Peugeot Club
Results 1 to 5 of 5

Thread: bucse spate

bucse spate

Are cineva idee cum se pot scoate ?Am inteles ca in service se foloseste ceva presa, este vreo posibilitate sa le scot eu?
    Last edited by ValiG; 04-06-2010 at 01:25 AM. Reason: Mai multa atentie la redactare te rog.Multumesc!

DJ82MAB's Avatar
    Este destul de greu sa le scoti fara presa.Poate cunosti pe cineva la vreun service si faci rost de presa aceea.
    Respect oamenii care isi respecta masina!!!
    PeugeoT 207 TRENDY 1.4 HDI , GRI CENDRE , 2006.
    Isuzu D-MaX 3.0 TD 163 HP. 4X4:naughty:
    , GRI ALUMINIU , 2007.

Este nevoie de o presa speciala care se foloseste numai pentru acest tip de brate/bucsi; in general nu se gaseste decit la foarte putine service-uri de masini normale sau la reprezentante PGT; mai bine citeste topicul lansat de mine: Schimbare Punte Spate Partner

Vizitator mihai.MAI's Avatar
    salut baieti. nu stiam in care topic sa postez, sper ca sunt ontopic aici . in seara asta am iesit pana in oras si am auzit niste puscaturi foarte tari in partea din spate a masinii, m-am dus pana la un prieten la un elevator sa ma uit sub ea, cand am ajuns acolo nu mai suna nimic. nu am mai ridicato pt ca elevatorul era ocupat si nu am mai stat, dar dupa vreo ora, cand am miscat masina, m-am miscat vreo 5 m, am dat peste o gura de canal si am auzit un sunet foarte tare si urat, ca un scrasnet de dinti metalic sau rulment spart, nu stiu ce sa zic. jocuri la roti nu am, nu se incalzesc rotile, mai exact nu stiu ce ar putea fi. astept ceva pareri daca stiti. multumesc !

Moderator ValiG's Avatar
    Simplu!Puntea spate, mai exact rulmentii din brate.Vezi ca exista un topic detaliat pe aceasta tema.
    Citeste aici.Foarte interesant!

Curatare tapiterii auto la domiciliu, detalii aici.

Bookmarks