Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 262

Thread: Modificari si tuning la buburuzele noastre!

SledgeHammer's Avatar

Modificari si tuning la buburuzele noastre!

Dragi forumisti intrucat a trecut ceva vreme de cand modelul a iesit pe piata consider ca ar fi interesant un thread in care sa aratam ce am "improvizat"(adaptat) noi acestui model.Eu va voi arata in pozele atasate modificariel mele.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Sconx modificat 001.jpg   Sconx modificat 002.jpg   Sconx modificat 004.jpg   Sconx modificat 008.jpg   Sconx modificat 006.jpg  

SledgeHammer's Avatar
    Radio Mp3-ul Blaupunkt se aprinde in aceeasi noantza cu luminile bordului iar boxele magnat se aud bestial. Cat despre torpedou este cat se poate de util si se incadreaza al naibi de bine in restu bordului (parerea mea).

SledgeHammer's Avatar
    O sa atasez si o poze pe timp de noapte a bordului cu luminile aprinse.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Sconx modificat 005.jpg   Sconx modificat 009.jpg  

coyote's Avatar
    Dar nu faci un pustiu de bine sa spui si de unde le-ai luat, si cat au costat?

strainu's Avatar
    Interesant ca are aceeasi culoare ca bordul
    Boxele alea Magnat sunt in fata sau mi se pare mie? Ne spui si unde ti-ai montat usa la torpedou si cat a costat te rog?
    Ha Scriam simultan cu coyote
    Last edited by strainu; 14-09-2006 at 07:18 PM.
    Peugeot 107 1.0E Rosu

SledgeHammer's Avatar
    Usitza de la torpedou de la eurial din militari e accesoriu post vanzare si e vreo 170 ron plus tva. Mie mi-au facut 20% reducere ca e a 3-a masina pe care o au ai mei de la ei si a costat 162 ron cu totu. De montat am montat-o singur in 3 minute ca tre doar sa strangi 3 Holshuriburi.Mai au pentru modeul asta cotiera cu compartiment de depozitare jante de aliaj, diverse parasolare , tavita din aia din plastic pt portbagaj diverse chestii de aluminiu pentru interior, aparatori din alea de vant pentru geamurile din fatza, eleron pentru luneta. Mai bine mergeti la ei si cereti o lista si aflati si preturile.

SledgeHammer's Avatar
    Boxe Magnat am si pe fata si pe spate toate montate de subsemnatul in fata blocului cu putina rabdare. Iti tebuie niste suruburi o surubelnitza si un fierastrau pendular sau unu de traforaj. in juma de ora le faci si singur cu tot cu tras fire pentru spate dak ai putina indemanare. NU TRE sa dai 300 ron manopera la eurial pentru chestia asta(cand am auzit m-am crucit si am jurat ca le pun singur chit ca e ultima chestie pe care o fac).

strainu's Avatar
    Well, e randul meu sa povestesc de sistemul audio. Din lipsa de bani, eu m-am multumit cu 2 boxe Pioneer pe fata (model G-1049) si un HU de la aceeasi marca - DEH 30-MP. In functie de magazin, combinatia asta costa 600-650 RON.
    De instalat le-am instalat la Delta Electronics, pe bdul Expozitiei. M-a costat 40 lei instalarea.
    Poze,poze:money::
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01441.jpg   DSC01442.jpg   DSC01443.jpg   DSC01444.jpg  
    Peugeot 107 1.0E Rosu

coyote's Avatar
    Se aude foarte interesant daca pui si pe spate unele mai mari.

strainu's Avatar
    Quote Originally Posted by strainu
    Din lipsa de bani, [...]
    Mai mult ce pot sa spun? Or sa vina si alea pe spate candva...
    Peugeot 107 1.0E Rosu

crisi's Avatar
    Quote Originally Posted by SledgeHammer
    Usitza de la torpedou de la eurial din militari e accesoriu post vanzare si e vreo 170 ron plus tva. Mie mi-au facut 20% reducere ca e a 3-a masina pe care o au ai mei de la ei si a costat 162 ron cu totu. De montat am montat-o singur in 3 minute ca tre doar sa strangi 3 Holshuriburi.Mai au pentru modeul asta cotiera cu compartiment de depozitare, jante de aliaj, diverse parasolare , tavita din aia din plastic pt portbagaj diverse chestii de aluminiu pentru interior, aparatori din alea de vant pentru geamurile din fatza, eleron pentru luneta. Mai bine mergeti la ei si cereti o lista si aflati si preturile.
    Eu nu inteleg unde ai pune cotiera cu compartiment de depozitare. Suna foarte bine, ar fi ideal , dar nu deranjeaza frana de mana? Banuiesc ca ar fi chiar deasupra acesteia...
    Pentru montarea usii de la torpedou nu ai avut nevoie de niste gauri ca sa strangi suruburile? (nu radeti:blush: )

GXG's Avatar
    Nu cred ca era nevoie ca erau hosuruburi. Adica strangi si face el gaura. La pastic merge brici. Si eu am facut la fel cand mi-am montat cotiera.

coyote's Avatar
    Hai sa va arat ce se poate face la un 107. Nu stiu al cui este, dar arata bestial.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 08-02-07_1555.jpg  

coyote's Avatar
    Acum stiu al cui este, si va pot oferi o poza in exclusivitate Merci Cristian!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.JPG  

GXG's Avatar
    Intr-adevar! Frumusel foc! La intalniri nu vine? Sunt interesat si eu de achizitionarea unei buburuze pt prietena mea, la toamna.

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Bookmarks