Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627
Results 391 to 401 of 401

Thread: Anulare Filtru Particule sau fap off

Banned bogdan652's Avatar
    @doc: eu am luat 508-ul si avea in bord 75k km, inainte sa o cumpar am verificat prin autodna cati km avea cand a fost pusa la vanzare si km era dat inapoi cu 40k. Cand cumperi o masina sh iti asumi riscuri, dar sa nu uitam ca sunt n modalitati de a verifica daca km au fost dati inapoi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Vizitator
    La motorul 2.7 hdi 205 cai (de pe 407) se poate face ceva? Anulare DPF in special, EGR daca e posibil?
    Se pare ca au probleme mari din cauza asta

Doc's Avatar
    Se poate modifica software fara probleme la motor 2.7HDi V6, inclusiv pentru eliminarea filtrului de particule sau anularea valvei egr.
    Chiptuning Peugeot si anulare FAP | Pot face si diagnoza, GRATIS. Detalii la 0751.194.100.
    www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro
    '11 Mitsubishi Lancer Evolution X 2.0 mivec 300CP+ | '07 BMW X3 3.0sd 286CP+ | ex: '04 Peugeot 307

Vizitator
    Salutare, am un pug 407 2.0 vei 136 hp
    Am o problema.. in treapta 1 respectiv 2 si 3 cānd plec de pe loc dimineață cu motorul rece mai ales are tendința să īmi dea īn nas după schimbarea vitezei.. n am avut niciun fel de problemă pānă acum decāt cu electrovanele de la dozoare care erau blocate si check engine de la egr stricat, curățat de două ori dar rămānea rulmentul blocat si nu culisa cum trebuie. Tind să cred că singura problemă este de la fap-ul prea īnfundat. Mașina are 220k km.
    Intrebarea mea este, cum pot fi sigur ca filtrul de particule este terminat ? Nu aș vrea să īl anulez și să īmi facă la fel..

turbojack's Avatar
    Se face o diagnoza la un cunoscator cu o interfata prerformanta .

User nevalidat
    Bună ziua .
    Am o intrebare: am anulat FAP ul dar am rămas cu becul aprins in bord, (s-a īnlăturat fagurele din ceramica de către cineva, si altcineva mi-a resoftat calculatoru).Masina merge bine acum trage, dar nu s-a stins martorul urmat de mesajul "Antipollution Fault".
    Dacă stiti pe cineva in Timisoara care ma poate ajuta?

Vizitator
    Buna ziua, o īntrebare am si eu cu toate ca am mai văzut postat, la eliminarea fizică FAP plus resoftare consumul scade sau creste la un Peugeot 407, 1.6 hdi, si cum se explica, daca a mai fost dat răspunsul īmi cer scuze doar sa stiu unde pot sa vad. Īntreb ca sa ma documentez prima data. Multumesc

Doc's Avatar
    Pentru Timisoara se poate apela la dealerul nostru local. Datele de contact le puteti gasi direct pe site: http://www.obdtuning.ro/ro/contact-o.../retea-dealeri

@comocris: O data cu eliminarea filtrului de particule se opreste si procesul de regenerare. Prin urmare, fap off la un filtru de particule colmatat va diminua consumul de carburant. De asemenea, daca o data cu aceasta operatiune se aplica si o crestere de putere, in conditii de mers normal se pot obtine valori de consum mai mici cu 0.3-0.8l/100km.
    Chiptuning Peugeot si anulare FAP | Pot face si diagnoza, GRATIS. Detalii la 0751.194.100.
    www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro
    '11 Mitsubishi Lancer Evolution X 2.0 mivec 300CP+ | '07 BMW X3 3.0sd 286CP+ | ex: '04 Peugeot 307

Vizitator
    Mulțumesc frumos de răspuns.

Baby Lion Okalba's Avatar
    Dacă vreți fum negru la greu anulati EGR-ul si FAP-ul frate, nu inteleg asemena tampenii ce se fac la noi in tara, aceste operațiuni sunt Interzise īntr-o țară civilizată, voi credeti ca faceti minuni ca anulati astea ? Si am vazut pe forum alti destepti cu pretentii gen, vreau anulare EGR + FAP dar sa nu afectez motorul , ma omule...EGR ul este o piesa cruciala pt.buna functionare a motorului, anularea lui duce la o uzura prematură a acestuia , īn fine...spor la chiciuiala si mai si platiti pt.asta !

off topic: care este principiul de functionare al EGR-ului?

Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627

Tags for this Thread

Bookmarks