 40.000 de km dati inapoi, sa imi demonstrezi tu ce km avea masina in momentul cand am cumparat aceasta masina, mai mult decat atat stimabilule ai facut publica o informatie care imi apartine si pe aceasta cale te anunt ca avocatul meu te va cauta in curand, pentru acuze nefondate si publicarea de informatii cu privire la un bun personal fara a avea dreptul de a le publica.
    Dragule, prentru cultura ta generala, pe grupul de whatsapp sunt numai oameni cu caracter frumos, nu lichele ca tine.
    Nu sunt si nu ma consider guru, al grupului, dar cu siguranta stiu mult mai multe decat tine si in plus de alta eu ajut oamenii GRATIS nu fac JAPCA ca tine.
    Nu uita ca, cu tine am facut un test sa vad daca zicala " nu vinde castraveti gradinarului" poate fi combatuta, te anunt dragule ca, caracterul infect al tau nu a reusit sa combata aceasta zicala.

Gradinar in forma continuata , nu ai avut intentia sa cumperi nimic de la mine.
    Nici macar navigatia ta nu ai lasat-o la schimb si ai primit 2 navigatii .
    Strategia ta financiara , confirmata de fraza ti-am trimis banii in cont - iti trimis extrasul , m-a facut sa vad cat esti dispus sa te tragi inapoi si cum te faci de cacao. Nici macar contravaloarea cablului avi cu care te-ai ales nu ai virat-o in contul meu . Nu mi-ai platit nici un banut si esti nemultumit – vroiai gratis ? Pretul se negociaza inainte , nu dupa ce comanzi .

Quote Originally Posted by bogdan652 View Post
    @doc: eu am luat 508-ul si avea in bord 75k km, inainte sa o cumpar am verificat prin autodna cati km avea cand a fost pusa la vanzare si km era dat inapoi cu 40k. Cand cumperi o masina sh iti asumi riscuri, dar sa nu uitam ca sunt n modalitati de a verifica daca km au fost dati inapoi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Sursa http://www.peugeotclubromania.ro/for...fap-off/page27

Prin urmare se pot comanda stickere cu +40k sa fie atasate langa kilometraj. Si ca sa nu se faca nici o confuzie , sa se interpreteze ca masina are o crestere de putere de 40 “cai” , se mentioneaza “a se citi cu 40K in plus la kilometraj”.
    Ar fi pacat sa o cumpere un pasionat in necunostinta de cauza si sa constate ulterior ca a fost inselat .

Vizitator
    Dragule, observ cu placere ca, confirmi cele spuse de mine in ceea ce priveste idila "JAPCA A LA DEVA " sau " SAMSARUL DE SMEG-URI" restul este istorie...
    Cum ti-am scris si mai sus si cum bine stii ca te-am intrebat de n ori cat este contravaloarea cablului ca sa iti remit suma...nici pana in ziua de astazi nu mi-ai spus...asa ca ce vina am eu ca nu ti-ai primit bani pe cablul tau de 2 lei? Te oftici dragule ca altii au km dati inapoi cu doar 40.000? Cand masina ta a avut dat inapoi kilometrajul cu aproximativ 300.000 si ti-ai luat teapa vietii...si acum pui masina la vanzare cu 190.000 km? Vrei sa scoti teapa pe spinarea altora? Se pare ca da...

Dragule stii sa citesti? Sau doar acum ai invatat sa citesti pe litere si mintea ta nu proceseaza cuvintele corect...
    Imi aduci niste acuze nefondate si anume " E cam scump si are vreo 40.000 km dati inapoi , poate il demascati ! " precum si faptul ca ai facut public o incornatie despre un bun care nu iti apartine si fara acordul meu... ma bucur ca in sfarsit avocatul meu nu va mai fi platit degeaba luna asta. Iti multumesc ca mi-ai dat aceasta ocazie.
    Stimabilule este ultima data cand iti mai raspund la mesaje, deoarece principiile mele imi interzic sa mai vorbes cu oameni care au un un astfel de caracter infect... Nu uita dragule ca eu nu imi castig banii din vanzarea de smeg-uri, mica ciupeala sau prin prostirea oame ilor cu faci tu....si nu in ultimul rand nu uita ca eu nu sunt samsar de masini cum esti tu....

Vizitator
    P.S.: nu mai plange dragule ca nu ai reusit sa ma faci la buzunar...te oftici ca alti membri ai forumului fac lucruri gratis si iti strica tie mica tiganeala....
    Nu uita dragule de milogeala si plansetele catre administratorii si moderatorii acestui forum sa stearga aceste posturi si sa ma baneze.... )))

Concluzia la “japca” :
    - ai cumparat dar n-ai platit
    - ai returnat dar incomplet !!!

Ti-am raspuns tot de “n ori cat este contravaloarea cablului” : cat vrei tu dar nu e gratis . Si aici nu e vorba de bani ,e vorba de principiu . Si daca tot vroiai sa nu ramai dator cumparai unul si-l puneai colet . Dar nu ai avut niciodata intentia asta , asa ca nu are rost sa te scuzi .

Raman la parerea ca natura supararii tale a fost faptul ca nu ai reusit sa telecodezi smeg-ul, de aceea ai si ramas la versiunea mai veche.

P.S.: "Banul" pe acest forum ti l-ai castigat cinstit si gratis !
    Guru,mai am capturi de ecran cu declaratiile tale care te caracterizeaza gen dau jos forumul , trolez , o sa fie deranj mare .
    Last edited by gabi_1050; 19-06-2018 at 10:29 AM.

Ce tiganie. Nici nu ma interesează cine si ce a făcut, dar astea pastrati-le între voi.

Page 37 of 37 FirstFirst ... 273334353637

Bookmarks