Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Recomandare service Peugeot Bucuresti !

skipper's Avatar
    Imi puteti recomanda un service sau un electrician bun in Bucuresti care sa se stie la 407 si sa aiba rabdare sa caute un scurtcircuit la un senzor?

Vizitator
    Ce parere aveti de service-ul DEXCAR ? A fost cineva pe acolo cu vreo interventie ?

ghizmowolf's Avatar
    Ca o parere proprie si personala eu am fost la Autofix pentru a inlocui doua semeringuri la cutie nu mai stiu pretul e un an de atunci dar eu am fost multumit si de servicii si de piese care au fost montate. Parerea mea ca fac o treaba buna.
    PEUGEOT 306 1,4 un mic benzinar suparacios :naughty:
    PEUGEOT 206 1,9 un leut foarte nervos

Baby Lion bogdy92's Avatar
    Astazi am schimbat distributia si tampoanele de la motor , unul pe original care a costat 280 de lei iar celalalt 100 aftermarket , schimbate la autofix pretul distributiei cu manopera si tampoanele 1400 lei , foarte multumit de service , iar patronul si mecanicii sunt de nota 10.
    `06 407 2.0HDI > EGR OFF > DPF OFF > CAT OFF > BIGGER TURBO .

cezzzarica's Avatar
    De evitat Total Diesel din Pantelimon. Am fost la Autofix cand am avut problema cu Antipollution Fault si se oprea motorul in mers si baietii au fost sinceri si mi-au spus ca este problema de alimentare si nu se baga la asa ceva. Tot ce imi pot recomanda este sa merg la Total Diesel de pe centura Bucurestiului in zona Pantelimon. Am fost la ei, au pus testerul pe masina si din valorile care le citeau la debitul de motorina au ajuns la concluzia ca pompa sau regulatorul de presiune de pe pompa ar fi de vina. Concluzie: se da pompa jos si se verifica pe stand, daca este defecta se schimba pompa cu una reconditionata de ei + regulatorul de presiune. Cost total in jur de 3600 RON cu pompa mea la schimb pt. cea reconditionata. Doar nu eram nebun sa fac treaba asta cand puteam sa iau cu 800 ron pompa de la dezmembrari de la o masina din 2009 cu km putini. Pana la urma am fost la un alt service si am rezolvat cu 600 ron, senzorul de pe rampa injectoare, piesa originala in jur de 400 si ceva de ron, restul manopera. Pus tester pe masina si dat verdictul dupa citirea parametrilor.

Vizitator

Question

Salut,

Caut si eu un service ok in Bucuresti pentru mecanica la un 206. Pana acum am fost la Eurial Otopeni, dar ultima vizita m-a facut sa reconsider. Am cautat pe forum, dar toate recomandarile sunt vechi de cativa ani. Are cineva unele mai 'proaspete'? Ideal ar fi sa aiba si ITP, ca sa nu ma mai plimb dintr-o parte in alta.

adita's Avatar
    Evitati service-ul din Militari ca este plin de amatori,nu ai voie nici sa vezi ce iti fac la masina si treaba este facuta de mantuiala la cel mai grosolan mod, in schimb astazi am fost in service-ul din Pantelimon si am avut o surpriza de proportii(de bine) cand am ajuns, incepand de la consilierul care te preia, pana la mecanici care si-au facut treaba impecabil(cel putin astazi), saptamana viitoare am iar de inlocuit ceva piese sper sa fie la fel de promta servirea(revin cu impresii) si soc poti sa stai langa masina daca vrei.
    Peugeot 407 ST CF 2.0E/508 1.6 e-HDI

Vizitator ingerulol's Avatar
    Deci Eurial Pantelimon e recomandarea ?

adita's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    Deci Eurial Pantelimon e recomandarea ?
    Din experienta avuta cu cei din pantelimon atunci clar ca da,asta este recomandarea mea.
    Peugeot 407 ST CF 2.0E/508 1.6 e-HDI

Vizitator

Service Specializat PSA

Sunt nou si sper ca fac ce trebuie aici,daca nu sper sa nu fiu prea aspru sanctionat!in alta ordine de idei imi poate spune cineva ce service-uri specializate PSA pot gasi in Bucuresti deoarece intentionez sa imi procur un peugeot 508 Hibrid si as dori o verificare specializata premergator achizitionarii!!

Vizitator
    Salutare!
    Propun o actualizare.
    Asa cum spune si titlul, va rog sa faceti o recomandare de service in care ati fost multumiti.
    Ar fi foarte bine daca am avea si niste preturi de la ultima interventie. Ex: schimbat placute frana spate la peugeot 407: 180 placutele + 100 manopera.
    Multumesc.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks