Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: kilometraj modificat

norishor's Avatar
    Degeaba pui calculatorul. Kilometrajul este tinut atat in BSI cat si in EEPROM-ul ceasurilor. In momentul in care unul din cele doua componente se inlocuiesc cu piese SH, se sincronizeaza intre ele kilometrajul mai mare. Daca in BSI sunt km mai multi si la ceasuri mai putini, se iau cei din BSI. Daca in ceasuri sunt KM mai multi si in BSI mai putini, BSI preia memoria ceasurilor.
    Diagnoza PSA Tester ORIGINAL ->o722.222.577<- Reparatii chei telecomanda PSA

Baby Lion
    Fix cum spune @norishor. Fara doar si poate.
    Asta se intampla la peugeot din 99 incoace. Pana atunci au mai fost unele care nu se sincronizau.

Vizitator
    Quote Originally Posted by norishor View Post
    Degeaba pui calculatorul. Kilometrajul este tinut atat in BSI cat si in EEPROM-ul ceasurilor. In momentul in care unul din cele doua componente se inlocuiesc cu piese SH, se sincronizeaza intre ele kilometrajul mai mare. Daca in BSI sunt km mai multi si la ceasuri mai putini, se iau cei din BSI. Daca in ceasuri sunt KM mai multi si in BSI mai putini, BSI preia memoria ceasurilor.
    Salut. Tocmai mi.am pus si eu ceasuri de pe un SH si mi.a sarit cu 50.000km in plus. Se memoreaza undeva kilometrii reali a masinii? Nu vreau desincronizari

Vizitator
    La orice manevra de genul asta, documentezi. Faci poze, filmezi, pui pe cei de la service sa scrie kilometrajul vechi... orice dovada sa ai cand vinzi masina, ca ai schimbat piesa aia care a dat peste cap sistemul.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks