PDA

View Full Version : targurile de masini din tara

stefan_pers
20-03-2007, 11:07 PM
stiu ca este putin off-topic la sectia "off-topic" dar nu am gasit alta sectiune sau un alt post asemanator

caut de vreo 2 sapt o masina second-hand,cum preturile din bucuresti mi se par exagerata m-am decis sa verific si targurile de masini din oradea,arad,timisoara,mai exact din tara,deci daca ati putea spune cei din tara pe unde sunt masinile mai ieftine,unde se tin targurile acestea si in ce zi,eu unu v-as fi recunascator!Daca este un post prost,rog moderatorul sa-l stearga!

iMAGiNE
21-03-2007, 12:56 AM
Decat sa bati atata drum prin tara si sa consumi benzina, mai bine cumperi revista AutoSuperMarket. Am auzit numai pareri de bine despre ea si am cumparat si eu un numar si nu sunt chiar scumpe masinile. Ti-as recomanda sa cumperi si tu un numar recent si sa cauti ceva convenabil. Bafta!

stefan_pers
21-03-2007, 12:58 AM
mey...e o ocazie in plus sa vad si eu mai mult tara...in week-end am programat o plecare la arad...deci,stie cineva unde e targul acolo si in ce zi?

Albu_andreiro
21-03-2007, 01:44 AM
daca vrei sa irosesti benzina ca sa vezi targul din cta pot sa iti spun unde e, dar e mai scump ca bucurestiul. :P

P.S. Am prieteni care au plecat la Bucuresti sa isi ia masina

205
21-03-2007, 09:16 AM
Daca te ajuta cu ceva si ti-e in drum, iti spun unde e tirgul de masini din MS.

rzv74
21-03-2007, 09:48 AM
este in bacau un tirg. sunt multemasini, darsi multi bisnitari. e in fiecare duminica dimineata. preturi de toate buzunarele, dar tre sa te pricepi ca sa apreciezi care merita si care nu.

pgt406
21-03-2007, 12:18 PM
dute la BRASOV

sebs
21-03-2007, 12:25 PM
mey...e o ocazie in plus sa vad si eu mai mult tara...in week-end am programat o plecare la arad...deci,stie cineva unde e targul acolo si in ce zi?

Am fost in Arad acum vreo 2 ani si pe atunci erau preturi bune, parca era sambata acolo dar de atunci s-au schimbat multe....
In Oradea e foarte mica piata de masini si neincapatoare, in Cluj e piata mare , dar preturile putin mai ridicate...

stefan_pers
21-03-2007, 01:28 PM
Daca te ajuta cu ceva si ti-e in drum, iti spun unde e tirgul de masini din MS.
ma ajuta chiar foarte mult daca imi spui unde este si cand se tine

este in bacau un tirg. sunt multemasini, darsi multi bisnitari. e in fiecare duminica dimineata. preturi de toate buzunarele, dar tre sa te pricepi ca sa apreciezi care merita si care nu

bun pentru mine,pe unde este si unde se tine?

pgt406-unde anume la brasov si in ce zi?

cos_mj
21-03-2007, 04:23 PM
Intra pe www.xbgautomobile.ro. Poate gasesti ceva interesant.

205
21-03-2007, 04:42 PM
@stefan_pers: La piata de masini din MS se ajunge iesind din oras spre directia Reghin, in comuna Ernei, la 200 de metri dupa Selgros. Cel mai bun punct de referinta e Selgros-ul, asta daca nu cunosti deloc Muresul si vrei sa intrebi pe cineva. Piata se tine duminica. Vinzoleala incepe pe la 7-8 dimineata (oricum, trei sferturi din masini sint acolo deja cu citeva zile inainte), si se termina pe la amiaza.
Daca mai vrei alte detalii, poti sa imi trimiti PM.

asterisc
21-03-2007, 04:56 PM
La cluj e la intrarea dinspre oradea, la vreo 10-15km de cluj.
Sambata incepand de la 7 dimineata.. si dupa 12-1 nu prea mai gasesti lume.
Spor la... vanatoare

iMAGiNE
22-03-2007, 12:00 AM
Nu e de apreciat care masina e buna sau nu. Nu poti vedea toate problemele cu ochiul liber sau sa le poti auzi. Varianta cea mai sigura e sa mergi cu masina la tester si atunci iti inlatura orice dubii despre defectele masinii.

Radon
22-03-2007, 01:31 PM
Sibiu, duminica dimineata, incepind de pe la ora 7, la iesirea spre Medias.

gep
22-03-2007, 05:54 PM
Am auzit de multe ori ca targul de la Focsani ar fi foarte mare.(adica ai de unde alege). Stie cineva ceva concret?

arvhr
04-04-2007, 01:29 AM
Arad e duminica pina pe la vreo 13-14 dupa masa dar am fost saptamina trecuta si preturile mi se par mai mari decit oradea sau cluj.Dupa topic cred ca ai fost deja sau nu??

stefan_pers
11-04-2007, 12:51 AM
da...am facut un tur mic........si,din toata zona in cluj erau mai scazut...in ret-mures, si sibiu-veneau acelasi masini dar cu preturi mai mari....in brasov nu am gasit cine stie ce