Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920
Results 286 to 289 of 289

Thread: Probleme infiltratii apa

Vizitator

Problema infiltratie parbriz

Salutare.
    Pe un peugeot 307 cu trapa am o problema cu infiltratii pe mijloc.curge fix prin plafoniera . Stie cineva cum as putea scoate toata plafoniera . Este modelul care are si butonul pentru trapa si cred ca senzorul de temp interioara.
    De asemenea banuiesc ca aceeasi infiltratii se mai preling pe stalpii laterali. Mentionez ca parbrizul a fost schimbat de fostul proprietar. E posibil sa se manifeste asa de la asta ? Multumesc anticipat de raspuns

Vizitator
    Buna ma poate ajuta si pe mine cineva de 2-3 luni imi curge apa in parte de la sofer e ud tot sub picoare
    si nu stiu de unde tot caut si nu dau de el.
    Mentionez sunt incepator de 1 an si masina o am la fel.

Baby Lion
    Demonteaza plasticul din dreapta pedalei de acceleratie si vei vedea mufele conductelor de incalzire ce intra in calorifer. La mine incepeau sa curga dupa ce se racea antigelul ( intra prin imbinare si au cate 1 oring pe fiecare conducta )...poti pune cateva servetele sub conducte sau pune pe limba apa gasita jos si vezi daca este dulce...verifica si nivelul antigelului in vas.

24krl's Avatar
    Quote Originally Posted by Lolo78 View Post
    Buna ma poate ajuta si pe mine cineva de 2-3 luni imi curge apa in parte de la sofer e ud tot sub picoare
    si nu stiu de unde tot caut si nu dau de el.
    Mentionez sunt incepator de 1 an si masina o am la fel.
    Este 100% de la garniturile (oringurile) alea de acolo, dar nu vin separat, vin cu tot cu țevi si costa cam 150 de lei.
    Eu am pățit la fel. Aveam mereu umezeala acolo sub pres.

Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920

Bookmarks