Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Scaune suplimentare peugeot 307 sw

Vizitator
    si eu caut 2 scaune.. se fac uneori utile.. pacat ca nu are pasatul break la fel, ca e si mai mare.. am incercat sa montez scaunele altfel si e cam ciudat..randul 3 are f putin loc la picioare. dar e ce se poate mai bine , un compromis ideal. masina mica, sportiva si totusi de 7 oameni. calculand insa cate kg poate sa duca.. ma tem ca nu poate )) la cura de slabire cu pasagerii ))

ariciul's Avatar
    Locurile din spate oricum sunt pentru persoane scunde, mai ales ca e loc putin pe inaltime. Scaunele din mijloc pot fi date putin mai in fata, cativa centrimetri, ceea ce nu e rau deloc.
    307 SW T5 2.0HDi FAP OFF 136cp

Baby Lion skimmere's Avatar
    Si Eu vreau să imi iau un scaun,și am gasit cred ca la un pret acceptabil pret 65 euro,dar nu stiam ca scaunele de pe mijloc se pot deplasa cativa cm.

trimis de pe Sony Xperia SP HD
    Peugeot 307SW 2.0 HDI 90 CP 10.2002 406SV 2.0 HDI 109 CP 05.2000

ariciul's Avatar
    Au bara in partea din fata, la fel ca scaunele fata.
    307 SW T5 2.0HDi FAP OFF 136cp

Vizitator
    Caut si eu 2 scaune sa pot omologa masina...am fost respins la RAR din cauza ca nu le am. E cineva din Tg.-Mures sau jud. Mures care are? Am incercat scaunele de pe randul 2 si se potrivesc ca si prindere pe randul 3...deci daca are cineva 2 scaune indifferent daca sunt de randul 2 sau 3 si mi le poate imprumuta (contra cost desigur) ma poate contacta...astept mesaje.
    Last edited by Cristi_M.; 02-07-2014 at 07:04 PM. Reason: Majuscule, te rog frumos!

Vizitator
    Cata nesimtire!!! Cum adica nu au vrut sa omologheze masina cu 7 locuri? Daca in cartea masinii e trecut clar 7 locuri, cu ce drept pot cei de la RAR sa conteste treaba asta? Nimeni nu-i ia la intrebari pe oamenii astia niciodata?! In Cluj, nu m-a intrebat nimeni de ele cand am fost la omologare, deci se poate si fara acele scaune.

Baby Lion skimmere's Avatar
    Ptr treaba asta îți recomand sa mergi cu un avocat...daca masina sa zicem ca e noua cum naiba o omologheaza cei de la peugeot?

trimis de pe Sony Xperia SP HD
    Peugeot 307SW 2.0 HDI 90 CP 10.2002 406SV 2.0 HDI 109 CP 05.2000

Salutare baieti! Si eu sunt in cautare de scaune spate Pejo 307, cu riscul de a repeta ce zicea un coleg mai devreme, scaunele de pe randul 2 se potrivesc cu cele de pe randul 3? Cele 2 din lateral sau cel din mijloc, acela mai ingust? A avut cineva scaune originale cele de pe randul 3, sunt identice cu cele de pe randul 2?
    Last edited by Cristi_M.; 28-09-2015 at 08:39 PM. Reason: Majuscule, te rog frumos!

Sunt identice. Poti sa faci o proba ca sa vezi ca se potrivesc cele de pe randul 2 pe randul 3. Eu mi-am cumparat unul lateral si unul din mijloc si se potrivesc perfect.
    Last edited by Cristi_M.; 28-09-2015 at 08:42 PM. Reason: Nu mai folosi "Reply wih quote" daca te referi la postul imediat anterior!

multu mult!

shimen_musashi's Avatar
    Salutare

Cineva din Cluj-Napoca sau localitățile apropiate ar putea să-mi împrumute (contra cost) 2 scaune pentru cele 2 locuri suplimentare? Am luat de curând un 308 SW, are centurile și locașurile pentru cele 2 locuri suplimentare, dar în CIV e trecută cu 5 locuri deși producătorul zice clar ca e cu 7. Sau poate ma inșel eu... Din ce înțeleg din cele de mai jos, am 5 centuri în spate (am) dar nu vine cu cele 2 scaune suplimentare. Corect?

Interior fittings
    INTERIOR TRIM TYPE KAWANA CLOTH + OMNI "TT"
    ANTI-THEFT ALARM WITHOUT THEFT PROTECTION ALARM
    REAR HEAD RESTRAINT REAR HEADREST ADJUSTABLE
    REAR SEAT 3 SEPARATED REAR SEATS (1 SLIDING)
    SUPPLEMENTARY SEAT WITHOUT SUPPLEMENTARY SEAT POSITN
    REAR SEAT ARMREST WITHOUT REAR ARMREST
    LUGGAGE COVER SCREEN
    REAR SEATBELT RR SEAT BELT 5 INERT REELS 3 PTS + FASTEN WARN LGH
    FRONT SEATBELT PYROTECHNIC SEAT BELT WITH ALARM

Cu respect
    Shimen

Cristi_M.'s Avatar
    Nu ai scaune suplimentare, scrie clar "without", adica nu sunt ! Deci nu-ti trebuie!
    Nu uitam! Nu iertam! Ne vom razbuna in viata asta sau in urmatoarele! Noi suntem Europa!

Vizitator Penetru's Avatar
    Eu am găsit la dezmembrări scaune cu 150 de lei bucata şi mi-am luat unul mare şi unul mic.
    Concluzia e că a mai rămas acolo unul disponibil, negru.

Vizitator
    Salut, ridic si eu subiectul asta din morti. Tocmai ce am fost refuzat la RAR din cauza acelor 2 scaune - masina e trecuta cu 7 in actele de BE, dar nu le am. Masina este 308 SW I 2013, se potrivesc oare cele de pe spate? Trebuie neaparat sa fac rost de ele, altfel nu iau cartea... Stiti pe cineva din Ploiesti care imi poate imprumuta asa ceva? Contra-cost bineinteles...

Vizitator Penetru's Avatar
    Sunt nişte idioţi, scaunele alea erau opţionale, mi se pare că cerea cam 600 de € dealerul ca să le adauge.
    Vorbeşte cu şefii lor că e prea de tot, ca ăştia din banc:

Un politist opreste un autoturism .Verifica toate actele , totul in regula cand observa ca in masina se afla 5 persoane .
    - Imi pare rau dar circulati neregulamentar spune politistul , sunteti 5 pers. in masina !
    - Ei si ?
    - Sunteti 5 persoane in masina.
    - Si ce-i rau in asta?
    - Dom'le sunteti 5 persoane in Audi Quattro , e clar masina are doar 4 locuri , ii spune clar numele "quattro" inseamna "patru".
    - Este quattro dar este masina de 5 persoane.
    - Nu !!!
    - As putea sa vorbesc cu seful tau ?
    - Nu!!! este ocupat cu doi tipi intr-un "Fiat Uno"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks