Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: cum aflam km reali???

DnI_'s Avatar
    Nu am vazut nimic in jurnal doar eroare recenta si la km din bord. Inseamna ca au fost stersi.
    Peugeot 207 black Coupe 1.6 HDI | ex. Astra G Bertone TURBO | ex. Reno 5 GT TURBO

Baby Lion
    Confirm cele spuse de salex, eu cind am luat masina stiam ca nu are km reali, apoi mi-am cumparat diagnoza si am reusit "sa ma intorc in viitor", am gasit in history o interventie care inca nu a avut loc .
    Last edited by Cristi_M.; 15-07-2014 at 06:53 PM. Reason: Majuscule, te rog frumos!

DnI_'s Avatar
    Astazi am citit km reali pentru un alt Peugeot, in bord putin peste 100.000 , reali aproape 400.000 km.
    Cine are nevoie de ajutor ma poate contacta pe mesageria privata.
    Peugeot 207 black Coupe 1.6 HDI | ex. Astra G Bertone TURBO | ex. Reno 5 GT TURBO

Intrebare Peugeot 307 SW

Buna seara.
    In primul rand, de ce se sterge topicul meu ? Nu inteleg.
    Am si eu o intrebare simpla. Se pot vedea kilometrii reali ai unui Peugeot 307 SW HDI II din 2007 daca s-a umblat la kilometraj?
    Ce este asa "tabu" in acest topic incat sa se stearga, nu inteleg? Hmmm....

Baby Lion
    Din cate stiu doar la reprezentanta Pug cred ca se poate vedea

(*&^%$#@!) bobovis's Avatar
    Quote Originally Posted by mitza97 View Post
    Ce este asa "tabu" in acest topic incat sa se stearga, nu inteleg? Hmmm....
    Nu este nimic tabu, topicul era postat in aria gresita...ca sa nu mai pomenesc de functia "Search" care ar trebui utilizata inainte de a deschide un topic nou.

Quote Originally Posted by mitza97 View Post
    Am si eu o intrebare simpla. Se pot vedea kilometrii reali ai unui Peugeot 307 SW HDI II din 2007 daca s-a umblat la kilometraj?
    Raspunsul este la fel de simplu: nu, daca "s-a umblat" in mod corespunzator de catre un "meserias".
    Cele mai interesante sunt aici si aici, intrati si nu veti regreta!

Tigaia

Doresc sa verific istoricul de service pentru un auto import Franta. Reprezentantele ofera insa informatia numai daca sunt proprietarul auto,deci dupa varianta lor e ca dupa ce o cumpar pot sa o verific cat doresc . Alternativa ar fi inspector auto ,autodna ,etc , insa nu stiu cat de acurate sunt informatiile de la ei.

LE Daca este un alt topic in care se discuta problema , rog a fi mutat corespunzator.

Vizitator
    Quote Originally Posted by alc2 View Post
    Doresc sa verific istoricul de service pentru un auto import Franta. Reprezentantele ofera insa informatia numai daca sunt proprietarul auto,deci dupa varianta lor e ca dupa ce o cumpar pot sa o verific cat doresc . Alternativa ar fi inspector auto ,autodna ,etc , insa nu stiu cat de acurate sunt informatiile de la ei.

LE Daca este un alt topic in care se discuta problema , rog a fi mutat corespunzator.
    Iti recomand autodna, dar sa iti iei in calcul ca este posibil sa nu gasesti mare lucru.
    Spre exemplu la un peugeot din belgia din 2012 cand am cautat, nu am gasit mare lucru sau ceva util
    In schimb la alt peugeot din 2015 am avut norocul sa gasesc un istoric de poze si o intrare in service cu nr de km.

Daca te mai ajuta poti sa intri si aici sa vezi daca merita sa platesti sau nu
    https://www.youtube.com/watch?v=HSAokaf_BaE

Succes!

Am verificat cu CarVertical , s-a dovedit ca fusese avariata anterior. Multumesc pt sfaturi .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks