Page 2 of 55 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 813

Thread: AUDIO 407 - probleme, intretinere, modificari.

407SW's Avatar
    Important: Am uitat sa spun ca se poate inhiba bip-ul la necuplarea centurii de siguranta.
    Si reiau: se poate seta ca sa puteti lasa lanternele aprinse de pe o parte a masinii (ca la masinile nemtesti), din maneta semnalizator.
    -DISCOUNT orice piese ORIGINALE Peugeot sau AM , accesorii PHILIPS, VALEO, BOSCH
    -SISTEME ALARMA VIPER, -GPS/NAVIGATIE, Detect.RADAR, accesorii THULE,

Salut...am si eu o intrebare.....stie cineva ce dimensiune au difuzoarele de pe 407?Precizez ca nu am sistemul JBL...

Larry_bml's Avatar
    Mda, se pare ca nu sunt singurul, nu stiu exact dimensiunile, dar nu cu mult mai mici decat este sita din fata lor, insa problema intervine in spatele sitei, caci daca ai un difuzor cu magnet mare, nu are loc in usa, caci sunt numai plastice pe acolo! Precizez ca am desfacut usa fata stanga, tocmai pentru ca am vrut si eu sa schimb difuzoarele! Si apropo, exista cineva care are sistemul JBL pe 407? Sunt curios de diferente, daca poate cineva sa mi le spuna! Apropo, vreau diferente LIVE nu ce este scris in fise!
    Fost posesor de 407 HDI 2.0 136+ CP far FAP :P

Larry_bml's Avatar
    Crsti 407, te rog spune-mi si mie cum se aude sistemul JBL fata de sistemul standard! Merita diferenta de bani?

cristi_407's Avatar
    Mie imi place cum se aude...Eu zic ca merita..Chestia e ca portbagajul unde e wooferul nu e antifonat asa bine..si se aude afara destul de tare..Doc a auzit cum se aude..
    CHECK OUT MY CAR http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=1858 :naughty: :naughty: :naughty:
    Peugeot 407 & Vw GTI

cristi_407's Avatar
    Quote Originally Posted by Larry_bml @ Apr 5 2006, 15&#58 View Post
    Quoted post
    Mda, se pare ca nu sunt singurul, nu stiu exact dimensiunile, dar nu cu mult mai mici decat este sita din fata lor, insa problema intervine in spatele sitei, caci daca ai un difuzor cu magnet mare, nu are loc in usa, caci sunt numai plastice pe acolo! Precizez ca am desfacut usa fata stanga, tocmai pentru ca am vrut si eu sa schimb difuzoarele! Si apropo, exista cineva care are sistemul JBL pe 407? Sunt curios de diferente, daca poate cineva sa mi le spuna! Apropo, vreau diferente LIVE nu ce este scris in fise!
    Intreaba-l pe Doc el a auzit cum se aude la mine..
    CHECK OUT MY CAR http://www.peugeotclubromania.ro/for...ead.php?t=1858 :naughty: :naughty: :naughty:
    Peugeot 407 & Vw GTI

Larry_bml's Avatar
    Pai vroiam parerea ta, sa stiu daca merita sa mai insist la oamenii "cumnti" de la Eurial sau nu! Ca ma tot paseaza cu un raspuns clar! Daca nu... astept pana iese din garantie, si apoi... vad eu ce pot sa fac cu mana mea, caci pe 406... am avut multe modificari in privinta sound-ului!
    Iar daca vrea si Doc sa imi spuna cate ceva... chiar i-l rog! Ca tare sunt curios daca merita sau nu! Adica, intradevar e o diferenta majora, sau doar putin asa!

cristi_407's Avatar
    Pai tu vrei sa schimbi toata instalatia ta de muzica cu cea JBL?Si ti-am raspuns ca mie imi place cum se aude...ar mai trebui umblat un pic la atifonare..in rest e ok..
    Peugeot 407 & Vw GTI

nec_black's Avatar
    daca tot vrei un sistem klumea mai bine astepti pana iesi din garantie si iti pui tu un sistem meserie, si cel jbl este mijto ca am auzit cum se aude dar nu este grozav parerea mea este sa mai astepti putin si dupaia sa iti pui tu ce vrei pe masina .........

cristi_407's Avatar
    Sitemul JBL este de bun simt..Nu tre sa iti duduie neaparat basul ala in cap..Se aude foarte clar...Oricum nu se merita sa ti-l pui dupa, daca nu ti-ai comandat masina cu el..
    Peugeot 407 & Vw GTI

nec_black's Avatar
    asta e parerea mea proprie si personala ca mai bine as astepta sa imi pun dupa ce iese din garantie un sistem mijto decat sa imi pun jbl intradevar se aude chiar bine dar ...:smile2:

Larry_bml's Avatar
    Si eu ma gandeam sa astept, dar mai am un an si ceva :smile2: si apoi... mie ca apare vre-un puradel in familie, si nu stiu daca mai am bani, chef sau posibilitate sa-mi etalez sculele audio cu puradelul in masina! Am facut o cerere de estimare de costuri la astia de la Eurial, sa vedem cat zic ca m-ar costa! Daca nu e foarte mult... cred ca o fac, daca nu... mai astept! Oricum sistemul standard lasa mult de dorit, iar de la MP3 sa treci iar la CD chior.... e cam nashpa, nu mai zic de restul sonorizarii (2 amplificatoare, cub de bass, si difuzoare schimbate)!!!

As vrea sa imi montez si eu sitemul JBL!Am inteles ca are subwoofer, sistem de 8 difuzore!Ce altceva mai are ?Merge pe masina din profil ? Si cat costa?Sunt cam dezamagit de muzica ,pt ca nu am mp3 player si trebuie sa trag mereu cd-uri.Sistemul asta contine si mp3 player?

RD4 care reda si MP3-uri?

Am aflat ca sunt aparate RD4 care pot reda si file MP3, depinde de firma care le-a produs. Se pare ca in Vest, oameni cu masini identice, luate cam in acelasi timp, au avut surpriza placuta sa constate ca desi RD4 al prietenului nu putea reda MP3-uri, al lor putea. Din ce-am citit, RD4 produs de Clarion nu poate, cel facut de Blaupunkt, da! Ati incercat la ale voastre? Se poate testa cel mai bine cu un CD-R sau CD-RW, scris conform ISO 9660. Am intrebat daca se pot inlocui, raspunsul a fost prompt ca DA fara probleme, cu suma de 21 milioane lei! Interesant...

Phat's Avatar
    Da am incercat si din pacate nu merge. Am 407 din 2005 si cred ca miau spus la dealer ca casu e facut de clarion? Ciudat mi se pare ca inca in 2005 mai gasesti masini la pretu unui 407 fara mp3:mad:

Page 2 of 55 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks