Peugeot Club
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Toba finala - intrebare

Question Toba finala - intrebare

Ma puteti ajuta si pe mine cu o parere?
    M-a lasat toba finala,face de zici ca-i sport...
    De mai mult tp am vrut s-o schimb dar am mai "carpit-o"...acum cred ca i-a sunat ceasul
    Nu vreau sa cumpar una noua si m-am orientat catre dezmambrari.
    Am gasit o toba folosita foarte putin,impecabila as putea spune,pret super,dar...eu am motor 1.4 benzina si toba pe care am gasit-o este de pe un hdi.
    Sa fie buna si pentru mine?

Ma indoiesc ca merge toba de pe diesel pe benzinar. Adica de mers ... merge, insa nu cred ca-i bine pentru motor.

Gaba's Avatar
    Daca are acelasi diametru tevile nu ar trebui sa fie probleme . Daca difera atunci pot apare probleme la catalizator parca ... de si e mai scumpa ia una nou si tot singur o montezi

cezar2876's Avatar

toba finala

Salut @alymar,
    Acum doua saptamani m-a lasat si pe mine toba finala si am cautat sa cumpar de la dezmembrari k sa scap mai ieftin . Tot ce am gasit a fost in jur de 120 - 140 Ron ( toba SH) asa ca m-am hotarat sa imi cumpar una noua pe care am dat 211 Ron . Sfatul meu este urmatorul decat sa dai 100 - 120 Ron pe una SH mai bine cumparati una nou :naughty: .
    Bafta,

Va multumesc tuturor pt sfaturi.
    Am rezolvat-o...Am mai sudat-o inca o data...Pentru ultima oara sper(asa zic de fiecare data)
    De ce vreau una sh?
    Pentru ca masina mea are aproape 100.000 km,eu o am de aproape 2 ani de cand avea 62.000 km.
    In aceasta perioada destul de scurta de timp am bagat in ea in jur de 2500 de euro.M-am saturat sa arunc banii.
    Iau sh si am rezolvat-o.
    Trebuia sa-mi iau logan...

Retras
    Daca spui ca avea 62.000 km. si ai bagat atiti bani in ea, cred ca nu prea erau km. reali.
    Toba diesel se potrivea cu succes.

Salut.
    Pot sa stiu si eu de unde ai luat toba cu 211 RON? Am si eu aceeasi problema. Masina parca e sport....Si as vrea sa o repar.
    In plus, stiti un service bun prin Bucuresti, Dr. Taberei?
    Multumesc

myk's Avatar
    salut pcarmen08...eu am schimbat toata linia, din fata pana spate, 2 tobe si teava....iti pot recomanda un service mai sus de lujerului , aproape de semanatoarea. langa petrom pe aprtea cu mc'donalds e Honda. e pe straduta aia lipit de cladirea honda e un service .intrebi acolo de Vlad. i spui daca e ca ti-a recomandat un prieten care a fost cu peugeotul cu numere de maramures. eu mai am acasa toba finala care e in stare perfecta si e remus, cu ornament....insa inca stau pe ganduri daca sa o vand sau nu...practic mie imi trebuia schimbata teava si toba din mijloc insa ei au zis ca nu merge sa imi pastreze finala, desii cred ca se putea. oricum sunt multumit de ceea ce au facut. toba finala era 240 lei.

myk's Avatar
    *peugeot-ul

aaa...si ca mana de lucru mie mi-a luat pentru toata linia 50 de lei...deci probabil tie nu are cum sa iti ia mai mult.

Gaba's Avatar
    Eu as recomanda una de inox... stie cineva aftermarket asa ceva ? eventual si ce preturi ?

Mitza Fillyp's Avatar

In Cautare de Ajutor!!!

sall baieti am si eu cateva intrebari:
    cat ma costa sa schimb toata evacuarea cap coada, cu una sport la un 206 sedan ... si cu cat mi-ar mari puterea motorului ...
    ce pot sa mai fac ca sa ii maresc puterea... pe langa un chip tuning..
    am un motor de 1.4 8V benzina ... 75cp . cu chipul ar ajunge la 83cp. credeti ca pot sa o aduc la 90 cp.. sau asa cv.. oricum pt mn ar fi de ajuns un 90 cp..
    credeti ca ar fi bine sa ma apuc sa umblu akm la motor desi are doar 15000 Km???
    The Wanted Cars :cool:

Mitza Fillyp's Avatar
    e bine macar ca se uita lumea ...)
    Last edited by nos2techno; 31-03-2010 at 06:52 PM.
    The Wanted Cars :cool:

black206's Avatar
    Nu se merita sa faci asta la un motor de 75 cp, iar cu evacuarea castigi doar zgomot))
    "Viewing who's online":))

Gaba's Avatar
    poi se poate ... mai comprimi putin motorul (foarte putin) schimbi curba de avans , pui o pompa de injectie mai potenta, alte injectoar , si ajungi si peste 90 ... dar... iei un motor de 1,6 16 valbe cu bani bagati
    Leu 206 sedan 09'

Quote Originally Posted by pcarmen08 View Post
    Salut.
    Pot sa stiu si eu de unde ai luat toba cu 211 RON? Am si eu aceeasi problema. Masina parca e sport....Si as vrea sa o repar.
    In plus, stiti un service bun prin Bucuresti, Dr. Taberei?
    Multumesc
    Iti sugerez un service f bun, se numeste Antupo, si se afla pe prelungirea ghencea la 30m de intersectia cu Raul Doamnei, langa o spalatorie mare. Bafta

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks