PDA

View Full Version : Intalniri la Pitesti ...candva si undeva (intrati, cititi si va exprimati in fiecare saptamana)

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

alex_mihalciuc
23-09-2007, 07:07 PM
De ce nu v-ati gandit, sau daca v-ati gandit, de ce nu s-au concretizat ceva intalniri si la Pitesti? Si la noi is fff multe Peugeot-uri, si sigur lumea ar veni pentru ca sunt din ce in ce mai multi pasionati de domeniul asta... Ganditi-va! :)

maryusdanyel
24-09-2007, 12:42 PM
haha....eu cu tine:)....nici nu stiu daca mai e careva din pitesti constant pe forumul asta;hai sa aflam mai intai si apoi sa incercam ceva!!

Dic84
24-09-2007, 01:38 PM
mai e cineva....eu mai stiu o persoana care urmareste forumul dar nu posteaza.Este tot din PITESTI.

tzunny
24-09-2007, 01:59 PM
Haideti sa va zic eu cum i-am mobilizat pe baietii mei. Am fixat o data (recomand week-end), o ora (intre 16 si 20) si o locatie (conteaza mult locatia). Apoi am asteptat 2-3 zile sa vad reactiile. Dupa, am dat un search in Members List dupa Locatie si am gasit foarte multi membrii din Constanta, care nu prea intra pe forum, dar care am sperat eu ca ar fii interesati de intalniri. Le-am dat PM-uri tuturor cu datele intalniri, dar si cu link-ul pt a ajunge mai usor la thread. Dupa cum stiti, PM-urile se trimit si in mail. Pe asta m-am bazat, pt ca majoritatea isi verifica mai des mail-ul decat intra pe forum.
Rezultatul: La ultimele 3 intalniri am fost cel putin 5-6 masini. Sper sa o tinem pe aceeasi directie.

Eduard
24-09-2007, 02:02 PM
@mielu e tot din Pitesti

maryusdanyel
24-09-2007, 02:38 PM
pai vedeti postati tot voi care nu sunteti din pit....pe mine ma intereaseaza mai intai sa vb aici si apoi sa stabilim ceva.
@tzunny: a fost frumos ce ai facut tu dar din pacate eu kiar nu am timp sa fac asta...

Dic84
24-09-2007, 05:23 PM
si din pacate nu mai merge sectiunea cu MEMBRII.E lasa ca daca e te ajutam noi...mai venim din BUC sa parem mai multi,tragi niste poze si le pui aici.Pe urma vad baietii si or sa se adune :D

alex_mihalciuc
24-09-2007, 06:54 PM
Mda... lasa ca o sa incerc eu sa imi fac timp sa dau sfoara-n tara... sau doar in Pitesti :)). Dar cred ca se vor aduna si pitestenii. Si @maryusdanyel, hai sa ne intalnim noi pt inceput, dar nu in fata la ex-laguna unde iti vad masina de multe ori in weekend :P.

tzunny
26-09-2007, 09:13 AM
si din pacate nu mai merge sectiunea cu MEMBRII.

Da, am vazut.. Si eu as fii vrut sa folosesc acea sectiune sa mai "racolez" din noii inscrisi pe forum.. :blush:
Sper sa se rezolve in curand..

Adipo
11-11-2007, 07:40 PM
Salutare Pitesteni!
Am vazut ca nu prea reusiti sa facem intalniri in oras,
asa ca vin cu propunerea de a posta fiecare userul daca este din Pitesti sau imprejurimi
si sa avem o lista pentru momentul in care ne hotaram:
1. alex_mihalciuc
2. maryusdanyel
3. Adipo

care se mai inscrie?!

tzunny
11-11-2007, 09:37 PM
Degeaba faci lista, pt ca este posibil ca cei din lista sa nu poate veni cand se fixeaza intalnirea. Mai bine fixazi intalnirea, si apoi faceti lista. Si apoi urmati sfatul meu de mai sus.

@tzunny: a fost frumos ce ai facut tu dar din pacate eu kiar nu am timp sa fac asta...

O alta varianta ar fii sa stabiliti o data, o locatie, si o ora, formulati o invitatie, si apoi il rugati pe Doc sa o trimita la toti userii din Pitesti sau din judetele invecinate. O sa vedeti, ca da rezultate. Asa s-au adunat si cei din Vest.

maryusdanyel
12-11-2007, 02:24 PM
pai mai bine il rogam pe doc sa dea un mail sa vedem care se sinchiseste macar sa dea un post aici,si apoi vedem cu intalnirea...:P

Adipo
12-11-2007, 02:58 PM
Ideea listei era sa vedem macar care se declara din Pitesti sau imprejurimi.
Daca exista o lista, stim cam cati suntem si apoi stim si pe cine putem anunta...

tzunny
12-11-2007, 04:34 PM
Pai mai bine fixezi intalnirea peste 2-3 saptamani si apoi il rogi pe Doc sa trimita mesaje tuturor din Pitesti. Si rezolvi ambele lucruri: vezi pe cine te bazezi, adica cine confirma aici, si ai si intalnirea organizata. ;)
Este doar o parere.. nu :tomato:

esku
15-11-2007, 05:12 PM
ma bag si eu daca e ceva .. :D st din Pitesti si cred ca cea mai buna locatie ar fi la stadion (in parcarea de unde pleaca aia cu examenul la scoala de soferi sau chiar in parcarea de la sala sporturilor ;) ) ...ramane sa ne punem toti de comun acord ... daca avem cu cine :( pe mine contati ca vin :D un micutz 206 de 3 lunisoare :D

Adipo
16-11-2007, 11:46 PM
Pai atunci completeaza lista in continuare:
1. alex_mihalciuc
2. maryusdanyel
3. Adipo
4. esku

maryusdanyel
18-11-2007, 01:06 AM
Mda... lasa ca o sa incerc eu sa imi fac timp sa dau sfoara-n tara... sau doar in Pitesti :)). Dar cred ca se vor aduna si pitestenii. Si @maryusdanyel, hai sa ne intalnim noi pt inceput, dar nu in fata la ex-laguna unde iti vad masina de multe ori in weekend :P.

hihihi de abia acum am vazut postul asta...sa stii ca nu am intrat niciodata in cazinoul ala si nici nu obisnuiesc in general:D...de obicei la o bila sau un suc p-acolo prin zona...dar nu mai e cum era odinioara...

maryusdanyel
28-11-2007, 07:19 PM
gata asa de repede s-a stins topicul?si voi mai ziceti de o intalnire...

alex_mihalciuc
28-11-2007, 09:28 PM
Pai, haideti baieti sa fixam ceva pt sambata sau duminica, acum! Se baga cineva?

Adipo
30-11-2007, 03:14 PM
Duminica asta as fi disponibil!

mielu'
30-11-2007, 03:54 PM
Ma bag si eu baieti. Vin 100% pt. ca mi-ar face placere. Ca loc de intalnire as propune sus la stadionul Nicolae Dobrin. Pot veni si sambata si duminica. Fixati voi intalnirea si vin.

mielu'
30-11-2007, 04:01 PM
1. alex_mihalciuc
2. maryusdanyel
3. Adipo
4. esku
5. mielu'

mielu'
30-11-2007, 04:11 PM
Ramane pt. Duminica la ora 12:00 sus la stadion ?

Adipo
30-11-2007, 04:30 PM
Ok duminica ora 12 la Stadion

mielu'
30-11-2007, 04:36 PM
Ok, noi doi venim dar restul ? Alooooooooooo va anuntati sau nu ?

tzunny
30-11-2007, 05:12 PM
Vorbiti cu Doc sa dea un mail userilor din Pitesti! Grabiti-va, ca deja e cam din scurt...

mielu'
30-11-2007, 06:09 PM
Vorbiti cu Doc sa dea un mail userilor din Pitesti! Grabiti-va, ca deja e cam din scurt...

Da, i-am dat PM lui Doc sa-i anunte pe toti din Pitesti. Acum sa vedem daca o iesi ceva.

maryusdanyel
30-11-2007, 06:13 PM
ce bine imi pare ca am reusit sa ne mobilizam asa repede.inceputul e mai greu.
dar ce rau imi pare ca eu nu pot sa ajung fiindca nu vin la pit weekendul asta.Sper sa mai pastrati ceva si pt mine pt weekendul viitor.

mielu'
30-11-2007, 06:19 PM
Ok, deci tu nu poti sa ajungi decat week viitor. Nu-i problema. Asta e. Poate mai organizam si week viitor si poate devine un obicei treaba asta. Ti-am mai dat si PM degeaba.:)

esku
30-11-2007, 09:39 PM
in principiu vin si eu doar sa nu interv ceva neprevazut... k nu am nimic de facut duminica dimineata...

ne vedem akolo la 12.... pe piatra cubica? sau in parcarea de la sala?

mielu'
30-11-2007, 10:41 PM
Pe piatra cubica de unde pleaca copiii cu scoala de soferi. Nu la sala sporturilor.

esku
30-11-2007, 11:19 PM
ok ...atunci asa ramane ...duminica la 12 ne vedem akolo.... pe piatra cubica de unde am plekt si eu ak 8 luni :D :)))

sper sa nu fim 2 - 3 tauni :|

Adipo
01-12-2007, 07:41 PM
Ok, vin si eu sigur la 12.00

esku
01-12-2007, 10:39 PM
vad ca nu prea-i mare interes .... oricum maine ne vedem akolo la 12

maryusdanyel
02-12-2007, 05:14 PM
cum a mers cu intalnirea?a fost careva?
weekendul viitor vin si eu sigur.hai sa hotaram exact care vrea si suport de numere!!!
1.maryusdanyel
2.mielu
3.adipo

Adipo
02-12-2007, 05:53 PM
Salutare,
Am reusit sa tinem intalnirea, din cei 5 care s-au declarat pitesteni am ajuns 4 iar tu ai fost absent motivat. Ne-am hotarat sa postam aici cand va fi urmatoarea intalnire (probabil duminica viitoare in acelasi loc dar putin mai devreme de ora 12.00).
Apelez la ceilalti pitesteni sa sa inscrie pe lista asta pentru a sti cati suntem pe forum:
1. alex_mihalciuc
2. maryusdanyel
3. Adipo
4. esku
5. mielu'

PS: da si eu vreau suportii.

esku
02-12-2007, 08:26 PM
cum zicea si adipo am fost doar 4 :) Pentru inceput e binisor ...dar cred eu ca suntem mult mai multi din pitesti pe forum si ar fi frumos sa ne strangem in fiecare weekend...

Oricum ramane tot pe duminica....dar sa stabilim ora :)

Uite si cateva poze ...se vad putin cam naspa ... deh sunt cu telefonu (1.3 MP) facute... data viitoare luam un aparat :)

mielu'
02-12-2007, 08:32 PM
cum a mers cu intalnirea?a fost careva?
weekendul viitor vin si eu sigur.hai sa hotaram exact care vrea si suport de numere!!!
1.maryusdanyel
2.mielu
3.adipo

Intalnirea a decurs destul de binisor pt. inceput. Bine ar fi sa fim totusi mai multi. Macar 7-8. O sa venim si week viitor si sper sa facem un obicei din asta. Cu timpul sigur o sa ne strangem mai multi dar pt. inceput e bine si 4 insi cati am fost. Suporti pt. numere vrem toti. Ia-ti si tu un set si sa ne aduci si noua 4 seturi. Super tari pozele esku. Se vad foarte bine si asa. Parerea mea ca tot pe la 12:00 e bine. E greu cu trezitul asta.

esku
02-12-2007, 08:44 PM
care e faza cu suportii? si kt e setu? :)

aaa si app mielu` ... kre k sapt viitoare dak poti tu ma duci si pe me la ala unde ti-ai pus tu folia sa imi pun si eu.... k mi-a placut mult cum da pe masina :) si in banii aia e super convenabil ... oricum mai vb pana atunci ...

si inca 2 poze ... facute mai devreme ... cand eram doar 3

tzunny
02-12-2007, 08:56 PM
Setul de suporti este 10lei. Mai multe detalii aici (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?p=125395#post125395).

mielu'
02-12-2007, 08:58 PM
care e faza cu suportii? si kt e setu? :)

aaa si app mielu` ... kre k sapt viitoare dak poti tu ma duci si pe me la ala unde ti-ai pus tu folia sa imi pun si eu.... k mi-a placut mult cum da pe masina :) si in banii aia e super convenabil ... oricum mai vb pana atunci ...

si inca 2 poze ... facute mai devreme ... cand eram doar 3

Da click pe primul titlu al forumului ,,Discutii generale despre Peugeot'' si vezi ca ai acolo ,,Suporti numere''. O sa citesti despre ce e vorba si o sa vrei si tu 100%.:)
Pt. folie te duc la el dar intai tre sa te trimit sa ti-o cumperi. Culoarea ta e aproape la fel ca a mea si da foarte bine cu folie. Sunt culori pe masini care nu dau bine cu folie dar pe astea ale noastre le ajuta culoarea.

esku
02-12-2007, 09:36 PM
ok ... pai se pare ca vreau si eu un set.... si e ieftin ieftin la 10ron :)) credeam ca e mult mai mult :)

si folie unde se gaseste? ... ma rog... oricum o sa merg cu tine dar asa ca fapt informativ:D

mielu'
02-12-2007, 09:39 PM
ok ... poi se pare ca vreau si eu un set.... si e ieftin ieftin la 10ron :)) credeam k e mult mai mult :)

si folie unde se gaseste? ... ma rog... oricum o sa merg cu tine dar asa ca fapt informativ:D

Pe Dumbravei pe la jumatate pe dreapta e un magazin care scrie sus P.F. Mihai Ivan. Acolo are. Tre sa ceri folie la 50 ron de culoare medie pt. ca e si mai deschisa la culoare decat a mea si mai inchisa bezna. A mea e medie.

maryusdanyel
03-12-2007, 01:56 PM
oki deci s-a hotarat cu suportii:
1. alex_mihalciuc
2. maryusdanyel
3. Adipo
4. esku
5. mielu'

daca mai e careva din pit sa se anunte.o sa iau legatura cu doc sa vad cum intru in posesia lor si duminica ne vedem la pit la intalnire.

Arise
03-12-2007, 04:49 PM
Primiti doar pe aia cu pejouri?

Adipo
03-12-2007, 05:02 PM
Primiti doar pe aia cu pejouri?
Orice membru al acestui forum este binevenit!

esku
03-12-2007, 05:52 PM
sa incercati sa va planificati timpul pentru weekend sa vedem la ce ora ne intalnim...
propuneri cv? sau ramane in aceasi zi aceasi ora acelasi loc :) ?

maryusdanyel
03-12-2007, 06:06 PM
bine spus Adipo.
Arise daca nu te deranjeaza sa pui pe citroen sau toyota numere cu peugeotclubromania nici pe noi nu cred.te rog sa te treci in lista si duminica sa vii la stadion sa le iei.

mielu'
03-12-2007, 06:24 PM
sa incercati sa va planificati timpul pentru weekend sa vedem la ce ora ne intalnim...
propuneri cv? sau ramane in aceasi zi aceasi ora acelasi loc :) ?

Parerea mea e sa ramana tot la ora 12:00 Duminica. Sambata mai lucreaza una lume asa ca Duminica ar fi ok.
Ora 12:00 ar fi buna pt. ca la una lume e mai greu cu trezitul asa ca ora 12:00 este beton.:):)). Legat de loc mi se pare cel mai bun din tot Pitestiul. Spuneti-va si voi parerea cum e mai bine.

george_dogg
03-12-2007, 07:19 PM
eu vin sigur si pe langa faptul ca vin o aduc si pe sormea care nu e membra a forumului dar stapaneste de ceva vreme un 207 benzinar de 1.4l, deci vin cu 2 masini. :D Duminica la 12 am sa fiu la stadion...

Adipo
03-12-2007, 08:22 PM
Atunci eu zic sa ramana locul si ora stabilite ca si data trecuta: duminica la stadion pe piatra cubica, ora 12.00!

esku
03-12-2007, 10:03 PM
ok... la 12 la stadion ... dar nu o sa pot sa stau mai mult de 2 ca am putintica treaba :)

asadar:
1. Adipo
2. Mielu`
3. Esku
4. Maryusdanyel
5. George dogg
6. Sora lui George dogg :D

Ar mai fi alex_mihalciuc sa confirme .... si care mai are leutzi si e din pitesti si vrea sa vina sa continue lista sa stim si noi la ce sa ne asteptam duminica :D

alex_mihalciuc
03-12-2007, 10:52 PM
Eu sa mai confirm? Pai n-am confirmat deja? :P Saptamana viitoare voi fi din nou acolo! Eu o sa mai anunt doar cand o sa am probelme si nu o sa pot ajunge :P Oricum, vad ca initiativa mea a avut ceva succes si sper sa ne strangem cat mai multi. Pentru prima intalnire a fost OK. :D

mielu'
03-12-2007, 11:41 PM
Hai ca-i bine. Deci o sa fim in jur de 8. E foarte bine pt. a doua intalnire. Pacat ca nu mai e niciun 406 :( dar las ca-i bine si asa.

maryusdanyel
04-12-2007, 10:56 AM
chiar ca e promitator...eu la intalnirea de la buc nu am apucat mai mult de 5 masini:D

mielu'
04-12-2007, 01:06 PM
Mda, cred ca o sa iasa super misto.

esku
04-12-2007, 01:55 PM
Sa nu ne grabim cu afirmatii pana nu o sa vedem la fata locului cati suntem :) Oricum sa ne tina Dumnezeu obiceiu asta :D

Larry_bml
04-12-2007, 05:29 PM
Salutare tuturor de altfel, de prima intalnire nici nu am stiut, sincer, dar sa inteleg ca Duminica 09.12.2007 se tine inca o intalnire? Am inteles ceva de ora 12, o sa incerc sa ajung si eu. Sper sa ma trezesc :)

maryusdanyel
04-12-2007, 05:32 PM
uite 407 nu aveam:)...te asteptam

Larry_bml
04-12-2007, 05:36 PM
OK, o sa incerc sa ajung....

mielu'
04-12-2007, 07:52 PM
Am pus ora acesta numita 12:00 tocmai ca sa se trezeasca toata lumea. Cum naiba poti sa dormi pana atunci ???

esku
04-12-2007, 09:41 PM
e o ora destul de rezonabila zic eu ....:) te asteptam Larry bml

alex_mihalciuc
04-12-2007, 09:58 PM
Speram sa avem si vreme buna cum a fost la prima intalnire :P

Larry_bml
04-12-2007, 11:31 PM
Mai, ora 12:00 e ok, am zis si eu ca cine stie, de obicei nu-mi place sa promit si sa nu ma tin de cuvant. Vremea s-ar putea sa ne sustina, sau macar asa spun unii, ca nu va ploua : http://www.accuweather.com/world-forecast-details.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|RO|RO003|PITESTI&metric=1&fday=6

acuma... ramane de vazut.

Chiar imi doream intalniri de genul asta la Pitesti, sa speram ca ne va tine obiceiul asta!

maryusdanyel
05-12-2007, 12:00 PM
baieti imi pare rau dar se pare ca nu vom avea suporti de numere personalizati weekendul asta(pt cei care nu au urmarit threadul aferent).

mielu'
05-12-2007, 01:21 PM
:mad::mad::mad:Hei hei, stati asa ca nu e corect. Astia i-a luat pe toti si noi nu mai avem. Banuiesc ca mai face o serie de suporti ca daca nu fac urat.

esku
05-12-2007, 02:07 PM
de tot kktu`... am citit si eu! Maryusdanyel a facut lista degeaba ca nu s-a tinut cont de ea ... aiurea rau!

Oricum eu zic sa asteptam urmatoarea serie .... cand o fi ea...?!?!? da sa ne faca fara obdtuning.ro daca se poate...si platim in plus aia 5 ron "sponsorizare" ...asta dak vreti si voi ...daca nu ... eu oricum o sa sterg acolo ca strica tot aspectul suportului!

mielu'
05-12-2007, 02:21 PM
Nici pe mine nu prea ma incanta treba cu OBdtuning dar nici nu ma deranjaza. Daca ii face la fel eu nu sterg dar parerea mea este ca era mult mai frumos daca scria in loc de OBdtuning.ro www.pejo.ro. Era mai frumos. Si nu e numai parerea mea. Mai sunt si altii pe post-ul respectiv care gandesc la fel.
Tare ar fi sa ne lase balta si sa nu ne mai faca niciun suport.

Larry_bml
05-12-2007, 02:40 PM
Imi dati si mie un link unde se vorbeste despre ce fel de suporti de numere este vorba? Multumesc anticipat!!!

mielu'
05-12-2007, 03:19 PM
Uita-te la discutii generale pt. Peugeot.
Se pare ca cineva s-a dus si ne-a luat suportii. Cica 5 seturi. M-am uitat acum pe thread si asa a zis Doc ca cineva a venit si a luat 5 seturi. Cred ca mariusdanyel a fost si le-a luat asa ca NATZIEEEE, NATZIEEEE, V-AM LUAT SUPORTI DE NUMERE CU TREI LUNI DE GRATZIEEEE. De-abia astept sa-i pun. Yeeeeeee !!!!!!!

esku
05-12-2007, 04:01 PM
:)) dap ..am vazut si eu acum! E bine! Ar trebui sa ii multumim lui maryusdanyel :D ...daca nu era el ramaneam fara :P

Si eu am zis la fel ... mai bine scria pejo.ro in loc de obdtuning.... nu are nicio legatura...dar in fine... eu oricum il "updatez" cu ceva marker negru :)):)):))

maryusdanyel
05-12-2007, 04:46 PM
deap,sunt vinovat!!!din fericire aveam drum pe acolo si aveam de instalat si niste senzori de parcare si i-am facut o vizita lui doc si am luat 5 seturi.asa ca ne vedem duminica la ora 12 sa-ii impartim.
hai sa nu ne mai suparam ca scrie obdtuning si sa apreciem un pic ca nu-i asa de rau.

esku
05-12-2007, 05:46 PM
:) ... nu te supara ...dar sunt mai "cool" fara obdtuning :) parerea mea :D

maryusdanyel
05-12-2007, 06:35 PM
eu nu am dece sa ma supar iti dai seama,dar decat deloc...

mielu'
05-12-2007, 09:22 PM
Mah nene maryus, dar matale cu ce majina o sa vi ? Cu CC-ul ?

esku
06-12-2007, 09:58 AM
pfuuu dar urat e afara ... de luni tot asa e :( parca vad ca si duminica e o vreme de cacao! Dar asta e .. ne adapostim noi undeva :))

Mielu` .. folia ta e omologata? Presupun ca nu..... Ma tenteaza totusi sa fac ceva cu omologare...dar cum? *in afara de ionizare la send92... chiar daca parca vad ca tot acolo ajung :| ):-?

maryusdanyel
06-12-2007, 10:24 AM
Mah nene maryus, dar matale cu ce majina o sa vi ? Cu CC-ul ?
deap:D, e al meu de fapt si de drept, 206 e a lu' fratimio' (a fost al meu) si poate fi vazut prin pit.(B 41 FKH) e un SW auriu cu folii (zgariat pe toate partile).

mielu'
06-12-2007, 12:05 PM
deap:D,e al meu de fapt si de drept,206 e a lu' fratimio' (a fost al meu) si poate fi vazut prin pit.(B 41 FKH) e un SW auriu cu folii(zgariat pe toate partile).

Aha, ok !! Nu stiu masina lu' frate-tau.

mielu'
06-12-2007, 12:26 PM
pfuuu da urat e afara ... de luni tot asa e :( parca vad ca si duminica e o vreme de kkt! Dar asta e .. ne adapostim noi undeva :))

Mielu` .. folia ta e omologata? Presupun ca nu..... Ma tenteaza totusi sa fac ceva cu omologare...da` cum? *in afara de ionizare la send92... chiar daca park vad k tot akolo ajung :| ):-?

Da, e chiar nasol afara. De cand am venit Duminica de la intalnire am bagat-o in garaj si n-am mai scos-o pana acum. Nu de alta dar de-abia o spalasem si cand am vazut ca a inceput seara sa ploua mi-a sarit boala si n-am mai scos-o din garaj. Umblu cu KA-ul lu' nevasta-mea care deja a inceput sa comenteze ca-i frec masina :P .
Folia clar ca nu este omologata. Cea omologata ma interesasem sa pun si costa 150 Ron metrul Llumar si cand am auzit mi-am bagat picioarele in ea. Ma costa in jur de 9-10 mil. sa imbrac toate geamurile asa ca poate sa fiu dilau sa dau atatia bani.
Legat de ionizare tu faci ce vrei dar nu-ti recomand. Crede-ma. Nu-ti dau 1 an si incepe sa se vada urme unde freaca geamul de cheder cand il deschizi plus ca pe luneta spate la folosirea repetata a dezaburirii incepe sa se cojasca de-a lungul dungilor. Am vazut la foarte multe masini treaba asta inclusiv la Dacia lu' taica-meu care o avea acum 6 ani. Alta chestie nasoala este ca iti demonteaza geamurile ca sa ti le ionizeze. Mie nu mi-ar conveni treaba asta. Crezi ca-ti mai lipesc ei luneta ca-n fabrica ??? Crezi ca-ti mai strang ei suruburile de la panourile usilor cum trebuie ??? Hmmmm, eu nu prea as crede. O sa inceapa sa-ti zangane prin usi toate alea. Folia e sfanta. Se da usor jos daca nu mai ai chef de ea pe cand ionizarea cu ea ai ramas. La folie nu se demonteaza geamurile ceea ce e o chestie foarte importanta. In sfarsit, tu faci ce vrei. Eu ti-am zis ce e mai bine. Parerea mea este sa-ti pui folie. Daca vrei neaaparat omologata si nu ai bani de ea mai bine lasa geamurile asa cum sunt ele pt. ca arata mult mai bine decat ionizate. O sa discutam noi mai multe. Bafta !!!

esku
06-12-2007, 01:14 PM
e clar ca nu as da 9 mil pe un c...t de folie nici in ruptu capului ....
si cu ionizarea sunt de aceeasi parere cu tine ... Asa aveam si eu la supernova si se vedea naspa ... mai ales pe geamurile din fata care erau de multe ori coborate .. mai ales pe timp de vara...si ramasesera urme!

vb mai multe duminica!

p.s: a mea s-a facut ca dracu... e jepata rau :) deh ... eu n-am garaj :D si nu cred ca o sa o spal ca n-are rost pe vremea asta ...asa ca o sa vin cu ea asa la intalnire :))

vintila
06-12-2007, 02:04 PM
Salut, bai fratilor, si eu tot Pitestean la origine as fi dar stramutat de vreo 2 ani prin Bucuresti, intamplator in weekend-ul asta in care aveti voi intalnirea o sa fiu pe la Pitesti si cred ca o sa va maresc si eu numarul de participanti desi am o prezentza cam insignifianta pe acest forum. Deci inca un 206 la intanire.

Acum sper ca am inteles eu bine este vb de duminica 9.12.2007 ora 12.00.

Numai bine

maryusdanyel
06-12-2007, 02:09 PM
cu cat mai multi cu atat mai bine:)

ps:CLAR PRO FOLIE!!!

mielu'
06-12-2007, 02:35 PM
Salut, bai fratilor, si eu tot Pitestean la origine as fi dar stramutat de vreo 2 ani prin Bucuresti, intamplator in weekend-ul asta in care aveti voi intalnirea o sa fiu pe la Pitesti si cred ca o sa va maresc si eu numarul de participanti desi am o prezentza cam insignifianta pe acest forum. Deci inca un 206 la intanire.

Acum sper ca am inteles eu bine este vb de duminica 9.12.2007 ora 12.00.

Numai bine

Da. Duminica ora 12:00. Te asteptam.

esku
06-12-2007, 03:02 PM
Ne adunam :D Nu credeam ca o sa fie o initiativa cu asa succes :)
Da, vintila ... Duminica la 12:00 in parcarea cu piatra cubica de la Stadion!

Apropo mielu`.... poate vorbesti tu cu cel care ti-a pus folia pe masina si sa imi spui si mie cat imi ia pentru 206-le meu :) si cam cand putem sa mergem sa o faca.... si aaaaa... mai e ceva am vazut ca tu pe luneta ai decat o portiune ... nu e pe toata luneta... asa pune el ..sau poate sa puna si pe toata luneta... ca eu vreau pe toata luneta! :| si m-am gandit la o folie "bezna" pe luneta si geamurile spate...si medie pe fata!....

mielu'
07-12-2007, 12:09 AM
Apropo mielu`.... poate vorbesti tu cu cel care ti-a pus folia pe masina si sa imi spui si mie cat imi ia pentru 206-le meu :) si cam cand putem sa mergem sa o faca.... si aaaaa... mai e ceva am vazut ca tu pe luneta ai decat o portiune ... nu e pe toata luneta... asa pune el ..sau poate sa puna si pe toata luneta... ca eu vreau pe toata luneta! :| si m-am gandit la o folie "bezna" pe luneta si geamurile spate...si medie pe fata!....

Ce-ai frate cu luneta ta pe jumate facuta cu folie. Cum ai vazut-o tu facuta jumate ??? Poate batea lumina aiurea. Am toate geamurile si luneta facute de sus pana jos.

alex_mihalciuc
07-12-2007, 01:01 AM
Hai ca batem la cur Bucurestiu' cu intalnirile lor! Deja numarul este super ok aici la Pitesti! :D

mielu'
07-12-2007, 08:52 AM
Sa stii ca asa e !!!

Este deja Vineri asa ca stim cu aproximatie pana la ora asta daca Duminica venim la stadion asa ca propun o lista cu cei care vor veni sigur nu de alta dar sa stim si noi sigur cati suntem. Deci sa curga lista :

1. mielu'

maryusdanyel
07-12-2007, 10:20 AM
1.mielu'
2.maryusdanyel(vin cu suportii;) )

esku
07-12-2007, 12:29 PM
1. mielu`
2. mayusdanyel
3. esku

ps: poate ai dreptate .... era de la soare.... mi s-a parut ca nu e de sus pana jos ..... si nici dintr-o parte in alta... :)) in fine...probabil de la chefu care a fost cu o seara inainte :)):))deci cum ramane? :)

alex_mihalciuc
07-12-2007, 12:39 PM
1. mielu`
2. mayusdanyel
3. esku
4. alex_mihalciuc

Adipo
07-12-2007, 12:50 PM
1. mielu`
2. mayusdanyel
3. esku
4. alex_mihalciuc
5. Adipo
(Daca primiti si un daciot printre voi, ca aseara am gasit masina lovita in parcare si azi e deja la reparat pana marti! Un bou a dat bine in dreapta spate la mine si a fugit apoi...)

alex_mihalciuc
07-12-2007, 12:57 PM
Huh?!?!?! Pai si n-ai aflat cine e??? Eu i-as rupe capul... Mama lor de nemernici !

Adipo
07-12-2007, 01:02 PM
NU :mad:. Banuiesc ca este o duba alba dupa urmele lasate, dar la cate masini de genul asta intra si ies din parcarea complexului "Rolast" ... prinde hotul, scoate-i ochii...sau cam asa.
Noroc ca toata lumea s-a miscat repede (politie, casco, Eurial) si am bagat deja masina la reparat.

alex_mihalciuc
07-12-2007, 01:05 PM
Poti urmari totusi discret dubele care se perinda pe acolo, pt ca evident acestea vin periodic acolo. Si cu siguranta nu a avut timp sa acopere urmele... SPER EU!

esku
07-12-2007, 01:10 PM
:o pfooooooai .... imi pare rau pentru tine! :( si masina noua ...:( curat ghinion! Bai sunt niste nenorociti! [..] E bine totusi ca s-a rezolvat repede cu casco! Oricum ... vino si fara peugeot! ;) Dar e rau ... sau e doar de indreptat si vopsit? Pacat de vopseaua aia de la mama ei care nu o mai scoate nimeni:((....dar deh ... n-ai cei face... asta e... e plina lumea de soferi care isi iau carnetu pe 500E... :mad::mad::mad:

mielu'
07-12-2007, 01:15 PM
Mai baieti, ia nu mai bateti campii. Cu lista aia cum facem ?? Nu se mai anunta nimeni ?? Suntem decat 5. George_dogg, sora lui, vintila, larry_bml etc nu mai vin ?? Stiti ceva de ei ?? Eu le-am dat si cate un PM. Sper sa intre mai des pe net ca daca nu poate uita sa mai vina.

Adipo
07-12-2007, 01:19 PM
Culmea e ca am biroul peste strada de parcarea aia, dar n-am auzit nici macar alarma (in cazul in care s-a declansat ?!) ... noroc ca e doar de indreptat.
Caut prin aparat diseara poze si pun aici.
BĂ, DA LA CITI SUNT ACOLO, N-A VAZUT NIMENI NIMIC !!!???
Traim in Romania din pacate!

PS: mielu' sa stii ca si eu am luat lista userilor la rand si am trimis la toti pm sa urmareasca forumul asta (cred ca suntem cam 15 useri din Pitesti, binisor din 940 in total pe forum).

uite ce lista am facut:
addiyi; Adipo; alex_mihalciuc; Arise; Asterix; avp5; Calin-206; george_dogg; esku; hungan; Larry_bml; maryusdanyel; mielu'; Mihai_B; rallydjv; s_tybi.
Acum, posibil sa fie si altii, dar atat am gasit eu declarati ca fiind din Pitesti.

FUX
07-12-2007, 01:32 PM
Si eu sunt din Pitesti dar stau in Bucuresti. Vin cam odata pe luna pe acolo. :)

tzunny
07-12-2007, 01:46 PM
eu am luat lista userilor la rand si am trimis la toti pm sa urmareasca forumul asta (cred ca suntem cam 15 useri din Pitesti, binisor din 940 in total pe forum).

uite ce lista am facut:
addiyi; Adipo; alex_mihalciuc; Arise; Asterix; avp5; Calin-206; george_dogg; esku; hungan; Larry_bml; maryusdanyel; mielu'; Mihai_B; rallydjv; s_tybi.
Acum, posibil sa fie si altii, dar atat am gasit eu declarati ca fiind din Pitesti.

Mai sunt din Pitesti, insa in lista aceea sunt doar cei cu peste 10 posturi.

FUX
07-12-2007, 01:49 PM
Eu azi m-am inregistrat si n-am avut cand sa postez atat. :)

mielu'
07-12-2007, 01:58 PM
Si eu sunt din Pitesti dar stau in Bucuresti. Vin cam odata pe luna pe acolo. :)

Pai daca ti-e randul sa vi in Pitesti week asta te asteptam Duminica la ora 12:00 la stadion pe piatra cubica. Poate vedem si noi cum arata un 308 mai in detaliu.

Culmea e ca am biroul peste strada de parcarea aia, dar n-am auzit nici macar alarma (in cazul in care s-a declansat ?!) ... noroc ca e doar de indreptat.
Caut prin aparat diseara poze si pun aici.
BĂ, DA LA CITI SUNT ACOLO, N-A VAZUT NIMENI NIMIC !!!???
Traim in Romania din pacate!

PS: mielu' sa stii ca si eu am luat lista userilor la rand si am trimis la toti pm sa urmareasca forumul asta (cred ca suntem cam 15 useri din Pitesti, binisor din 940 in total pe forum).

uite ce lista am facut:
Rally_djv il cunosc. Avea un 206 tunat. Nu cred ca mai scrie pe forum demult pt. ca acum aproape 1 an si-a luat un Golf V GTI. Tipul participa la raliuri pe un Citroen Saxo VTS.

esku
07-12-2007, 02:09 PM
am deviat de la subiect...deci ...doar 5 pana acum? restu...?

maryusdanyel
07-12-2007, 02:21 PM
hey stai relaxat:) ca nu e asa de populat threadul asta,e mai intim ca sa zic asa doar pt noi pitestenii.mi-ar placea sa vb despre tot felul de lucruri fiindca si eu am cam pierdut leg cu pitestiul de cand am plecat de 3 ani juma la fac si mai vin o data la 2-3 sapt...mi-ar placea sa stiu ce se mai intampla,ce masini au mai aparut etc etc.

Larry_bml
07-12-2007, 02:45 PM
OK, ma anunt si eu ca vin! Duminica la 12:00 sunt acolo !!!

esku
07-12-2007, 02:53 PM
deci...
1. mielu
2. maryusdanyel
3. adipo
4. esku
5. alex_mihalciuc
6. larry bml

mielu'
07-12-2007, 04:06 PM
Da, deci pana acum suntem 6 bucati. Daca ar mai veni si george_dogg impreuna cu sora si vintila am fi 9 ceea ce mi se pare foarte bine.

Adipo
07-12-2007, 06:35 PM
Sa speram ca ne lasa si vremea!
Iar intalnirile sunt foarte bune pentru a vedea ce se poate face in plus pe la masini, de unde procuram "una-alta", cine lucreaza mai bine sau pur si simplu pentru a mai sta de vorba si a impartasii idei generale.

PS: uitati si cum arata lovitura la masina:
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?p=133451#post133451

alex_mihalciuc
07-12-2007, 07:57 PM
Urmareste dubele sau masinile care vin pe acolo. Cu siguranta asa ceva a lasat urme si la el ! ! !

esku
07-12-2007, 10:06 PM
moama... da a intrat ca nesimtitu! CE OM! :o

p.s.: alex_mihalciuc.... tu erai cel care imi dadea flashuri pe la 8 asa la VAMA Pitesti nu? :D Mi s-a parut mie cunoscut cand te-am depasit si ma uitam sa iti vad nr in oglinda si am vz k dai flashuri si mi-am dat seama ca tu esti :D BAFTA! Ne auzim duminica!

mielu'
07-12-2007, 10:45 PM
Mah nene dar ti-a tras-o nu gluma. Ma gandeam ca e mai usor lovita dar e destul de nasol. La sigur ca a dat cu spatele si nu a vazut. Imi pare rau, pe bune. De iesit stai linistit ca iese impecabil. O sa juri ca n-a fost atinsa acolo.

Adipo
07-12-2007, 11:27 PM
Multumesc de incurajari!
Si cei din service m-au asigurat ca se rezolva fara urme...
...si totusi ce i-as face aluia daca l-as prinde...
Ne vedem duminica (vin cu batrana Dacie, asta e!)

esku
08-12-2007, 11:28 AM
De-ar fi si maine cum e acum afara :D

alex_mihalciuc
08-12-2007, 04:05 PM
.. ar fi bestial :D

vintila
09-12-2007, 09:39 AM
Eu sigur vin, imi pare rau ca nu am vazut mesajul de la mielu mai repede pentru a ma inscrie pe lista, nu prea am stat pe forum in ultimele 2 zile, vin pentru ca am presimtirea ca o sa reintalnesc si un vechi coleg de scoala daca o veni la intalnire este vb de Larry bml.

Numai bine si ne vedem peste cateva ore.:D

Larry_bml
09-12-2007, 11:17 AM
Se pare ca vremea tine cu noi! De la mine de la inaltime, din Trivale, se vede senin, sa speram ca nu se schimba.

esku
09-12-2007, 04:02 PM
Gata cea de-a doua intalnire la Pitesti si un numar zic eu destul de mare.... 8 masini! (mielu, adipo, esku, maryusdanyel, larrybml, vintila, alex_mihalciuc, george_gg) Sa continuam tot asa :) din 4 in 4 :)) saptamana viitoare sa fim 12 :))

apropo... va dau un sfat.. daca vreti sa stergeti OBDtuning.ro de pe suporti.... folositi fara nicio retinere acetona :D Eu am experimentat si nu s-a albit suportul ...s-a sters doar ce scria ... si se vede super acum ... schimba mult aspectul :) daca vreti pun si niste poze sa vedeti cum a iesit :P

il asteptam pe vintila sa puna pozele de la intalnire

Larry_bml
09-12-2007, 04:26 PM
La cat ati plecat de sus? Sper ca nu asa tarziu ca ma oftic rau, ca terminasem si eu treaba cam intr-o ora de la plecarea de la stadion, si daca stiam ca mai sunteti acolo veneam inapoi.
Oricum, mie mi-a placut, abia astept urmatoarea intalnire!

mielu'
09-12-2007, 04:32 PM
La cat ati plecat de sus? Sper ca nu asa tarziu ca ma oftic rau, ca terminasem si eu treaba cam intr-o ora de la plecarea de la stadion, si daca stiam ca mai sunteti acolo veneam inapoi.
Oricum, mie mi-a placut, abea astept urmatoarea intalnire!

Am plecat la ora 15:30. Am stat destul 3 ore si jumatate. Am ramas decat eu cu alex_mihalciuc, maryus_danyel si george_dogg. Oricum a fost super tare. Duminica viitoare nu pot veni pt. ca ma duc la nevasta-mea la tara ca il taie pe Gica:P:P.

esku
09-12-2007, 04:44 PM
oho poi ati mai stat.... eu la 2 am zbunghit`o! Oricum ne vedem duminica viitoare tot la 12 si tot la stadion! sau daca aveti alta propunere... spuneti`o :D

Larry_bml
09-12-2007, 05:08 PM
Mi-am adus aminte, alex_mihalciuc, parca tu ti-ai confectionat cheia aia de 206 nu? Te rog intereseaza-te daca merge si la 407 adaptat cumva sau ceva de genu, ca ai vazut cum arata cheia mea si ma dispera, merci!!!

george_dogg
09-12-2007, 05:08 PM
cred ca stadionul ramane de baza, alta varianta ar fi parcarea de la finante, aceea de langa bcr. acolo sunt trotuarele mai mari, putem sa ne asezam fundurile mai bine si poate scapam de boschetarul ala de ne-a innebunit azi.

alex_mihalciuc
09-12-2007, 06:56 PM
O sa ma interesez de cheie @larry_bml, pana saptamana viitoare cand ne vedem. A fost chiar super azi ! Abia astept si eu duminica viitoare :D

alex_mihalciuc
09-12-2007, 07:54 PM
Ah, ca mi-am adus aminte: @maryusdanyel, te rog sa nu ma uiti cu intrebarea aia in legatura cu aprinsul proiectoarelor. Multam frumos!

mielu'
09-12-2007, 08:44 PM
Eu stiu ca cheile astea briceag aftermarket sunt universale si poti sa-ti pui si la Trabant daca vrei. Parerea mea este ca merge sa-ti faci si tu pe 407.
Legat de locul de intalnire, ar fi misto si in parcarea de la finante pt. ca in week e goala si suntem si mai in centru ; mai vedem si noi o gagicuta, ne vede si lumea ca stam cu 10 Pgt-uri acolo aliniate. Ar fi o chestie sa ne intalnim acolo.

esku
09-12-2007, 09:29 PM
E ok atunci.. mie imi e usor si colo si colo ....dar e frumos si in centru... Acum ziceti si voi unde... Parcare finante sau Stadion?

@mielu: u de ce zici k mai vezi o gagicuta ca oricum u nu vi duminica :))

mielu'
09-12-2007, 09:33 PM
E ok atunci.. mie imi e usor si colo si colo ....dar e frumos si in centru... Acum ziceti si voi unde... Parcare finante sau Stadion?

@mielu: u de ce zici k mai vezi o gagicuta ca oricum u nu vi duminica :))

Pai nu mah, am zis in cazul ca ramane sa ne intalnim acolo mereu. Nu vad Duminica asta dar daca ne intalnim acolo mereu vad de Duminica ailalta.:P

esku
09-12-2007, 09:43 PM
Sa vedem ce zic si restu! si vdm ce decide majoritatea....

a mai incercat cineva sa stearga OBDtuning de pe suporti? :) mie unu imi place cum a iesit... e diferenta ca de la cer la pamant intre cum arata la inceput si cum arata acum! :)

mielu'
09-12-2007, 10:16 PM
Imi bag picioarele. Nu ma deranjaza ca scrie obd acolo. Is batran si nu mai imi arde de chestii d-astea. Masina sa mearga bine ca-n rest nu conteaza.

Doc
09-12-2007, 10:22 PM
@esku: nu stiu de ce te-ai chinuit sa il stergi cand puteam sa-ti dau eu suport fara obd cu 15 RON.

esku
09-12-2007, 10:25 PM
cum am spus si pe threadu referitor la suporti... eu am cerut suport fara obd ..si am si specificat ca platesc si aia 5 ron reducere... insa nimeni nu a zis nimic.... asa ca am luat cu obd si am sters.... si app... nu m-am chinuit :D

Doc
09-12-2007, 10:31 PM
Ok...am inteles o sa anunt ca se vand si fara OBD cu 15RON sa fie toata lumea multumita. Dar ceea ce faci tu nu este ok si te rog sa incetezi sa mai postezi acest lucru in alte topicuri.

esku
09-12-2007, 11:07 PM
Dar ceea ce faci tu nu este ok si te rog sa incetezi sa mai postezi acest lucru in alte topicuri.

opaaa... stai ca nu inteleg:o e forum deschis nu? Ce am facut rau... in a spune celor care s-au plans de faptul ca li s-a bagat pe gat ceva ce nu vroiau cum ar putea sa scape de acel "ceva"? Multi au intrebat daca se poate rezolva...sa se stearga ...si am zis ca eu am reusit...nimic altceva!

Mie nu mi se pare ok altceva daca e sa o luam si pe partea cealalta... Mai rau e faptul ca cineva a luat decizia sa puna pe suporti acel "ceva" fara sa anunte in prealabil si potentialii cumparatori!....

Dar in fine n-are rost sa facem atata tam-tam ...pe mine nu ma deranja cu nimic ca faceam reclama la obd .... ca atat timp cat 5 luni am facut reclama la Eurial nu ma deranja sa fac si la obd...dar chestia e ca eu am luat suporturile pentru PEUGEOT CLUB ROMANIA ... nu pentru altceva.... ca asa le lasam dracu pe alea si gata!

Numai bine!

mielu'
09-12-2007, 11:24 PM
Nu va mai certati mah ca dilaii ca nu frumos. Astia sunt suportii si gata. Cu scrisul asta OBD pe suporti mai aveti putin si il intreceti in audienta pe Diaconescu cu cazul bagaboantei de Elodia. Aaaa, era sa uit apropo.

Cica au gasit-o astia pe Elodia ...................... in Cioaka la altul.:((

Larry_bml
09-12-2007, 11:37 PM
Mai eu unu sunt de acord si cu esku si cu Doc, unuia nu-i place sa faca reclama, sau ii place sa scrie simplu Peugeot Club si atat, celuilalt ii comvine sa ii fie facuta reclama gratuita. Parerea mea este ca era OK daca palea cu obd le dadea gratis , iar pe cele fara obd cu cei 15 Lei de care se vorbeste. Treaba cu a nu mai posta pe alte thread-uri insa, nu sunt deacord. Pai ori e deschis ori e cenzurat forum-ul asta. Eu inca nu am sters obd-ul de pe ele, dar nici timpul nu e pierdut. Insa sunt foarte mandru ca am spalat masina (Pitestenii mei o vazusera azi cum arata) , iar la iesirea din spalatorie ma intreba omul daca vreau sa o mai sterga ca oricum incepuse ploaia afara!!! :(

Mielu, daca gasesti briceage dalea de cheie si sa aiba si cele 3 butoane, da-mi si mie un semn te rog, si daca poti da-mi un link cu senzorii tai de parcare, ca ma bate gandul sa ii schimb pe ai mei din cauza faptului ca ingheata, ceea ce v-am zis azi. In rest... sa auzim de bine.

P.S. Ne intalnim unde vreti, insa in centru mi se pare ca o sa ne auzim vorbe de genu :uite-i si pe astia cu peugeot-urile lor venira in centru sa se dea mari. Sincer cred ca tot mai bine este la stadion. Cum ziceti si voi!!!

mielu'
09-12-2007, 11:51 PM
Man, in legatura cu cheile briceag cred ca cel mai bine ar trebui sa vorbesti cu alex_mihalciuc. El e mai in masura sa-ti dea detalii. La subiectul asta chiar nu mai pricep. Legat de senzorii de parcare o sa-ti trimit maine un link cu modelul meu si o sa poti sa-i si comanzi daca vrei. Aceeasi marca de senzori am vazut si la Florin la baia comunala. Erau identici si senzorii si display-ul si modulul si nu e mult timp de atunci ; cred ca in jur de vreo luna asa. El nu a adus decat modelul asta pt. ca nu a avut probleme cu ei. Ar fi bine daca ai trage o fuga pana la el sa te uiti. Deci ti-am zis, el vinde aceeasi marca cu ai mei : AUTO CAR REVERS se numesc.

Deja subiectul suportilor a devenit stresant. Hai sa o lasam balta ca deja a inceput sa ma sece. Cred ca sunt mult mai multe subiecte interesante de discutat pe forum decat niste suporti nenorociti. Cine vrea sa-i stearga poa sa-i stearga iar pe cine nu-l intereseaza sa-i lase asa.

alex_mihalciuc
10-12-2007, 12:26 AM
1. Deci, @larry, in wk urmator primesti raspunsul sigur referitor la cheie. Pana atunci... mai arde niste rezistente de 1k poate d'aia s-a stricat cheia :))
2. @esku, si daca nu stergeai oricum nu faceai reclama, pt ca la cat de tare mergi tu nu apuca nimeni sa citeasca :D
3. Baieti, va dau eu un marker sa scrieti OpticRPM daca nu va place obd. Ce zici Doc? :P

vintila
10-12-2007, 10:49 AM
Si vreo 2 poze de la intalnire:

maryusdanyel
10-12-2007, 11:01 AM
1.hai sa lasam subiectul "cu sau fara OBD" si sa ne bucuram de ele(face fiecare ce vrea cu ele)
2.ar fi o idee sa ne vedem la finante fiindca ne-ar mai vedea si alta lume si poate ni s-ar alatura(eu zic ca nu ne dam mari cu peugeoturile)
3.pt cei care nu stiu nu am venit cu ea decapotata:P

mielu'
10-12-2007, 11:27 AM
Super pozele. No comment.

1.hai sa lasam subiectul "cu sau fara OBD" si sa ne bucuram de ele(face fiecare ce vrea cu ele)
2.ar fi o idee sa ne vedem la finante fiindca ne-ar mai vedea si alta lume si poate ni s-ar alatura(eu zic ca nu ne dam mari cu peugeoturile)
3.pt cei care nu stiu nu am venit cu ea decapotata:P

Asta ca sa nu creada lumea ca ai venit cu ea decapotata si ca te spargi in figuri la 0 grade :)):)) Lume, eu l-am pus ca sa vedem si noi cat loc mai ramane in portbagaj si cum se decapoteaza.

alex_mihalciuc
10-12-2007, 11:47 AM
De fapt, @mielu', tu vroiai sa vezi daca are loc sa apese pe butonul de decapotare cu cotiera lasata :P (joke)

Monegasc
10-12-2007, 12:10 PM
Felicitari domnilor! Nu e rau ca ati reusit sa va vedeti. Cand e urmatoarea intalnire, ca nu cred ca ma doare acceleratia sa vizitez si eu Pitestiul ..

alex_mihalciuc
10-12-2007, 01:16 PM
In fiecare duminica la ora 12:00. Te asteptam cu placere!

esku
10-12-2007, 01:46 PM
si cum ramane? Tot stadion?
Eu unu` zic ca tot la stadion e cel mai bine! Nici la finante nu e rau...dar totusi parca mai frumos e la stadion! Si daca e sa se alature.... se alatura si acolo... ca si pe acolo trec o groaza de masini ...:P

Monegasc... te asteptam cu placere! :) Cu cat suntem mai multi cu atat e mai frumos!

mielu'
10-12-2007, 02:19 PM
Felicitari domnilor! Nu e rau ca ati reusit sa va vedeti. Cand e urmatoarea intalnire, ca nu cred ca ma doare acceleratia sa vizitez si eu Pitestiul ..

Poti veni pt. ca nu ne desparte decat 120 km si oricum stam in jur de 2-3 ore asa ca nu vii pt. 10 minute. Duminica am ramas cu maryus_daniel, alex_mihalciuc si george_dogg. In total 3 ore si jumatate am stat. Restul au plecat cam dupa 2 ore pt. ca aveau treaba.

Larry_bml
10-12-2007, 02:36 PM
Duminica asta eu cred ca o sa ajung mai tarziu putin, ca o sa fiu plecat de Vineri la munte, dar o sa fac tot posibilul ca Duminica sa plec devreme de acolo ca sa ajung la intalnire. Sper sa va mai prind la locul cu pricina, ca de abia asteptam sa se intample asta si la Pitesti. Sa speram ca se va veni cu cat mai multe noutati. Tot felul de chichite la masini, etc, mie imi place sa ii fac cate ceva, dar nu asa vizibil, mai repede sunt adeptul utilului decat al vizibilului , bine , nu pot spune ca nu imi place ca masina mea sa atraga atentia :naughty:, dar nu in sensul rau !!!

Apropo de chei, stie cineva daca la o cheie de Opel Vectra B din 200, se poate face briceag? Mentionez ca are si un cip mic acolo. Ne mai auzim, momentan sunt la serviciu, dar cand ajung acasa intru iar. Nu scapati asa usor de mine :naughty:.

mielu'
10-12-2007, 02:58 PM
Imi pare rau ca Duminica care vine nu pot veni dar nu-i problema ca mai exista si Duminica cealalta.
Cheia briceag after market se poate adapta la orice masina. Se ia cip-ul din cheia veche si se pune in cea briceag iar cheia se copiaza. Alex_mihalciuc stie unde se poate copia pt. ca si el si-a copiat-o.

george_dogg
10-12-2007, 05:57 PM
la dracu... masina mea e cea mai inalta...nu ca ar fi ea prima dar oricum e cam mai inalta decat celalalte. Nu vine nimeni cu un Boxer sa ma simt si eu bine?

esku
10-12-2007, 06:15 PM
poi si daca e cea mai inalta cu ce te deranjeaza? :D

@alex_mihalciuc: :)):)) nu e vorba mah de reclama ....iar referitor la faptul ca merg tare ... asta e stilu meu de condus... nu mereu dar imi place sa ii dau cateodata! atunci ma grabeam cand m-ai vazut tu pe me....:D

george_dogg
11-12-2007, 03:47 AM
nu neaparat ma deranjeaza... numai ca fiind mai inalta rezistenta cu aerul e mai mare. mi-ar fi placut mie sa fie mai turtita un pic. hatch-ul in viziunea mea e o masina sportiva iar faptul ca 307-le e ceva mai inalt il face sa fie mai putin sportiv. E doar o parere personala.

Larry_bml
11-12-2007, 09:31 AM
Aleeeeexxxxxxx, te rog ajuta-ma cu cheia aia ca disper, deja am facut-o franjuri :o, nu mai sta nici inchisa nici deschisa, o bate vantu, ca am vazut eu pe aici pe forum o saiba a naibi de pus acolo la mecanismul ala, am reusit eu sa o comfectionez, dar nu vrea sa si faca ce trebuie. Da-mi si mie cat mai repede de stire daca afli ceva, te rog. Eu o sa am un drum la Bucuresti zilele astea si daca sti ca e pe acolo ceva... zi-mi unde si ma duc si-mi iau ca disper. Daca nu reusesc, singura solutie imi ramane sa comand una noua la ei si gata!

tzunny
11-12-2007, 02:56 PM
Larry_bml, cauta aici (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=5504&highlight=briceag) si aici (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=1305&highlight=briceag). Sper sa gasesti. Nu stiu cat de actuale mai sunt anunturile, dar poti incerca, sunt si niste numere de telefon pe-acolo...
Succes!

Larry_bml
11-12-2007, 05:23 PM
Larry_bml, cauta aici (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=5504&highlight=briceag) si aici (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=1305&highlight=briceag). Sper sa gasesti. Nu stiu cat de actuale mai sunt anunturile, dar poti incerca, sunt si niste numere de telefon pe-acolo...
Succes!

Multumesc, dar vad ca sunt cam vechi posturile, eu oricum am trimis mesaj fiecaruia sa vad daca mai au ceva pe stoc. Multumesc inca o data pentru pont-uri.

Alex, am fost la aia de la Panoramic, dar aveau tot set dala de brelocuri cu 3 butoane dispuse in triunghi iar mie imi trebuiesc in linie. Daca mai ai alte idei.. astept cu nerabdare!

esku
11-12-2007, 06:16 PM
Adipo am inteles ca ti-ai scos masina din service? Cum a iesit? :D Poze ceva .... :P Oricum nu are de ce sa nu fi iesit bine!

Sa inteleg ca duminica vii cu leul la intalnire :))

Adipo
11-12-2007, 07:25 PM
A iesit perfect.
Ei totusi zic sa ma duc zilele astea pana la ei sa dea un polish pe zona de "pierdere" a vopselei desi eu nu vad nici o diferenta.
Voi face si poze...

Larry_bml
11-12-2007, 09:00 PM
Felicitari, si sa dea Dumnezeu sa nu mai ai parte de "bucurii" de genul asta!

esku
11-12-2007, 10:21 PM
e bun si un polish .... nu se vede, dar atunci cand e soare afara si e masina curata o sa observi o diferenta! Eu stiu de cand am lovit SuperNova lu` taicameu ... ca a trebuit sa fac tot botu .... si se observa atunci cand batea soarele si era spalata... dar am rezolvat cu un polish...si nu se mai vedea nimic! :)

mah da cam putina activitate la noi pe thread! Ce naibii... mai ziceti si voi ceva! Nu gasiti si voi acolo in pretiosul vostru timp :D 5 min sa postati ceva? :) Hai sa fim si noi mai activi ... mai o vorba .. mai aflam si noi o noutate :D

Apropo... Nu facem si noi o lista cu cine vine duminica la 12 ... la stadion ramane nu?

1. esku
2. ...

Larry_bml
11-12-2007, 11:08 PM
Haide mai, eu sunt pe aici mai tot timpul, cum am scris si anterior, eu o sa fiu plecat de vineri la munte, dar duminica o sa fac tot posibilul sa ajung, nu stiu la ce ora, dar o sa ajung. Eu momentan sunt turbat din cauza cheii, ca sa o bag in contact trebuie sa o tin cu manaaaa si e stresant. Caut peste tot, ca nici de al dracu nu vreau sa le dau astora de la peugeot banii pe o cheie noua!

tzunny
11-12-2007, 11:31 PM
mah da cam putina activitate la noi pe thread! Ce naibii... mai ziceti si voi ceva! Nu gasiti si voi acolo in pretiosul vostru timp :D 5 min sa postati ceva? :) Hai sa fim si noi mai activi ... mai o vorba .. mai aflam si noi o noutate :D

esku, topicul acesta (la fel ca toate celelalte) nu este un topic de batut campii.. Aici trebuie sa se vorbeasca doar despre Intalnirile din Pitesti. Sunt permise mici off-topicuri, insa nu e cazul sa propui asta! Exista o propunere de a infiinta comunitati locale. Da-ti cu parerea acolo: http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=7410

esku
12-12-2007, 12:13 AM
@tzunny: nu era vorba de un offtopic din ala nesimtit... ci discutam mai multe in legatura cu intalniri ...dar si chestii care tin de peugeot si de ce am mai vorbit pe la intalniri ...ce chestii mai facem pe la masini ... totusi ... e un spatiu al nostru acum ce vrei sa facem ...sa zicem doar cine vine .. ora locul si data ...si gata.... asta`i tot ...

si cred ca si baietii sunt de acord cu mine ...daca nici aici atunci unde? Hai sa nu mai fim asa rigurosi ... ca nu am facut offtopic niciunu .... nu am vorbit despre gogosi...cat mai e pretu la paine ...sau cea mai facut basescu ...ci am vorbit despre masini si despre peugeot in general ....

george_dogg
12-12-2007, 04:25 AM
eu vin duminica si de data asta sper sa fiu insotit... desi nu garantez nimic pt a 2-a masina. voi sa alegeti locatia optima...

alex_mihalciuc
12-12-2007, 11:03 AM
Si eu sunt prezent duminica! @george, parca tu i-ai spus surioarei "nu vi cu mine cu masina murdara", sau ma insel? :P

maryusdanyel
12-12-2007, 11:22 AM
esku, topicul acesta (la fel ca toate celelalte) nu este un topic de batut campii.. Aici trebuie sa se vorbeasca doar despre Intalnirile din Pitesti. Sunt permise mici off-topicuri, insa nu e cazul sa propui asta! Exista o propunere de a infiinta comunitati locale. Da-ti cu parerea acolo: http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=7410

hai mey tzunny nu te supara pe noi:P.suntem prea putini sa facem o comunitate.atata timp cat nu injuram si nu ne certam lasa-ne sa mai batem si campii...

Larry_bml
12-12-2007, 11:36 AM
Daca nu putem bate campii aici intre noi, poate ne descurcam noi cumva, sa gasim un spatiu pe un server unde putem bate campii cei din Pitesti ;).

Alex, te astept cu telecomenzile alea :).

mielu'
12-12-2007, 02:52 PM
Eu nu inteleg o chestie. Cum adica batem campii ? La ce se refera ?? N-aveam voie sa discutam intre noi ?? E topicul pt. Pitesti.

george_dogg
12-12-2007, 03:57 PM
Si eu sunt prezent duminica! @george, parca tu i-ai spus surioarei "nu vi cu mine cu masina murdara", sau ma insel? :P

Recunosc ca eu i-am zis sa nu vina cu masina murdara... dar saptamana asta am sa am eu masina mai murdara... pana la urma nu e un lucru rau... astfel arat ca masina merge, produce si ea ceva si ca nu o tin parcata in muzeu:D. Ma bucur pt Adipo ca i-a iesit masina bine... ca acuma stim cum e... ca la loz in plic, avea multe sanse sa iasa prost si prea putine sa iasa bine.

esku
12-12-2007, 05:50 PM
Deci unde ramane ... Eu zic la stadion... restu? :)

Larry_bml
12-12-2007, 06:05 PM
Tot stadion!

mielu'
12-12-2007, 09:34 PM
Eu oricum nu pot veni week asta dar week viitor cand voi veni parca as vrea mai mult la finante. Pana la urma mi-e indiferent si nu tin neaaparat la locatie, important e sa ne intalnim noi dar parca era putin mai frumos acolo.

alex_mihalciuc
12-12-2007, 10:58 PM
Tot stadion!
@larry, esti cam rezolvat ;) in principiu

Larry_bml
12-12-2007, 11:11 PM
Tot stadion!
@larry, esti cam rezolvat ;) in principiu

pe bune?cand cum? da-mi un messenger sa te caut acolo.
sarumanaaaaaaa

esku
12-12-2007, 11:21 PM
poi atunci pentru saptamana asta ramane tot stadionul, iar pentru week viitor ramane de vazut... :) stabilim atunci...

Deci cam cine vine duminica?
1. esku
2. larry
3. alex
4. george
5. adipo

altii? :) mai era cineva din bucuresti care zicea ca vrea sa vina ...

Larry_bml
12-12-2007, 11:26 PM
Cu precizarea ca eu o sa ajung mai tarziu oleaca, nu o sa ajung la 12 !

george_dogg
13-12-2007, 03:35 AM
eu vin sigur. abia astept sa va povestesc cum mi-au lovit bmw-ul :(( Nu stiu de ce dracu au unii oglinzi retrovizoare ca oricum nu se uita in ele si din cauza lor creste si consumul la viteze mari si mai si scade viteza maxima cu Ţ km/h. @mielu' - o sa ne gandim la tine cum te lupti cu tizul meu sau il treci in nefiinta dupa normele europene?

Larry_bml
13-12-2007, 03:33 PM
Nu mai zice nimeni nimic?

esku
13-12-2007, 04:11 PM
Ce sa mai zicem ... :)
Am vazut un set de pedale cromate misto ... la 80 ron pe www.autoaccesorii.ro .... sunt chiar misto ... si ma bate gandu sa imi iau si eu ... inclusiv un schimbator sport de la Pilot :D pt design :P

mielu'
13-12-2007, 04:12 PM
Vintila si maryusdanyel au spus ca nu pot ajunge week asta in Pitesti pt. ca stau in Bucuresti. Deci nu vin.

esku
13-12-2007, 11:40 PM
sa fie oare prima intalnire pe zapada? :D

pt prima oara de cand am carnetu am condus si eu pe zapada.... exact pe la 9 juma cand ningea abundent... a trebuit sa cobor din gavana sa ma duc in fratii golesti ... a fost un calvar :)) mi s-a parut obositor rau :)) tre sa fi f atent si nu prea sunt obisnuit eu cu stilu asta de sofat... dar tre sa ma adaptez....

tin sa precizez ca pe panta din gavana... unu incerca sa urce si pe la jumate n-a mai putut si a luato inapoi ... a intrat intr-unu de cobora ... iar altu din spate s-a speriat probabil a franat ...si a intrat in ei .... super naspa :( de asta ma tem cel mai mult.... dar DRIVE SAFETY!!!

o iarna fara incidenta va urez tuturor :)

Larry_bml
14-12-2007, 12:10 AM
Te obisnuesti cu timpu ;), sa fi atent in oglinzi, sa vezi ce vine din spate, tu poti sa te opresti, dar asigura-ti si spatele.

Tocmai am ajuns acasa, dupa ce mi-am cumparat si montat 2 cauciucuri de iarna pe fata, sper sa merite, macar acuma sa mai ninga :P! Mielule, mai statui o ora dupa ce ai plecat tu.

esku
14-12-2007, 12:22 AM
Dap important e sa aiba si ala din spate un timp de reactie ... si sa aiba loc unde sa se opreasca :|

Poi unde ati fost? ..v`ati intalnit fara noi ah? :P

mielu'
14-12-2007, 12:30 PM
Te obisnuesti cu timpu ;), sa fi atent in oglinzi, sa vezi ce vine din spate, tu poti sa te opresti, dar asigura-ti si spatele.

Tocmai am ajuns acasa, dupa ce mi-am cumparat si montat 2 cauciucuri de iarna pe fata, sper sa merite, macar acuma sa mai ninga :P! Mielule, mai statui o ora dupa ce ai plecat tu.

Cum mah ai mai stat o ora, ca nu mai era nicio masina ?? Mai era Passat-ul ala suit pe elevator.

Esku, m-am intalnit cu larry_bml la vulcanizre la Calipso ( langa Petrom Podul Viilor ). Ne-am nimerit amandoi acolo, el sa cumpere 2 cauciucuri de iarna iar eu sa-i incaltz masina nevesti cu anvelopele de iarna. Am stat ca dilaii acolo 1 ora si am inghetat de frig pt. ca era foarte mare aglomeratie la vulcanizare dar e bine ca am mai schimbat o vorba.:P

alex_mihalciuc
14-12-2007, 01:09 PM
Nu v-am vazut pe niciunul la stadion aseara... Am stat cam o ora jumate si m-am invartit pana am ametit :D dupa care m-am dus in targ, unde nu era nimeni si zapada neatinsa... pe urma au venit si altii, bleah ! Oricum super tare, sper sa mai vina zapada zilele astea.

Larry_bml
14-12-2007, 02:36 PM
Cum mah ai mai stat o ora, ca nu mai era nicio masina ?? Mai era Passat-ul ala suit pe elevator.

Yep, pana s-au mosit sa mi le schimbe pe cele de pe fata pe spate, si apoi sa puna cauciucurile noi pe jentile care au fost pe spate, pana le-au echilibrat ..... mi se urase. Apropo, abea m-am intors de la Bucuresti, plecat de azi dimineata de la 5:00, "super drum", 50 viteza maxima, daca nu vroiai sa ajungi in sant, 90 minute aproximativ Pitesti - Bucuresti si 90 de minute in cap de la Crefour pana la Spitalul Universitar. Oricum cauciucurile si-au meritat investitia!

maryusdanyel
14-12-2007, 02:37 PM
un sg sfat :FRANA DE MOTOR!!!
larry vezi ca e destul de naspa cu cauciucuri doar pe fata.a mea fuge rau de cur

Larry_bml
14-12-2007, 04:56 PM
Pe spate am niste Michelin cu floare mixta, cumparate noi asta vara, cand ma lasasem de demaraje duba flash :naughty:, au floare destula, sper sa tina, si apoi am mai trecut prin cateva ierni si cu cauciucuri mai proaste, asa ca ... Dumnezeu sa ne fereasca pe toti de necazuri!

Acum astept telefonul de imbarcare catre munte, asa ca daca nu reusesc sa intru pe net de pe acolo, sper sa ajung Duminica cat de repede pot.

esku
14-12-2007, 05:12 PM
eu stiam ca daca iti pui doar 2 cauciucuri de iarna alea se pun pe spate ... indiferent de tractiunea masinii ...

mielu'
14-12-2007, 08:47 PM
Yep, pana s-au mosit sa mi le schimbe pe cele de pe fata pe spate, si apoi sa puna cauciucurile noi pe jentile care au fost pe spate, pana le-au echilibrat ..... mi se urase. Apropo, abea m-am intors de la Bucuresti, plecat de azi dimineata de la 5:00, "super drum", 50 viteza maxima, daca nu vroiai sa ajungi in sant, 90 minute aproximativ Pitesti - Bucuresti si 90 de minute in cap de la Crefour pana la Spitalul Universitar. Oricum cauciucurile si-au meritat investitia!

Apropo de meritatul investitiei a cauciucurilor de iarna. Dupa ce m-am despartit de tine, i-am dat carja si crede-ma ca nu-mi venea sa cred. Statea impecabil pe strada si in franari. La mine in spatele blocului nu e circulat deloc si era zapada neatinsa. Cand am intrat cu masina pe acolo le-am testat in franari si in plecari de pe loc. Diferenta e enorma.

Nu v-am vazut pe niciunul la stadion aseara... Am stat cam o ora jumate si m-am invartit pana am ametit :D dupa care m-am dus in targ, unde nu era nimeni si zapada neatinsa... pe urma au venit si altii, bleah ! Oricum super tare, sper sa mai vina zapada zilele astea.

Mah nene, m-am intalnit astazi cu ,,prietenul '' tau care ti-a luat jantele si mi-a zis ca a fost si el aseara la stadion si cica a fost belea. Era multa lume si toti se intorceau cu frana de mana. Dupa ce l-am facut bulangiu ca nu m-a sunat si pe mine m-am despartit de el tovaraseste.

Larry_bml
15-12-2007, 12:30 PM
eu stiam ca daca iti pui doar 2 cauciucuri de iarna alea se pun pe spate ... indiferent de tractiunea masinii ...

Ma, daca pui doar pe spate si ai tractiune fata, cum naiba mai urci pe panta? De stabilitate... ok, sunt deacord, sta bine pe spate, dar de tractiunea in panta ma indoiesc ca te ajuta cu ceva cauciucurile de iarna puse pe spate.

Apropo, sunt la Dealul Sasului, ninge de aseara asa marunt, dar pe dealuri nu am avut probleme cu noile cauciucuri! O sa fac un om de zapada in cinstea lor :P!

Mielu' , da nene, e altceva cu cauciucurile alea, pe panta e cel mai frumos cand razi de aia cu masini de 50000 in sus, care omit sa urce, ca de ei au cauciuuri de viteza si dimensiuni de 245/40/18 .

Va salut.

alex_mihalciuc
15-12-2007, 02:15 PM
Mda... si noi ne-am intalnit, @mielu', a oprit omul, a coborat, ne-am salutat, si pe urma am plecat fiecare pe drumul lui :))

Larry_bml
15-12-2007, 04:35 PM
Alex, ceva cu cheia mea? Ce se mai aude? Ca rade toata lumea pe aici de mine :P!

esku
16-12-2007, 11:29 AM
SCUZE BAIETI!! spre uimirea mea m-am trezit azi la 11 si cand ma uit nu mai aveam masina in fata blocului.... i-am sunat pe ai mei si mi-au spus ca s-au dus la Curtea de Arges la niste rude ca era ceva urgent.... asa ca am ramas fara "obiectu muncii" :( si nu am sa pot sa vin la intalnire....

alex_mihalciuc
16-12-2007, 12:54 PM
Laurentiu, de cheia ta am vorbit ieri seara cu tipul din bucuresti si nu adusese modelul cu 3 butoane in linie... spera ca saptamana asta. I-am zis sa urgenteze putin treaba ca arde...
Cat despre intalnirea de azi... am ajuns la 12:05, am stat pana la 12:20 si am plecat... si asta pt ca am fost singur.

esku
16-12-2007, 01:34 PM
poi trebuia sa fi mai stat oleaca ca poate mai veneau dar intarziau ....
eu nu am avut masina ... ca veneam :(

Adipo
16-12-2007, 04:17 PM
Salut,
Azi am intarziat nesimtit de mult la intalnire, asa ca scuze alex.
Am venit pe la 12.50 si era acolo george ce astepta cuminte de pe la 12.30.
Pe la 14.00 si ceva a aparut si larry.
Asa ca azi am fost doar trei care am reusit sa ne vedem.
Next time, daca e zapada bagam masinile mai intr-o parte si ne uitam la cei cu daciile paradite ce fac drift prin nameti :))

george_dogg
16-12-2007, 04:40 PM
dupa cum a spus si adipo am fost doar 3 :(. Am atasat si cateva poze... :D

mielu'
16-12-2007, 10:11 PM
Mahhh, ati fost doar 3 pt. ca nu va tineti de cuvant cu ora stabilita. Daca veneati la ora 12:00 il prindeati si pe alex_mihalciuc si deci erati 4. Hai sa zicem ca larry_bml a avut motiv ca se intorcea de la munte si a intarziat dar voi, adipo si george_dogg ????? Aaaaa ???? Incercati si voi sa veniti la 12:00, hai maxim 15 min. sa intarziati pt. ca si eu in locul lui alex_mihalciuc o intindeam dupa 15 minute. Stiti voi ; sfertul academic nene :P:P:P Duminica sunt prezent.

alex_mihalciuc
17-12-2007, 12:24 AM
Ei, nu m-am suparat baieti. Si pana la urma eu cred ca traficul a fost de vina, dar m-am gandit tarziu la asta :(. Nici o problema, saptamana viitoare va fi mai frumos ;)

george_dogg
17-12-2007, 03:08 AM
ce a fost a fost... faptul e consumat... duminica viitoare sper sa fim mai multi... si sa reusim sa ajungem la aceeasi ora... @Alex, cred ca ai fost un pic surprins cand nu ai vazut nicio masina, banuiesc eu. sincer eu am fost, v-am cautat putin prin oras apoi am revenit la stadion, m-am facut comod si m-am pus pe asteptat... si asteptarile au dat roade

Larry_bml
17-12-2007, 08:18 AM
Ma pana la urma tot am fost 3 , sa speram ca macar cei care pot pastreaza traditia abea inceputa! Ar trebuii sa notam undeva data primei intalniri de la Pitesti :P!

george_dogg
18-12-2007, 05:04 PM
ce mai faceti baieti? cine se apuca sa faca lista persoanelor care vor veni duminica la intalnire? eram si eu curios daca ne strangem mai multi decat acum 2 saptamani

Larry_bml
18-12-2007, 05:33 PM
La ce liniste e pe aici.... sunt si eu curios.

esku
18-12-2007, 10:16 PM
scuze ca am fost cam inactiv perioada asta....dar am avut mici probleme cu placa de retea :) oricum s-au rezolvat....

Duminica asta nu o sa lipsesc promit!!! sper sa nu intervina ceva ca sapt trecuta sa nu am masina ...dar 99% vin :) Deci sa ma consider eu cap de lista... continuati voi! Duminica la 12 tot la stadion... DAR INCERCATI SI VOI SA FITI PUNCTUALI ... DACA AM ZIS 12 ... pai 12 sa fie .... nu 12 si 15..si 20 ... hai 5 - 10 min max sa intarzii ...dar nu juma de ora :)

Sper sa fim pe putin 5-6 masini!

mielu'
18-12-2007, 10:18 PM
Oke, hai ca sparg eu gheata. Duminica vin negresit. La ora 12:00 sunt acolo. Daca nu veniti va sparg. Tre neaaparat sa fim cel putin 5 pt. ca ne facem de kko la ceilalti din alte orase.

esku
18-12-2007, 10:19 PM
Eu am spart gheata inaintea ta mielule :))
Poi cam atat ne strangem ca mai multi....de unde? :D

mielu'
18-12-2007, 10:33 PM
Cred ca scriam in acelasi timp amandoi si ai apucat tu primul sa apesi ,,Submit reply''. :)

esku
18-12-2007, 11:06 PM
nu conteaza asta :D conteaza cine mai vine... hai baieti cu confirmarile :)

alex_mihalciuc
19-12-2007, 03:53 PM
1. mielu'
2. esku
3. alex_mihalciuc

vintila
19-12-2007, 05:26 PM
1. mielu'
2. esku
3. alex_mihalciuc
4. vintila

george_dogg
19-12-2007, 06:55 PM
1. mielu'
2. esku
3. alex_mihalciuc
4. vintila
5. george_dogg
6. sora lu george_dogg (eu sper sa vina)

esku
20-12-2007, 12:15 PM
vintila ne onorezi din nou cu prezenta? :D sa inteleg ca ai drum la pitesti si week asta :P Te asteptam ... sa nu fiu singuru 206 in 5 usi :D:D:D

larry ... tu? nu te prezinti la intalnire ? :))
ce e linistea asta? :(
gata .. nu mai e entuziasmu ala de la inceput?? pacat :(

george_dogg
20-12-2007, 01:32 PM
maryusdanyel si larry_bml sper ca veniti si voi.

Larry_bml
20-12-2007, 01:50 PM
Eu inca nu as vrea sa ma pronunt aiurea, nu-mi place sa promit si sa nu ma tin de cuvant. S-ar putea sa ma duc la tara sa tai porcu si sa nu pot ajunge, va mai tin la curent!

Apropo, sincer mi se cam pare ciudata si ora si ziua, pentru ca mai sunt cate unii care Duminica ori pleaca la Bucuresti sau in alte localitati, ori iau masa in familie, etc.
Daca mai este cineva de acord cu mine, poate stabilim toti o alta zi si o alta ora.
De exemplu Sambata, sau Duminica mai pe dupaamiaza!

Ziceti si voi. In alte orase se intalnesc de exemplu Vinerea seara. Mai zice-ti si voi.

P.S. Na ca scrisai destul ca sa nu va mai luati de mine ca sunt inactiv :P

Ca sa va mai stresez putin asa :naughty:, in perioada sarbatorilor cam toti sunt plecati pici pe colo. Eu din pacate inafara de taiatul porcului restul sarbatorilor le petrec acasa!

Mod Edit: Nu mai posta mesaje consecutive! Foloseste functia EDIT!!!

esku
20-12-2007, 02:11 PM
Eu pot sa vin si sambata la 12 nu ar fi nicio problema ...din partea mea e ok

Larry_bml
20-12-2007, 02:18 PM
Sambata as putea si eu SIGUR sa vin la 12, ca plec la tara la 4 :)

esku
20-12-2007, 02:38 PM
sa vedem ce zic si baietii dak sunt de acord si ei o lasam pe sambata
daca nu ... asta e :D ne vedem la anu :)

vintila
20-12-2007, 03:27 PM
Din pacate eu sambata nu prea o sa fiu pe la Pitesti....

george_dogg
20-12-2007, 07:25 PM
eu pot atat sambata cat si duminica dar sper sa ne hotaram pana maine la pranz ca sa stiu si eu cum imi fac programul.

mielu'
20-12-2007, 10:04 PM
Lasati cum s-a stabilit de la inceput Duminica la ora 12:00. Unii mai lucreaza si Sambata. Nu toata lumea mai este student sau elev. Eu de exemplu Sambata asta s-ar putea sa ma cheme la munca si deci nu as putea veni.De obicei nu merg Sambata la munca dar daca sunt urgente ma mai cheama si de data asta se pare ca lucrez. Inca nu stiu sigur. Maine aflu.

esku
20-12-2007, 10:50 PM
eee
atunci o lasam pe duminica la 12:00 ...dar la 12:00!!! Sa nu mai intarziati! Si daca poate si larry sa ajunga e ok ... dak nu ... urmatoarea intalnire :D

george_dogg
20-12-2007, 11:26 PM
din partea mea e ok... maryusdanyel si adipo nu zic nimic?

esku
21-12-2007, 01:14 AM
chiar ....pe adipo nu l-am mai vazut pe aici :(

Larry_bml
21-12-2007, 12:33 PM
Ma e OK, ramane pe Duminica atunci, s-ar putea sa ajung si eu, daca reusesc sa sucesc tot neamul sa ne ducem maine la tara sa taiem porcul... atunci o sa ajung si eu Duminica!

Sa zica cineva ca nu imi dau eu interesul sa vin :), incerc sa sucesc tot neamul ca sa pot sa ajung la intalnire :naughty:.

maryusdanyel
21-12-2007, 06:28 PM
PREZENT!!! am fost in team-building sapt asa si am venit azi direct la pit.duminica voi veni si eu sigur.
PS:duminica la ora 12 eu zic ca e perfect.nu are rost sa schimbam inca data si locul.deocamdata e ok.

esku
21-12-2007, 10:59 PM
opaaa se reuneste gasca :D
mai e adipo sa zica daca vine sau nu ... dar vad ca nu da niciun semn de viata

alex_mihalciuc
22-12-2007, 01:41 PM
Vin si eu sigur, dar sa nu ma injurati ca vin cu Seat-ul. 206-le e mult prea murdar si mi-e o lene teribila sa ma duc cu el la spalat... + ca trebuie sa-l las putin sa se odihneasca, ca joi il bag la o revizie mica, pentru drumul de revelion :P

esku
22-12-2007, 01:45 PM
hai mah ca nu conteaza ca e murdar... ar fi frumos sa vi tot cu pugul atat timp cat il ai ... :| nu stiu faci cum vrei tu .. eu ti`am zis parerea mea!

maryusdanyel
22-12-2007, 04:32 PM
hihihi sa vezi ce curata o sa fie a mea...ca sigur nu o spal:))

george_dogg
22-12-2007, 06:12 PM
Alex daca vii cu seatul eu vin cu bmw-ul si sora mea vine cu camioneta sau invers :D

Larry_bml
22-12-2007, 06:43 PM
OK, m-am intors de la tara, deci maine o sa fiu si eu prezent! Desi am masina murdara o sa vin cu ea, o sa ma duc apoi sa o spal ;). Ne vedem maine!

Nu mai zice nimeni nimic? Eu acuma am observat ca la mine in parcare mai sunt 2 pug-uri, dar din pacate nu cunosc proprietarii ca sa-i invit maine la intalnire. Ca poate asa ne adunam mai multi, si poate si ceva doamne si domnisoare printre noi :).

Daca nu mai ziceti nimic, ne auzim maine!

Mod Edit: Foloseste functia EDIT! Nu mai posta 2 mesaje consecutive!

esku
22-12-2007, 09:43 PM
imi pare rau sa va dezamagesc dar eu nu mai pot ajunge maine la intalnire .... pentru ca dimineata la 8 plec la munte pe Rucar-Bran-Brasov.... :)cred ca o sa va mai vad la anu .. :)

vintila
22-12-2007, 11:26 PM
Bai Larry mai usor cu doamne, domnisoare ca esti om insurat ca mai noi toti dealtfel :D

mielu'
23-12-2007, 12:46 AM
Eu sunt maritat.
alexe, vino cu pejoul nene pt. ca d-aia e intalnire pejo. Asa iau si eu Ka-ul lu' nevasta-mea si facem c.....ul praf. Nu conteaza ca e murdara ca nu facem parada modei.
Nasol ca nu poate veni si ILI(esku):(
La 12:00 ne vedem acolo.

maryusdanyel
23-12-2007, 02:03 AM
AM SI EU O MARE RUGAMINTE!!!:CINE MA IA SI MINE DIN TRIVALE SI MA DUCE SA IAU MASINA DE PE CRAIOVEI CA SA VIN LA INTALNIRE???AM BAUT UN PIC SI AM LASAT MASINA LA INSOMNIA...
PS:NR MEU E:0748.880.165 SAU 0744.370.004....DAU O BERE:D
bineinteles ca pot sa iau un taxi...:D

george_dogg
23-12-2007, 05:47 AM
momentul perfect... ma duc sa-ti fur azotul din roti! sper sa reusesc sa vin eu, nu din alt motiv dar esti obisnuit cu interiorul de 307. :D

vintila
23-12-2007, 08:51 AM
Maryus vin eu si te iau nene, daca este ne auzim la un tel pe la 11 sa imi spui unde in Trivale

Larry_bml
23-12-2007, 10:30 AM
Daca nu poate sa ajunga Vintila, trec eu si te iau, ca stau langa Petrom, da-mi un semn si se rezolva!

P.S. 0722151850

george_dogg
23-12-2007, 03:10 PM
nici nu am plecat bine de la intalnire si la 2 min, adica prin zona praxis mi-a aparut vesnica eroare ANTIPOLLUTON FAULT numai ca de aceasta data mi-a nu ma mai lasa sa trec de 2700 rpm, si acolo ajungeam cu greu. :(( am tras pe dreapta si am repornit motorasul dupa care i-am dat forja sanatoasa... a urcat la 4000 fara sa comenteze :naughty: numai ca martorul autodiagnoza motor si mesajul pe display au ramas. vor disparea si ele dupa vreo 4, 5 opriri respectiv reporniri ale motorului. voi ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta... sa "o las asa ca merge asa" sau sa ma duc la eurial si sa ma minta aia de la service ca "mi-a cazut relanti-ul in baie"?:D

mielu'
23-12-2007, 03:39 PM
Parerea mea du-te si fa un test la motor. Costa undeva la 80 ron. Acolo iti spune clar ce are. Nu esti obligat sa remediezi defectiunea daca n-ai bani ci doar sa-ti spuna ce are. Daca spui ca nu mai puteai urca de o anumita turatie in sus s-ar putea sa fie debitmetrul. Ti-am spus ca asta am patit si eu ; de la 2500 rpm nu mai urca dar nu-mi dadea nici o eroare pe bord. E posibil sa fie si de la motorina aia imputita de la OMV.

Larry_bml
23-12-2007, 06:07 PM
Sa nu spalati masina la spalatoria de pe varianta Gavana, cum urci pe dreapta : jentile sunt murdare, nu au sters-o suficient, geamurile sunt jalnice, etc. Mai bine asteptam pana maine si o spalam cum trebuie, la alta spalatorie. Marius, ti-ai luat mesajul de pe dreapta? Sau i-l mai pastrezi? :)

george_dogg
23-12-2007, 06:55 PM
@mielu' pai dupa sarbatori am sa ma duc sa-l fac. pana acum nu m-am dus ca nu-mi lua din putere, adica se aprinde becul pe bord imi afisa eroarea pe display dar puteam linistit sa urc in ture. acum treburile au stat altfel, a trebuit sa opresc motorul si sa-l repornesc ca sa mearga in parametrii normali. sper sa nu fie fap-ul ca am sa ma oftic rau de tot

esku
23-12-2007, 11:29 PM
ce faceti baieti .... ? Cum a fost la intalnire...?Cati ati fost?? ... Poze ceva? ...ce ati mai discutat...?? Imi pare rau ca nu am ajuns si eu ...dar acum juma de ora am ajuns acasa si va dati seama ca nu aveam cum sa vin la intalnire :))...

mielu'
24-12-2007, 01:47 AM
@mielu' pai dupa sarbatori am sa ma duc sa-l fac. pana acum nu m-am dus ca nu-mi lua din putere, adica se aprinde becul pe bord imi afisa eroarea pe display dar puteam linistit sa urc in ture. acum treburile au stat altfel, a trebuit sa opresc motorul si sa-l repornesc ca sa mearga in parametrii normali. sper sa nu fie fap-ul ca am sa ma oftic rau de tot

Daca e FAP-ul e nasoala treaba. Nu e decat 50 de milioane.:naughty:

Esku, am fost 6 sau 7. Destul de multi. A fost bine. Duminica viitoare nu ne mai vedem pt. ca fiecare pleaca care-n cotro.

Mod Edit: Foloseste butonul EDIT! Nu mai posta 2 mesaje consecutive!

george_dogg
24-12-2007, 05:26 AM
@ mielu' asta ma sperie si pe mine, sa nu fie fap-ul dar ma gandesc ca imi face figura cu antipollution fault de la 30000km dar cum niciodata nu am avut pierderi de putere mi-am zis ca e de la carburant si uneori ma mai gandesc ca ar putea fi de la carburant. dupa cum stii eu alimentez de omv dar la recomandarea ta ma mut pe rompetrol si daca-mi mai face galagie martorul minune ma bag la o diagnoza in schimb am sa raman pe rompetrol, evident daca-i place si masinii :).

mielu'
24-12-2007, 08:59 AM
Cu siguranta o sa-i placa. Stiu multa lume cu diesel-uri care baga de la Rompetrol si nu numai Pejouri. Majoritatea din cati stiu eu baga numai de la Rompetrol. Chiar si de pe forum la sectiunea de 406. Oricum e discutabila treaba daca spui ca-ti face de la 30.000 km. Un debitmetru nu se duce in 30.000 deci s-ar putea ori sa fie din cauza motorinei ori din cauza FAP-ului. Nu vreau sa te speri dar vara-sau lu' nevasta-mea pana acum 1 an a avut un 607 2.0 HDi 136 CP si tot acesta eroare ii dadea si a fost de la FAP. Bineinteles ca a vandut masina asa cum era. Daca vrei sa ti masina trebuie sa-l schimbi iar daca nu mai vrei vinde-o asa. Acum nu e o legea sa fie si la tine tot din el. In primul si in primul rand dute la o diagnoza a motorului la Eurial. E cel mai bun lucru. Eu m-as fi dus demult in locul tau. In orice caz motorina de OMV e muci baska ca aia de la Podul Viilor mai sunt si franciza. Tu asteapta sa se termine porcaria aia si baga Efix euro4 de la Rompetrol si vezi daca dupa cateva zeci de km daca iti mai tremura acul turometrului la relanti dar eu zic ca nu o sa-ti mai tremure.

esku
24-12-2007, 10:58 AM
si cum v-am promis mai demult... iata cum arata suportii mei :D

p.s.: era cam jegoasa masina ...da deh...asa e la munte :))

george_dogg
24-12-2007, 11:32 AM
@mielu' - dupa sarbatori am sa-mi fac timp pt ea. daca e fap-ul s-ar putea sa iau o decizie un pic mai importanta... s-o vand rapid si sa-mi iau alta mai putin rapid ca trebuie sa mai strang bani sau sa schimb fap-ul si s-o pastrez pe asta mica inca vreo ceva vreme... min 1 an pana amortizez costul fap-ului :D
cand apar pozele de la intalnirea de ieri?

maryusdanyel
24-12-2007, 12:38 PM
vintila sarumana ca m-ai luat si pe mine.
azi de dim am spalat mesajul,nu masina.e prea frig.

esku
25-12-2007, 10:40 AM
CRACIUN FERICIT dragii mosului :))!!

Larry_bml
26-12-2007, 01:07 PM
Slaba activitate pe aici, semn ca lumea inca petrece sau se reface dupa petrecere!
Sa auzim de bine!

Larry_bml
27-12-2007, 12:56 PM
Si totusi, nimeni nu mai zice nimic? S-a inchis cumva?

esku
27-12-2007, 01:28 PM
poi lumea vad ca e ocupata... nu o mai intereseaza de forum!
Oricum de vazut ramane pentru la anu ca acum nu mai avem cand ...fiecare pleaca de revelion sau ma rog...e ocupat:)

am fost cu leutzu v-am zis la munte... si nu am avut cauciucuri de iarna pe ea... ci alea din fabrica Michelin Mixt.... si nu am avut probleme ...si am intrat prin cheiu dambovitei unde era zapada destul de maricica .... si a tras neasteptat de bine si nu am avut probleme sa derapez sau chesti d-astea :)

Numai bine ... Sarbatori Fericite.. un An Nou plin de impliniri ..si sanatate ca asta e mai importanta ca toate!