Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 16 to 30 of 76

Thread: Recomandare service Peugeot Bucuresti !

Stai linistit ca nici alea nu sunt mai breze,nergi si vezi ce are poate e o chestie minora,bafta.

Am cautat de o ora si pe forum recomandari de service-uri si consultatii pentru Peugeot. Il gasisem pe Alexandru din Colentina, dar care acum vrea sa isi deschida SRL... deci, exista vreun service in Bucuresti, in afara de Eurial, cu aparatura + mecanici compententi si preturi normale?? Mi se par nejustificati cei de la Eurial care taxeaza 90 RON + TVA numai o constatare, nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa o "interventie"... In fine, astept recomandari. 10x

marius84bc's Avatar
    Da,pai mie mi-au cerut 3 mil pentru o reparatie la claxon si pentru o diagnoza...aberant de mult.Poate ne ajuta cineva
    Exista un alt service serios in Bucuresti pentru peugeot???

Pentru o problema de injectie Eurial Otopeni mi-a recomandat Total Diesel Service. Gasesti cu Google. M-am dus la ei cu o problema la injectoare identificata la Eurial si au constatat ca rezervorul era imbacsit si pompa de joase infundata. Am rezolvat. Se pare ca totusi sunt buni si pe injectie chiar daca la mine, slava Domnului, nu a fost nevoie.

De atunci nu mai calc la Eurial!

Question Un sevice bun?

Salutare tuturor!
    Nu cred ca sunt singurul care se confrunta cu aceasta problema.
    As vrea sa vorbim aici despre service-uri bune cu angajati profesionisti pentru masinutele noastre.
    Eu unul as vrea sa gasesc un service unde mecanicii au habar de ceea ce fac acolo...Este chiar inexistent acest loc?
    Ideal ar fii cand mergem cu o problema la ei sa nu-si dea cu presupusu',ba ca e de acolo ba ca e de dincolo(eu pana acum numai asa am patit si sincer m-am cam saturat).
    As vrea sa rog adminii sa nu stearga acest thread chiar daca unii dintre noi or sa faca reclama.
    Astept propunerile voastre.

salut!!

Am si eu un 207 si mi s-a dereglat computerul.nu imi mai retine data,ora,etc.Stie cineva un service unde pot reconfigura computerul? in afara de eurial ca sunt jepcari

CrisCros's Avatar
    Daca din telecomanda nu ai reusit sa resetezi sistemul inchiderii centralizate atunci motorasul elecric (banuiesc ca e elctric sistemul centralizat) de pe usa respectiva are ceva probleme si iti sugerez sa mergi la un electrician sa verifice. In mod normal ar trebui sa fie o problema a modulului de pe usa dar cum spuneam trebuie verificat.

Scuze pentru offtopic, mesajul era adresat altcuiva. pt alta problema; sper ca moderatorii sa ma ierte de data asta
    Chiar credeti ca ingerii nu exista.....just looking! :wub:

Puiu's Avatar
    Pun preturile de la AutoFix sa va dati o mica parere.
    Am schimbat saptamana trecuta:
    filtru (mann) ulei 44
    filtru aer 71 + ( manoopera 25)
    filtru polen 77 + ( manoopera 25)
    filtru motorina 134 + (manoopera 35)
    ulei 10x40 4l ARAL 120 (asta mi-a recomandat mecanicul)
    solutie curatat pt ulei 35

Urmeaza:

curea distributie 138
    rola intinzatoare distributie 167
    rola de sudare curea distributie 125
    pompa de apa 179
    curea accesorii 70
    3 litri antigel 72
    (manoopera 420)

Mi se pare cam mult manoopera pt kitul de distributie... Stiu ca este un service preferat de userii de aici, inteleg si de ce. Oamenii de acolo sunt foarte ok. As vrea totusi si o alternativa. O alternativa care sa nu coste 400 ron manoopera pentru distributie.
    3o7 coupe, 1.6 Hdi, 11o Cp, 2oo5
    HD-o8-FIU
    o73o 5o5 425

GXG's Avatar
    Puiu, cati km ai cu masina? (din ce stiu eu, manopera la distributie e maricica pentru aproape toate motoarele/marcile)

Puiu's Avatar
    am luat-o la 85 si acum are 104...
    HD-o8-FIU
    o73o 5o5 425

GXG's Avatar
    Daca km sunt reali si a mers mult pe autostrada/extraurban, nu stiu daca e absolut necesara schimbarea distributiei. Uita-te si in carte!

Puiu's Avatar
    Masina nu a fost calarita. A fost a unui medic frantuz si a facut naveta 150 km dus-intors in fiecare zi pe autstrada. Nu trebuie schimbata neaparat, dar m-a pus pe ganduri pretul de la AutoFix. Serivece-ul asta e recomandat de cei de pe forum. Acolo am schimbat filtrele si au fost foarte ok, dar mi se pare cam piperat 420 ron manoopera...
    HD-o8-FIU
    o73o 5o5 425

Quote Originally Posted by Puiu View Post
    Pun preturile de la AutoFix sa va dati o mica parere.
    Am schimbat saptamana trecuta:
    filtru (mann) ulei 44
    filtru aer 71 + ( manoopera 25)
    filtru polen 77 + ( manoopera 25)
    filtru motorina 134 + (manoopera 35)
    ulei 10x40 4l ARAL 120 (asta mi-a recomandat mecanicul)
    solutie curatat pt ulei 35

Urmeaza:

curea distributie 138
    rola intinzatoare distributie 167
    rola de sudare curea distributie 125
    pompa de apa 179
    curea accesorii 70
    3 litri antigel 72
    (manoopera 420)

Mi se pare cam mult manoopera pt kitul de distributie... Stiu ca este un service preferat de userii de aici, inteleg si de ce. Oamenii de acolo sunt foarte ok. As vrea totusi si o alternativa. O alternativa care sa nu coste 400 ron manoopera pentru distributie.

Stimate Domn,

Astazi, pentru prima oara mi-am facut user name si parola pe forumul acesta, gandindu-ma ca, fiindca se vorbeste foarte mult despre Autofix aici, poate pot da o mana de ajutor. Ma bucur ca ati postat preturile noastre si, pentru asta o sa va fac o reducere la manopera: de la 420 la 360 ron. Ceea ce pot sa va spun este ca o astfel de lucrare implica o responsabilitate foarte mare si poate, chiar daca pare scump, credeti-ma ca merita si meritam toti banii!
    Sper sa va atraga reducerea facuta si in caz afirmativ, va astept cu un telefon pentru programare.

Catalin Muresan
    0722-214506

Dozer's Avatar
    Tot undeva in jur la 360 am platit si eu acum 1 an manopera pentru distributie la Servunion(dealerul Peugeot Iasi).

Pentru ca tot este un service preferat de userii de pe forum, puteti efectua reduceri pentru toti membrii forumului si in acest fel va garantez ca o sa atrageti si mai multi clienti(useri) ai acestui forum.

Puiu's Avatar
    Quote Originally Posted by catalin_autofix View Post
    Stimate Domn,

Astazi, pentru prima oara mi-am facut user name si parola pe forumul acesta, gandindu-ma ca, fiindca se vorbeste foarte mult despre Autofix aici, poate pot da o mana de ajutor. Ma bucur ca ati postat preturile noastre si, pentru asta o sa va fac o reducere la manopera: de la 420 la 360 ron. Ceea ce pot sa va spun este ca o astfel de lucrare implica o responsabilitate foarte mare si poate, chiar daca pare scump, credeti-ma ca merita si meritam toti banii!
    Sper sa va atraga reducerea facuta si in caz afirmativ, va astept cu un telefon pentru programare.

Catalin Muresan
    0722-214506

Nu vreau sa fiu inteles gresit. Nu m-am plans de service-ul AutoFix, dimpotriva am fost foarte incantat de modul in care s-a lucrat. Cand am primit lista de preturi mi s-au parut oneste. M-am uitat pe forum si am vazut preturi mai mici la piese (ceea ce nu e exclus avand in vedere ca sunt si piese turcesti), dar si de 200 ron pe manoopera. Nu ma invart intre mecanici si nici nu ma prea pricep, asa ca am cerut parerea comunitatii.
    Sper sa ma fi facut inteles pe deplin.
    HD-o8-FIU
    o73o 5o5 425

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks