Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 16 to 30 of 106

Thread: Peugeot in Sondaje

407SW's Avatar
    Toyota recheama in fabrica peste 1 milion de modele
    Administratia Nationala de Trafic din Statele Unite a sesizat o problema grava la modelul 2003-2004 Toyota Tundra. Acasta consta intr-o defectiune a sasiului care putea conduce la dezmebrarea suspensiilor. O alta investigatie facuta pe modelul 2004-2005 Toyota Sienna a condus la defectiuni ale porbagajului. Au fost depuse patru plangeri in acest sens. Toti cei care au depus plangerile au fost raniti minor.

Dupa ce in luna iulie a rechemat in fabrica peste 1 milion de vehicule din intreaga lume fabricantul japonez se confrunta cu o noua problema. Este punsa sub semnul intrebarii calitatea produselor fabricate de gigantul japonez. Luna trecuta, guvernul japonez a mustrat compania Toyota pentru numarul mare de rechemari in fabrica. Mai mult, guvernul a pus sub semnul intrebarii pozitia de leader al calitatii pe care o detine Toyota in Japonia.

Daca aceste probleme vor continua, imaginea brand-ului va avea de suferit.

Sursa: StiriAuto
    -DISCOUNT orice piese ORIGINALE Peugeot sau AM , accesorii PHILIPS, VALEO, BOSCH
    -SISTEME ALARMA VIPER, -GPS/NAVIGATIE, Detect.RADAR, accesorii THULE,

pgt406's Avatar
    japonezele sunt tari ...

dadu's Avatar
    sunt din ce ince mai convins de lucrul asta in ultima vreme, mai ales in cazul lui subaru.

sandman84's Avatar
    interesant topul. oricum sunt mai fericit, daca imi iau 306 o sa fiu mai multumit decat unu cu passat)

eu_andreiutz's Avatar
    La nemti este ceva normal sa iti iei masina noua- japoneza....si dupa 2 maxim 3 ani de folosire sa o dai....cat mai iei un pret bun pe ea....unchiul meu din germania asa face...si la 2 ani il vad cu alta masina....mitshubishi in general

rara's Avatar
    21.VOLKSWAGEN 76,8%
    22.PEUGEOT 76,7%
    Da ce sa zic, mai ales de diferenta intre Daewoo si Chrysler. Avand in vedere ca topul e facut in Germania.... spune tot
    27.CHRYSLER 73,8%
    28.DAEWOO 73,7%

Inca un lucru ce trebuie luat in considerare. Studiul se refera la masini produse intre anii 2001-2002. De atunci multe firme au crescut dpdv calitativ iar altele au scazut.

a_mic's Avatar
    Permiteti-mi sa nu pun prea multa baza pe asemenea clasamente. Motivul se refera mai putin la numarul de repondenti (24000 este enorm iar un asemenea studiu ar fi costat, mi-e si frica sa ma gandesc cati bani) cat la cantitatea de intrebari. Sa fim seriosi: cati dintre noi au timpul, rabdarea si pregatirea sa raspunda la 77 intrebari. Privitor, de exemplu la calitatea trenului de rulare, credeti ca nemtii sunt in stare sa-si aduca aminte cati pivoti au schimbat, la cati km, dreapta sau stanga si cat i-a costat ? Pot gresi, fara indoiala dar, imi permit sa fiu cel putin reticent si e greu sa-mi scoateti din cap ca firma/testul sunt cel putin neserioase.
    "Libertatea este acel mod de comportare care nu aduce atingere libertatii celorlalti"
    [COLOR="Red"]Cine nu bea cu noi, bea impotriva noastra !
    a_micu'

rara's Avatar
    JD Powers face cel mai respectat studiu de acest fel de cativa ani buni.

a_mic's Avatar
    @rara: e foarte posibil sa ma insel...Dar, inca o data, greu imi scoti din cap credinta
    "Libertatea este acel mod de comportare care nu aduce atingere libertatii celorlalti"
    [COLOR="Red"]Cine nu bea cu noi, bea impotriva noastra !
    a_micu'

mighty_mic's Avatar
    Daca asta e preferinta nemtilor atunci de ce nu prea se evidentiaza din ceea ce vad pe strada?
    A fost Peugeot 206 CC 2.0 136HP
    Acum este Audi A6 2.7 TDI 179HP + engine & engine management software upgrade step 1 :D

Asta e de la belgieni parca:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails testachats.jpg  

Dic84's Avatar
    hai mah ce draq....Peugeotul sau Citoenul pe aceasi linie cu Mercedesul???tu poti crede???pai nici unui copil nu mai pot sa-i vad gogosile astea.rade si el....si TOYOTA in frunte??ma faci sa rad

Graficul nu e facut de mine asa ca...
    Masinile jap in momentul asta sunt cele mai fiabile asta stie toata lumea. Europenele cam au bube la capitolul asta. Mie tabelul nu imi pare prea exagerat.
    Si, apropo, cine e si Mercedes asta? Dumnezeu? Toata lumea are impresia ca ce e facut in Germania e beton. Mergeti pe la serviceurile lor sa vedeti ca sunt pline.

Dic84's Avatar
    Nu e D-zeu dar cred ca nici o marca nu se poate compara cu aia.Aia au fost prmii care au facut o masina buna.Neamtu e neamt.Are personalitate si caracter.Nu se majesc.Ei daca tre sa puna 10 suruburi la masina fii sigur ca nu le ramane nici unul.Nu stiu cum o fii pe la PARIS dar aici am auzit ca serviceurile TOYOTA si HONDA sunt cam jalnice.

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks