Page 61 of 61 FirstFirst ... 11515758596061
Results 901 to 910 of 910

Thread: Probleme tehnice Peugeot 508

Vizitator
    Sal.la un 508 pot să pun la semnalizare spate becuri led ? Și dacă da,de care...să nu-mi fac belea cu instalația electrică, mulțumesc.
    Last edited by Codrisic; 19-10-2020 at 11:27 AM.

mihaip's Avatar
    Buna ziua!
    Acum vreun an am am schimbat display-ul matriceal, si pentru ca este, probabil, singurul pe care nu-l poti telecoda fara sa accestezi online serverul lor, am fost la o reprezentanta in Galati sa mi-l configureze cu masina. Printre altele mi-au facut update la toate calculatoarele la care a gasit un update. Problema, la BSI, la final a dat eroare de telecodare si asa a ramas, si ce ma deranjeaza cel mai tare este ca, dupa telecodarea calculatorului cutiei de viteze (manuala pilotata), cutia a inceput sa lucreze rau, adica: sunt intr-o treapta de viteze si daca accelerez mai tare debraiaza, sta semi-debraiat cateva secunde si abia apoi schimba treapta de viteza. Inainte de update cand acceleram schimba treapta de viteza imediat, si asta numai daca, calculatorul considera ca se intrunesc conditiile sa o faca, nu tinea debraiat decat o fractiune de secunda, cat se schimba treapta de viteze. Tinand ambreiajul semi-debraiat pentru secunde, la fiecare apasare usor mai tare a acceleratiei produce uzura prematura a discului de ambreiaj precum si a placii de presiune! Un sfat de la colegi de forum care lucreaza in domeniul Peugeot (banuiesc ca sunt printre noi) si de la cei care s-au lovit de aceasta problema. Multumesc! O zi buna!

andy's Avatar
    Quote Originally Posted by Codrisic View Post
    Sal.la un 508 pot să pun la semnalizare spate becuri led ? Și dacă da,de care...să nu-mi fac belea cu instalația electrică, mulțumesc.
    Eu dastea am pus si pe fata si pe spate si nu am nici o problema:
    http://depozitulcubaterii.ro/home/65...899441804.html
    307 2.0 HDI 110 ,508 2.0HDI 163->193

Vizitator
    Quote Originally Posted by andy View Post
    Eu dastea am pus si pe fata si pe spate si nu am nici o problema:
    http://depozitulcubaterii.ro/home/65...899441804.html
    Salut, vad ca ai 508 cu chip tuning nu? de la 163 la 193, cum e? a meritat? afecteaza cu ceva dpf-ul?

andy's Avatar
    Quote Originally Posted by emcretu90 View Post
    Salut, vad ca ai 508 cu chip tuning nu? de la 163 la 193, cum e? a meritat? afecteaza cu ceva dpf-ul?
    Nu am avut nici o problema si am facut remaparea acum 2 ani.Se simte diferenta in special in treapta a 3,4-a...e acel plus de care ai nevoie in momentul unei depasiri.
    307 2.0 HDI 110 ,508 2.0HDI 163->193

Vizitator
    Salut, are cineva aceste modificări de "căluți" suplimentari pe o felina Hybrida ?
    multumesc.

Vizitator
    Salut ! Dețin un 508 facelift din 2015 și farul de pe partea stāngă nu funcționează corespunzător. Farul este full led, iar la faza scurtă de pe exterior nu coboară ledul cānd se face ajustarea automată. Se aprinde, dar lumina este orientată īn partea de sus netrecānd prin lupă, luminānd ca o poziție. Aveți idee care ar putea fi problema? Mulțumesc

Vizitator
    Salut. Detin un 508 din 2011 iar la stopul pe stanga cand apas frana ledurile de frana se aprind la intensitatea celor de pozitie, ce pot sa fac in privinta asta, va multumesc

Supermoderator bobovis's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin34 View Post
    Salut, are cineva aceste modificări de "căluți" suplimentari pe o felina Hybrida ?
    multumesc.
    Da, se poate, il poti contacta pe @Doc, aici, pe forum.

Quote Originally Posted by zalxis View Post
    Salut ! Dețin un 508 facelift din 2015 și farul de pe partea stāngă nu funcționează corespunzător. Farul este full led, iar la faza scurtă de pe exterior nu coboară ledul cānd se face ajustarea automată. Se aprinde, dar lumina este orientată īn partea de sus netrecānd prin lupă, luminānd ca o poziție. Aveți idee care ar putea fi problema? Mulțumesc
    Motoras de reglaj defect, fire deconectate, cel mai probabil.

Quote Originally Posted by lucky_508 View Post
    Salut. Detin un 508 din 2011 iar la stopul pe stanga cand apas frana ledurile de frana se aprind la intensitatea celor de pozitie, ce pot sa fac in privinta asta, va multumesc
    Se pot schimba ledurile.
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Vizitator
    Imi puteti spune va rog cum se pot schimba ledurile pentru frana. Va multumesc

Page 61 of 61 FirstFirst ... 11515758596061

Bookmarks