Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Camera video speciala pt mers inapoi

Vizitator
    Ai nevoie de o interfata care sa permita, intre altele, vizionarea de imagini video in timp ce masina e in miscare. Si care sa comute automat pe video atunci cand apare semnal de la camera (aceasta fiind alimentata la aprinderea lampii de marsarier).

Baby Lion Salontanul's Avatar
    Eu mi-am montat un suport de numar cu camera, desi am si senzorii originali, dar nu am reusit sa o fac sa functioneze ca si in clipul pus de colegul @yocosty, ci selectez manual modul video.
    @Outsider - La RT4 se poate viziona imagini video in mers. Trebuie doar modificate niste script-uri.
    Peugeot 407 2.0 HDI 138 CP 2007

Vizitator kr0nick3r's Avatar
    Quote Originally Posted by yocosty View Post
    Salutare.
    Eu vreau sa-mi cumpar o camera de marsarier dedicata Peugeot 307 SW. Mai exact vreau sa cumpar modelul PG-072C. Pret rezonabil, nightvision, integrare OEM.
    Totusi nu reusesc sa ma lamuresc daca o pot conecta la display-ul original. Nu prea gasesc informatii in sensul asta.
    Am gasit totusi https://www.youtube.com/watch?v=q23JuBX8tqA .
    Cei care vand produsul informeaza ca "Atenție! Unitățile de redare originale din autovehicule NU SUNT corespunzătoare pentru afișarea imaginii acestui cameră de mers înapoi!".
    Sunt 2 motive pt care nu prea cred asta:
    1. de ce ar face cineva o camera dedicata pt un model auto si cu integrare OEM daca nu se poate conecta la display-ul original?
    2. vanzatorul nu ar fi interesat sa vanda si un display separat?

Mentionez ca am un 307 SW cu display RT4 (cred....are jukebox cu aprox. 20GB spatiu de stocare) [ http://www.abload.de/img/glouby_0705200352_30l3r.jpg ]. Am conectori RCA in torpedou.
    Salut!
    Am acelasi model de masina si sunt interesat sa-mi pun o camera de marsarier.
    Ai reusit sa-ti pui asa ceva pe masina?

Vizitator

Sal

Quote Originally Posted by kr0nick3r View Post
    Salut!
    Am acelasi model de masina si sunt interesat sa-mi pun o camera de marsarier.
    Ai reusit sa-ti pui asa ceva pe masina?
    Ideea este ca trebuie conectat cumva la monitor. Am rt4 si nu imi dau seama cum si unde se conecteaza acea camera...si cum ar putea sa comute automat pe video cand intra in marsarier. are cineva o solutie?

Baby Lion Klausi's Avatar
    Pe topicul asta http://www.peugeotclubromania.ro/for...l=1#post633388
    gasiti solutia pentru conectarea camerei video la 206. Se poate adapta solutia si la 307.
    Succes!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks