Page 15 of 15 FirstFirst ... 51112131415
Results 211 to 213 of 213

Thread: Pilot automat / Limitator - Probleme, intretinere, modificari

Vizitator
    Pentru cei amatori de cruise control,va pot ajuta in urma documentarilor cu urmatoarele sfaturi: prima data trebuie sa va uitati la ambreiaj si frana sa vedeti ce comutatoare aveti acolo. La frana ideal ar fi sa aveti doua intrerupatoare cu cate 2 fire sau unul cu 4. La ambreiaj musai 2 intrerupatoare. La prima variant sunteti norocosi- nu mai aveti decat de montat maneta(pe aliexpress costa undeva la 13 euro),si activat din soft cu PP2000. Pt. varianta nr. doi exista totusi speranta. Trebuie sa umblati pe la dezmembrari in vederea achizitionarii intrerupatoarelor lipsa,montarea lor(exista socluri chiar daca nu le detin din fabrica),punerea in legatura a firelor cu calculatorul masinii si activarea din soft. Pt aceasta a doua varianta postez un link detaliat. E in spaniola si ar fi nevoie de mult spatiu si timp pt traducere, dar sigur cunoasteti pe cineva amator de telenovele...! Succes! https://www.clubpeugeot.es/bricos/el...con-activacionhttps://www.clubpeugeot.es/bricos/el...con-activacion

Poate sa-mi spuna cineva va rog codul pt blocul de lumini pt VIN VF33H9HZC85130986?

Am probleme cu semnalizarea (nu se mai opreste automat cand indrept volanul). Am vazut pe unele site-uri doar maneta separat, fara blocul de lumini... Are si maneta un cod separat? Ca e mult mai ieftina decat blocul intreg.

Vizitator
    Salutare tuturor! Nu știu dacă am “nimerit” topicul dar o sa “ma plâng” aici .
    Am Peugeot 307 2.0 hdi din 2003.
    Pilotul automat nu mai merge de vreo luna de zile. Poate fi problema de la vreo siguranța sau trebuie sa desfac/schimb manetuta? 🤦*♂️ Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri

Page 15 of 15 FirstFirst ... 51112131415

Bookmarks