Page 1 of 42 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 622

Thread: Detector radar - Probleme, recomandari, instalare

Detector radar - Probleme, recomandari, instalare

Salut.
    Am si eu o problema care imi greveaza creierul. Ce ma fac daca am un detector care nu vede prin parbrizul atermic de la 406 2.0 HDI? V-ati mai lovit careva de chestia asta? Aveti vre-un model care functioneaza pe asa ceva? Daca da, recomandati-mi si mie.
    Bafta.
    Last edited by Cristi_M.; 20-03-2012 at 10:12 AM.

George's Avatar
    nici unul nu funtioneaza :wink:

incearca un model modular .

De fapt am achizitionat deja un Smart Bullet Sensoro. O sa incerc sa il plasez la oglinda retrovizoare unde sunt doua zone "transparente". DAca ati mai incercat astept sugestii. Oricum multam de raspuns :biggrin:

George's Avatar
    problema este ca DOAR prin acele zone poti sa captezi semnalele . asta inseamna predispunere la controlul "organului".

godaro's Avatar
    si eu am aceeasi problema cu un 307 si un whistler. ma gabdesc sa pun detectorul sub tetiera din spate mijloc, in speranta ca prinde niscaiva semnal intrat prin geamurile laterale. poate o merge !
    Peugeot 307 1.6 HDI / 2004 a.k.a. "Blu"
    Mitsubishi Outlander 2.4 CVT / 2009 a.k.a. "Mishu"

Anonymous
    Guest
    Eu nu mai folosesc deloc. Il tin acasa si nu am mai pupat nici un radar. Am facut zilele astea 450km si nu am luat nici unul, sper. Deja cam stiu pe unde stau amaratii.

godaro's Avatar
    da ma, dar mai reduci din stres. vezi cate o masina alba la distanta si tot timpu' stai sa te gandesti: o fi radar, n-o fi radar. eu am pe dacie acel whistler si nu prea am intalnit radare, insa imi da o stare de confort. si acum cu atat mai mult cu cat Blue se infinge asa de bine la drum si nu prea ii pasa ca sunt localitati :wink:
    Peugeot 307 1.6 HDI / 2004 a.k.a. "Blu"
    Mitsubishi Outlander 2.4 CVT / 2009 a.k.a. "Mishu"

Anonymous
    Guest
    Nu zic ca nu ai dreptate, dar prin localitati nu prea mai alerg pentru a evita cat mai mult riscurile unui accident. In Buc de cat am 307 nu mai depasesc 60Km/h. Masinutza asta se simte bine in treapta a 4-a cu 60km/h si consum instant de 3.6l.
    In afara localitatilor mai mult de 130km/h nu ii mai dau, tot din cauza consumului. Dar unde se poate si cunosc traseul mai vede si cate un 150 - 170km/h.

ce model de detector de radar recomandati? preferabil wireless.
    BMW 325i e36

George's Avatar
    1BEL !
    2WHISTLER

3si altele

recomand montarea celor modulare. daca nu ai bani de unul modular (app 500E) si ai ceva cunostinte in electronica poti sa-ti faci un modular dintr-unul normal. :twisted:

ce inseamna modular ? si am auzit ca cica politistii au "detectoare de detectoare de radar" e adevarat ?
    BMW 325i e36

George's Avatar
    1.adica antena este montata in bara fata, iar in habitaclu este montat doar piuitoarea vezi bel 975
    2.adica detectorul tau de radar sa aibe VG2 :wink: la noi nu e cazul

stii pe cineva care poate sa faca asa ceva dintr-unul normal ? ca nu dau 500e pe unu. si daca detectorul are vg2 nu il mai detecteaza?
    BMW 325i e36

George's Avatar
    daca are VG2 detectorul tau atunci va depista radarele mai greu pentru ca va cauta mai intai sa vada daca semnalul care il primeste este de la un detector de detector de radar sau de la un radar veritabil.

L-am plantat in parasolar. E destul de bine camuflat si la o adica se scoate repede. CE parere aveti de modelul asta PNI Silver Bullet???

Am alergat dupa vre-o doua radare ca sa il testez la distanta si ca early warning!!! (copil tembel :biggrin

Page 1 of 42 1234511 ... LastLast

Bookmarks