Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Autocenter Company Tg. Mures

adishor's Avatar

Question Autocenter Company Tg. Mures

Sincer nu am fost impresionati de acesti oameni cand am intrat prima data pe poarta lor, m-au luat de sus in toata discutia pe care am avut-o cu ei. Insa mi-am schimbat parerea in momentul in care i-am lasat sa lucreze cate ceva la masina. Din cate am vazut unii dintre voi sunteti destul de nemultumiti de serviciile oferite de dealerii si service-urile Peugeot din tara, insa oamenii astia sunt de toata isprava. Pot sa spun cu toata sinceritatea ca au facut multe sa ma ajute, poate au facut tot ce le-a stat in putere. Chiar nu pot sa spun ca sunt nemultumit sau ca am ceva de comentat. Asa ca daca aveti nevoie de ajutor, cei de la Tg. Mures sigur va ajuta

@adishor, din pacate cei care erau intradevar "crema" au plecat iar din cei ramasi cu adevarat foarte buni mai sunt vreo 5-6 baieti. Pacat, dar asta fost "voia" celor din noua conducere.

adishor's Avatar
    Nu zic ca nu. Tot ce stiu e ca pe mine m-au ajutat baietii.

executive's Avatar
    Meseriasii au plecat de la Autocenter.Cei ce au ramas se remarca doar prin amabilitati.De curand a trebuit sa imi vopsesc unul din praguri la ei.M-au dezamagit.Au lucrat murdat,mi-au lasat urme pe usa.Nu voi apela niciodata la ajutorul lor,lucreaza foarte scump.Celor ce doresc le recomand un service privat din Sangeorgiu.

205's Avatar
    @executive: Pai spune-ne cum se numeste service-ul din Singeorz, daca zici ca lucreaza bine cei de acolo (nu cred ca poate fi considerata reclama).
    Peugeot 205 XS 1.4l 80CP
    COM: Storm Defender II + Midland ML145
    NAV: DreimGO DG100 PNA
    ICE: Kenwood KDC-F327
    DRL: SMD3528 IP65

executive's Avatar
    Nu stiu cum se numeste,dar iti spun ca atunci cand cobori dealul,pe a 2-a strada la drepta, undeva.

executive's Avatar
    Deci...cobori dealul,pe a 2-a strada la stanga mergi pana se termina casele de pe stanga,cotesti stanga,mergi pana la ultima intrare ,tot la stanga,si culmea,ultima locatie,tot pe stanga . Numele "doctorului" este Levi.

adishor's Avatar
    "Doctorul " Levi sta pe prima pe stanga, cum cobori dealul, nu pe a 2-a. Il cunosc si eu. E de treaba si stie meserie. Sau daca vreti va recomand meseriasul la care merg eu, Andras, pe Voinicenilor. Mai mult imi place cum lucreaza

executive's Avatar
    adishor ...poate ca vorbim de 2 persoane diferite.Mi-am recitit postul si marturisesc ca nu am gresit cand am "desenat" harta.

adishor's Avatar
    Daca am gresit imi cer scuze

executive's Avatar
    Nu e cazul sa te scuzi,ma simt jenat...Poate ne vom cunoaste si vom discuta mai multe.

Nu mai sunt aceiasi oameni si pe langa oameni au schimbat si modul de lucru. Am avut de schimbat si vopsit aripa fata si mi-au tinut masina 2 zile aiurea in parcare din service fara sa-i faca nimic. In fata mi s-a spus ca sunt foarte aglomerati, dar o "pasarica" din interior mi-a soptit ca nu au dat drumul la cabina de vopsit "doar" pentru o aripa si au asteptat inca o lucrare pentru vopsit.
    307 SW 1.6 hdi 110 cp gris cerianthe

sionutz's Avatar
    Am sa va povestesc si eu pe scurt o mica intamplare de anul trecut. Eram cu un 206 (2004, 130.000 km)prin Oradea (eu fiind din Iasi), faza e ca imi face problema la drum, se oprea motorul din senin. Am mers la Peugeot in Oradea si le-am spus despre ce e vorba, imediat au luat masina, au puso pe calculator, am vazut apoi ca i-au sos bujiile, le-au curatat, au mai verificat cate ceva, apoi a mers acel mecanic care s-a ocupat de ea o tura prin preajma.
    In final mi-a explicat ca la masina nu au fost schimbate bujiile niciodata si din cauza asta face probleme, le-a curatat si mi-a recomandat sa schimb vitezele la cel putin 3000 de turatii si nu o sa mai faca probleme (a avut dreptate, nici acum nu am schimbat bujiile ).
    Toata treaba asta a durat cam 40 de minute. Cand am intrebat cat ma costa toata "afacerea" a primit raspunsul "nimic".
    Mi-a dat cheile, mi-a urat o zi buna si a plecat.

Sincer sa va spun eu unul am ramas foarte surpins.

PS: Va urma partea a doua cu 307 in Craiova.

cry's Avatar
    Da intradevar noii veniti la Autocener TG-Mures sunt de cacao,nu au cunostinte despre Peugeoturi.Cei mai buni, si vechi experti au plecat Levi la Autotop(audi,w)iar celalat Levi seful lor am inteles ca prin Franta,multii copii tineri de pe bancile scoli care se uita la tine mirati cand le pui intrebari! la prezentare masini putine si cele mai ieftine modele,au incecat si in SIGHISOARA au deschis reprezentanta intro baraca,totul a durat 2 dupa care sau carat.

Col's Avatar
    Si eu am asteptat 7 zile pentru repararea masinii gasita zgariata si lovita in parcare (reparatie care a constat din mici indreptari de tabla, mici vopsiri si inlocuirea becului stop si a bandoului spate) iar dupa ce am scos-o din service am observat ca nu au facut toate reparatiile inscrise pe dosarele de dauna si nu mi-au schimbat elementele care trebuiau inlocuite.
    Si eu am observat o inrautatire a calitatii serviciilor de cand au plecat cei 2 domni Levi.
    Exemplu : cei 2 domni mi-au reparat prima masina in 10 zile dupa un impact frontal cu trenul, ocazie cu care s-a distrus toata partea antrioara a masinii iar acum au nevoie de 7 zile numai pentru mici indreptari de tabla si mici vopsiri.
    Nu vreau sa ma gandesc cat ar sta masina acum in service daca as avea, din nou, vreun un accident mai serios.
    Last edited by Col; 20-10-2009 at 12:26 AM.

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks