Page 40 of 40 FirstFirst ... 303637383940
Results 586 to 587 of 587

Thread: Depolution system faulty - probleme si rezolvari

Salut! Ieri dimineata, dupa ce am alimentat, am mers circa 200m dupa care mi-a aparut "depolution system faulty". Masina nu se tura peste 2900 de ture, in nicio treapta de viteza, si nu mai tragea. Am pus-o pe un tester la un baiat si mi-a spus ca este de la EGR, sa ma duc la un mecanic sa vada despre ce este vorba. Zis si facut, am fost la un mecanic, desfacut - curatat - sters eroarea din bord, DAR de pe tester nu se stergea eroarea. In schimb masina se tura acum peste 3000 de ture si trage, fara ca eroarea sa mai fie in bord, (ma repet, pe tester tot o dadea). Am plecat iar minunea m-a tinut pana astazi. Mi-a aparut iar eroarea "depolution system faulty" dar in schimb masina acum trage si se tureaza. Am pus-o din nou pe tester si mi-a dat eroarea asta. P0405 - Valva recirculare gaze senzor A circuit joasa. Ma puteti ajuta cu un sfat ce ar trebui sa fac, m-am saturat sa alerg de la mecanic la baiatul cu testerul. Mecanicul nu stie cu testerul, iar cel cu testerul nu se baga la mecanica . Multumesc!

Page 40 of 40 FirstFirst ... 303637383940

Bookmarks