Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 91 to 96 of 96

Thread: FAP - Probleme, intretinere, modificari

Salut.Detin un 308 T9 1.6 hdi 92 fabricatie 2015 cp 120.000 km masina cumparata sh de la Eurial Militari.
    Intr-o zi mi-am bagat nasul sub capota si am desfacut mufa de la debimetru si pe cea de la senzorul turbo...cu bateria conectata si motorul oprit.
    Dupa ce am conectat mufele la loc masina nu mai trage la fel.
    Inainte, dupa 2000 de ture rupea asfaltul.
    Acum accelereaza liniar dar fara acel zvac.
    Am diagnoza si nu am nicio eroare pe motor.
    Cineva mi-a sugerat ca masina a intrat intr-un fel de safe mode sau ca ar fi debimetrul defect.
    Voi ce parere aveti?

cipak's Avatar
    Salut, stie cineva de unde pot cumpara o punga noua pentru aditiv? Doar punga, fara pompa, fara carcasa rezervorului FAP.

Cea pe care o am are niste gaurele, mi se pare si normal sa se perforeze in timp pt ca punga nu are loc sa stea intinsa in rezervor, e dreptunghiulara iar carcasa e oarecum triunghiulara, asa ca plasticul pungii face pliuri si acolo s-a perforat.

Si inca o intrebare, pentru schimbarea furtunasului care duce de la rezervorul FAP la rezervorul de motorina, e nevoie sa dau jos rezervorul de motorina? Masina e 308SW 1.6 HDI.

kokobau's Avatar
    Poti incerca la radacinipiese ca vad ca esti din Buc, eu la ei am gasit o conducta de la FAP pe care alti vanzatori o aduceau in 20 zile ei au adus-o in 2 zile si mai ieftin.Daca ai cont pe servicebox intra si vezi codul si le trimiti codul, daca nu lasa vin aici si te ajut cu codul
    2008, 1.6 eHDi 92, CV PILOTATA, S&S;

cipak's Avatar
    Quote Originally Posted by kokobau View Post
    Poti incerca la radacinipiese ca vad ca esti din Buc, eu la ei am gasit o conducta de la FAP pe care alti vanzatori o aduceau in 20 zile ei au adus-o in 2 zile si mai ieftin.Daca ai cont pe servicebox intra si vezi codul si le trimiti codul, daca nu lasa vin aici si te ajut cu codul
    De vreo 5 ani m-am mutat in Cluj. Acum ca mi-ai zis, mi-am actualizat profilul
    Daca poti sa ma ajuti cu codul ti-as fi recunoscator. Eu am facut o poza la punga actuala, dar si asta e luata de la dezmembrari (cu tot cu carcasa) acum vreo 4 ani si am impresia ca e aditiv pt masini > 2010 (flex blue?), nu 2009 cum e a mea... Nu stiam pe atunci ca-s 2 feluri de aditiv, sper ca n-am busit filtrul. Scuze ca nu se intelege mare lucru din poza, am incercat si sa o rotesc dar dupa upload vad ca iar apare rasucita.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fap punga flex.jpg  

Baby Lion ionut1984's Avatar
    Ce cantitate de ulei intra in cutia de viteze manuala la un Peugeot 308, 1.6 hdi 90cp din 06.2013 cod motor C9HP0?
    De asemnea si cantitatea de lichid fap si la ce interval se schimba(masina are acum 191.000km si a fost schimbat in 11.2016 la 168.000km)?
    Multumesc!

Vizitator

FILTRUL DE PARTICULE

Buna ziua, pentru toti fanii Peugeot. Am un P308, ESW, 112 CP din 2012. Pe bord a aparut informatia ca am nivelul lichidului pentru curatare filtru particule, sub nivel. Am cautat un service specializat pnetru filter si am rezolvat problema foarte repede, usor si costuri foarte mici. Va recomand sa apelati cu incredere si in atasament gasiti toate informatiile. Succes in rezolvarea problemelor cu filtrele autoturismului.
    Attachments Pending Approval Attachments Pending Approval

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Bookmarks