Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Recomandare service Peugeot Bucuresti !

Recomandare service Peugeot Bucuresti !

Am fost cu masinuta peste tot, mai ramane Bucuresti - tot vibreaza, nu am gasit nimic, stie cineva cu cine pot lua legatura pentru un service autorizat sau nu Peugeot 607 in Bucuresti ? Dar sa aiba mecanici buni , va rog un sfat, un nr. de telefon !
    Last edited by Cristi_M.; 03-03-2012 at 07:59 PM.

Doc's Avatar
    Eurial Militari. Imi spui cand vrei sa vii si poate mergem impreuna.
    Chiptuning Peugeot si anulare FAP | Pot face si diagnoza, GRATIS. Detalii la 0751.194.100.
    www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro
    '11 Mitsubishi Lancer Evolution X 2.0 mivec 300CP+ | '07 BMW X3 3.0sd 286CP+ | ex: '04 Peugeot 307

ok te anunt...cred ca va fi undeva pe la inceputul lunii viitoare, eu o sa fac o programare si poate ne intalnim.merci mult.

marius84bc's Avatar

Exclamation la care service sa apelez?

Va salut pe toti.Sunt posesorul unui peugeot 307.Masina imi place foarte mult,insa am anumite probleme cu ea.
    La ce service din Bucuresti imi recomandati sa ma duc pentru ca citind postarile de pe forum am observat o oarecare reticenta privitoare la serviceurile peugeot
    Problemele sunt urmatorele:claxon defect(merge cand vrea el mai exact),si vesnica si nelipsita problema la filtrul de particule. :rant: :rant:
    mariusspataru is online now Forward Message

marius84bc's Avatar

la care service sa apelez?

Va salut pe toti.Sunt posesorul unui peugeot 307.Masina imi place foarte mult,insa am anumite probleme cu ea.
    La ce service din Bucuresti imi recomandati sa ma duc pentru ca citind postarile de pe forum am observat o oarecare reticenta privitoare la serviceurile peugeot
    Problemele sunt urmatorele:claxon defect(merge cand vrea el mai exact),si vesnica si nelipsita problema la filtrul de particule.
    mariusspataru is online now Forward Message

Dozer's Avatar
    Pai problema cu claxonul.. s-ar putea sa fie chiar de la volan.. si atunci rezolvarea e simpla, trebuie doar sa cauti putin pe forum pt ca s-a discutat si exista si un tutorial despre cum se rezolva problema.

Cu fapul.. depinde ce probleme ai? Cati km are masina.. poate trebuie completat. Mai multe detalii cu siguranta ar ajuta... ca de exemplu ce motorizare ai, cati km, ce an, etc..

marius84bc's Avatar
    Merci pt promptitudine .Pai acuma sa mai detailez putin problema.De service-urile peugeot m-am convins pentru ca am apelat la unul cu problema cu claxonul.Asa au spus si eu ca e de la volan ca s-a prafuit sau deca de genu si cica l-au curatat:naughtyupa doua zile iar nu mi-a mers.Iar cand se aprinde martorul la bord imi scrie(mai nou)ceva legat de filtrul de motorina(filtru care este schimbat recent si reverificat daca are impuritati.Deci nu e asta.Eroarea cere imi aparea inainte era legata de pollution filtre.Deci cand imi afiseaza asta cand filtrul de motorina.Masina are 177000 km si recent adusa din Germania.Toate problemele au aparut dupa ce am intrat cu ea in tara si am facut plinul de la noi.Motorul e de 2 litri an 2003

[ATENTIE][MOD EDIT: Fara quote la mesajul anterior][/ATENTIE]

Dozer's Avatar
    Pai tie nu cumva ti se aprinde becul de "apa in filtru"?

marius84bc's Avatar
    Daca te referi la martorul de la bord arata ca un robinet iar pe calculatorul de bord imi scrie(azi). diesel filtre si in general particle filtre.Martorul se aprinde foarte des cam din 50 in 50 de km.Nu m-ar deranja foarte tare daca masina nu si-ar pierde din demaraj,in oras.Adevarata problema apare insa in afara.Spre exemplu am fost nevoit la un drum de 300 km(pe care il fac destul de des) sa trag pe dreapta si de 3 ori:bash::bash:.Deci in oras imi apre din 50 in 50 de km martorul car se aprinde o singura data si afecteaza putin demarajul masinii,insa in afara orasului,se aprinde succesiv de 2 ori si masina pur si simplu nu mai trage peste 2500 de totatii.O pacalesc ca sa spun asa oprind motorul,dupa care isi revine si pot continua drumul.Daca ai vreo sugestie....

[ATENTIE]Nu folosi <Quote> daca raspunzi mesajului anterior! Se subintelege ca lui ii raspunzi![/ATENTIE]
    Last edited by tzunny; 11-12-2008 at 02:50 PM.

Sa zici merci ca ai reusit sa intri cu ea in tara,se pare ca ai probleme cu fap-ul,mergi la un tester cu ea si verifica-i si km reali daca poti ca eu cred ca sunt mult mai multi daca te-a lasat ea dupa cateva mii de mers cu ea,sper sa nu fie asa dar in marea majoritate a cazurilor asa se intampla.

marius84bc's Avatar

service

Nu ma intelege gresit.Masina merge foarte bine mai bine chiar de cand am imceput sa alimentez de la omv si sa-i bag aditiv in motorina.La tester am dus-o cand am avut prima oara problema cu claxonul.Mi-au spus ca am infundat injectorul numarul 1.Marea mea nelamurire este de ce imi arata la bord filrul de motorina sau fap-ul cand astia de la service au constatat ca e injectorul infundat.Deasemenea mi-au spus ca pot incerca sa-l desfunde pentru 150 ron.Insa nu prea am incredere dupa ce am citit discutiile de pe forum...La ce service ma pot adresa in Bucuresti sau de preferat ar fi tot un service peugeot?
    Km sunt realia-au fost verificati,si masina arata forte bine si la interior.
    Si inca ceva v-as ruga:daca se dovedeste a fi fap-ul ce solutii exista inafara de schimbarea lui.Si ce pret are daca trebuie totusi schiombat.
    Multumesc.
    [ATENTIE]
    Nu folosi <Quote> daca raspunzi mesajului anterior! Se subintelege ca lui ii raspunzi![/ATENTIE]
    Last edited by tzunny; 11-12-2008 at 02:50 PM.

Poate nu e nevoie sa schimbi fap,decat sa ii pui aditiv cerina,oricum trebuie un tester pus pe ea, cel mai bine la eurial.

marius84bc's Avatar
    Da pai la tester am s-o duc din nou oricum,si cred ca in militari.Da-mi te rog mai multe detalii despre acest aditiv cerina.De unde il pot cumpara si unde trebuie pus?
    Multumesc.

[ATENTIE]Nu folosi <Quote> daca raspunzi mesajului anterior![/ATENTIE]
    Last edited by tzunny; 11-12-2008 at 02:51 PM.

De cumparat daca ai nevoi poti lua si de la service dar te sparge la bani,gasesti si pe forum la bani buni,nu il poti pune tu ptr ca trebuie facuta o regenerare fap,asa ca tot la un service/meserias trebuie sa mergi,bafta,dar mai intai un tester,ai grija sa nu iti bage pe gat vrajeala lor cu nu stiu ce alte piese,cumpara-le tu si te scoti mai ieftin.

marius84bc's Avatar

service

Ok merci mult.Ca o concluzie merita sa mai investesc in ea,sau sa-i fac vant?(
    Asta daca se dovedestea ca are nush ce problema grava...:money:
    Imi place ca design,cred ca e printre cele mai reusite modele insa daca e sa o dau cred ca am sa ma orientez spre o masina nemteasca.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Bookmarks