Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 136 to 150 of 177

Thread: Peugeot Service Box

Vizitator viperfx15's Avatar
    Am si eu o intrebare: cum/de unde se pot comanda si cumpara piesele care le vezi pe ServiceBox, la preturile de pe ServiceBox? Ca tu ca om simplu nu poti sa comanzi.
    Daca s-a mai discutat si nu am vazut eu, scuze...

Express's Avatar
    Īn mod normal din reprezentanţă...

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

GGG's Avatar
    Trebuie sa fii inregistrat ca firma sa zic asa. Singurii care pot comanda cu acte in regula sunt reprezentantele. Tu ca persoana fizica prin ei faci tranzactia. Pretul din servicebox este echivalent cu factura eurialului. In cazul in care la contul din servicebox ai trecut corect tara.

Vizitator viperfx15's Avatar
    Da, Eurial-ul vinde la pretul de pe ServiceBox? Nu adauga +100% ? Si poti sa te duci direct la Eurial "Buna ziua vreau si eu codul x y z" si gata vine comanda?

ariciul's Avatar
    Pretul de pe Servicebox este pretul recomandat pentru vanzarea cu amanuntul si coincide la virgula cu pretul din reprezentanta pentru piese. Pentru manopera sunt trecute in Servicebox doar duratele operatiunilor, nu si pretul/ora. Iti factureaza manopera cat scrie in Servicebox, fie ca stau 4 ore sau ca stau 30 de minute.
    307 SW T5 2.0HDi FAP OFF 136cp

GGG's Avatar
    si da, ai nevoie de x y z, ti le da din magazie daca are, daca nu au, din depozit din retelele din tara, daca nu au nici acolo, comanda in franta.

Cristi_M.'s Avatar
    Salut! Confirm 100% ce au scris colegii: ai nevoie de ceva piese, cauti codul si comanzi la reprezentanta, iar pretul este foarte apropiat de pretul din ServiceBox!
    Nu uitam! Nu iertam! Ne vom razbuna in viata asta sau in urmatoarele! Noi suntem Europa!

DOHC's Avatar
    Orice magazin de piese poate aduce orice cod din service box la un pret sub reprezentate (pana la urma asta intereseaza pe toata lumea), timpu de livrare fiind in general de 3-5 zile lucratoare la ce nu e prin stock .Asta daca nu are cineva vreo obsesie de a cumpara doar de la Eurial !
    Honda Turbo.

Axel7's Avatar
    Piesele originale cumparate de la alte magazine sunt, in majoritatea cazurilor, mai scumpe decat la reprezentanta.

GGG's Avatar
    Pentru repere ce sunt facute si de alti furnizori, da, pe baza aceluiasi cod se pot gasi piese mai ieftine. Dar, sa luam caz concret termostatul de 407 2.0 hdi, nu-l face nimeni decat producatorul. L-am luat de la un magazin de piese, pe baza codului din ServiceBox, si m-a costat cu 5 lei mai mult decat scrie in SB/Eurial.

Baby Lion crysti79's Avatar
    Aceeasi problema o am si eu pe Citroen Service. Site-urile sunt aproape identice.
    Problema este ca la unele piese, atat in reprezentanta Peugeot, cat si in cea Citroen, imi cer preturi de aproape 3 ori mai mari decat cele de pe Citroen Service, unde se scrie clar ca acelea sunt preturile maxime recomandate. Este adevarat ca am gasit acolo si preturi mult mai bune decat in alte magazine pentru piese aftermarket.
    Daca sunt inregistrat ca simplu utilizator (persoana fizica) nu pot face comanda si sa ridic reperele din reprezentanta? Numai persoanele juridice sau doar reprezentantele pot face comenzi?

mielu''s Avatar
    Si eu am tot Citroen si am cont in Service Citroen insa ce pret imi afisaza site-ul acela e si pretul la reprezentanta Citroen din Pitesti ( Cartec Trade). Preturile acelea sunt. Ca sunt ei javre si isi mai baga adaosuri nesimtite e partea a doua.
    CITROEN C4 Grand Picasso EXCLUSIVE automatic / 2010

PEUGEOT 306 XR 1.4i / 1996

Baby Lion crysti79's Avatar
    Sunt piese la care mi-au dat acelasi pret, dar la unele repere, atat la reprezentanta Citroen, cat si la cea Peugeot, mi-au dat niste preturi mult mai mari. Cu toate ca pe site spune clar ca acelea sunt preturile maxime recomandate.
    De aceea ma intereseaza daca si cum pot face comanda direct pe site.

mielu''s Avatar
    Quote Originally Posted by crysti79 View Post
    Cu toate ca pe site spune clar ca acelea sunt preturile maxime recomandate.
    Pai asta iti spun ; sunt javre. Eu absolut tot ce am comandat la Cartec Trade in Pitesti (si am comandat destule) alea de pe site au fost preturile.
    CITROEN C4 Grand Picasso EXCLUSIVE automatic / 2010

PEUGEOT 306 XR 1.4i / 1996

Baby Lion LDD's Avatar
    Quote Originally Posted by ariciul View Post
    Pretul de pe Servicebox este pretul recomandat pentru vanzarea cu amanuntul si coincide la virgula cu pretul din reprezentanta pentru piese.
    Au deja discount de concesionar pe seama caruia castiga din start, cu atat mai mult cu cat diagnosticheaza spre piese mai multe decat ar fi nevoie sau/ si... spre mai complexe.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks