Page 1 of 23 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 334

Thread: Tuning estetic 206

asterisc's Avatar

Tuning estetic 206

206 tunat e o bijuterie. Exista unul in cluj, mov inchis.. cu jante beton + faruri clare pe spate... si... desigur eleron. Mi se pare ca si ceva praguri sunt la el... Incredibil de bine arata.
    Dar.. n-am avut ocazia sa vad ce are si sub capota.

TOXIC's Avatar
    Io zic ca 206 arata bine si asa cum l-a facut mama lui...
    Bine niste jante frumoase si mai originale, un eleron dragutz, niste stopuri si poate chiar faruri "angel-eyes" si alte cateva accesorii de bun gust nu strica niciodata....
    Dar stai un pic ca am vazut in masina ta, pe bancheta din spate, o blonda dragutza si fara sa ai vreun tunning major....

kata_voiku's Avatar
    Mai toxic mai....ce ai tu cu blonda de pe bancheta din spate mai???? :biggrin: jante am de 15/195 si daca pun mai mari, mai late, scade viteza maxima si cresc consumul....ma intereseaza cipul, eleronul o s-al cumpar si eventual un esapament beton....cam atat......dar ai dreptate...a mea arata bine si fara tuning....e mai "umflata" din fabrica....dar am vazut la unu niste faruri.....beton.....cu lupe ca la pasat si skoda daca le stii....cam cat or costa alea?????
    Renault Sales Consultant
    :ninja::ninja::ninja:
    http://-catalin-.hi5.com/

Mama, ce imi place masina asta....nici sa imi faca careva ceva cadou nu modific nimic la masina. Doar niste jante de aliaj, ca am de tabla. Da si alea, le-as vrea Pejo nu altfel :smile2:
    206 1,4 HDI X-design

TOXIC's Avatar
    [kata-voicu]....dar am vazut la unu niste faruri.....beton.....cu lupe ca la pasat si skoda daca le stii....cam cat or costa alea?????[/quote]
    Pai la astea ma refeream si io... au lupe si Angel eyes ca la BMW si costa in jur de 300 euro - dar problema e ca nu au reglaj electric si de-asta nu mi-am pus...

matrixc's Avatar
    ......din pacate eu inca nu am vazut live un pug 206 tunat !!!!
    Am vazut numai pe diferite siteuri si sunt super .Desi am unele nemultumiri fata de masina daca as avea ceva mai multi "marafeti" maine as face ceva tuning.
    Cand o sa termin cu garatia o sa ma gandes serios la un cip.Pana atunci i-am schimbat jantele ,mai niste chestii minore la interior,ceva muzica, si cat de curand o toba Borla.--- deci nu as putea spune tuning!!!!!

ceva mostre de tuning le gasiti pe :

http://www.peugeot206club.com/tuning/galle...y-exterior.html
    Pug 206 1,4 75CP 3usi negru met.

AdiRMG's Avatar
    E unul in constanta tunat destul de mult (zic eu). Cu prima ocazie fac niste poze si le pun aici.

Aer Curat's Avatar
    Si prin Bucuresti sunt cateva 206 tunate cu gust. Ca mai sunt si unele mai putin reusite.
    De vanzare : Peugeot 406 2,0Hdi 110cp 2000
    Albert Einstein : Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.

kata_voiku's Avatar
    Am gasit niste poze cu 206 tunat pe net....o sa incerc sa le atasez...nu stiu cum se face dar am sa incerc.....

[attachmentid=6][attachmentid=7][attachmentid=8]
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails voiture_Peugeot_206_NEGRO_TUNING.jpg   Peugeot_206___IV_Maxi_Tuning_Show_2.jpg   Peugeot_306_Tuning_vista_lateral.jpg  
    Renault Sales Consultant
    :ninja::ninja::ninja:
    http://-catalin-.hi5.com/

TOXIC's Avatar
    Primele doua sunt usor de prost gust - ma dispera toate dungile de fuga de pe plasticaraiele alea...
    Astea imi par mult mai decente....
    In special a treia...[attachmentid=11][attachmentid=12][attachmentid=13]
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 206blue_01.jpg   Peugeot206SF1.jpg   untitled2.JPG  

matrixc's Avatar
    culoarea asta e super!!!!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1089250309.jpg  
    Pug 206 1,4 75CP 3usi negru met.

alnaibii's Avatar
    @kata voicu - a treia poaz a ta nu prea e 206, ai incurcat prima cifra.
    @toxic - sunt mai decente? pai nu sunt tunate aproape de loc

am vazut intr-o seara (chiar luni seara cand ma intorceam de la intalnire, parca) un 206 tunat in stilul pozelor lui kata. Era deschis la culoare, poate chiar alb.

TOXIC's Avatar
    e o chestie de gust - mie imi place 206 asa cum e + cateva jucarii care sa-l faca mai personal...
    admir o masina performanta care sa nu-si tradeze caracterul decat prin cateva elemente discrete si ma p_s pe mine de ras cand vad kilograme de plastic pe masini cu motoare mici, ingreunate de bling-bling-uri si de jante grase...

75NOR's Avatar
    sunt de acord cu Toxic...si mie mi se pare a treia poza postata de el cea mai reusita....nici eu nu sunt adeptul zorzoanelor...

@al naibii: uita-te cu atentie: alta oglinda, lama spoiler, capota profund modificata, praguri, angel-eyes, spoiler spate, eleron, aripi largite, suspensie coborata....chiar nu ti se pare tunata ? :laugh:
    Give me fuel, give me fire, give me that which I desire... :gunsmilie:

July'05 206 Blue Recife 1.6i 16V 110HP:thumbsup: XS/Starline, clima, pachet sport exterior + interior, Jante 15 Sirocco, Valeo Flatblades, Full Blue Vision Lights

alnaibii's Avatar
    Quote Originally Posted by 75NOR @ Oct 5 2005, 02:45 PM
    Quoted post
    @al naibii: uita-te cu atentie: alta oglinda, lama spoiler, capota profund modificata, praguri, angel-eyes, spoiler spate, eleron, aripi largite, suspensie coborata....chiar nu ti se pare tunata ? :smile2: )
    hai mai ca am si eu ochi. ma refeream la primele 2, nu la a treia.

Page 1 of 23 1234511 ... LastLast

Bookmarks