PDA

View Full Version : Harta stare drumuri

dlliviu
16-09-2013, 01:43 PM
August 2013 ( rog nu comentati - doar update.Multumesc ).

Pt download ai mai clar aici ! (http://media.realitatea.net/multimedia/image/201309/oar_full/4qnj_48822600.png)

bobovis
16-09-2013, 09:03 PM
Nu comentam, doar argumentam. :P

Targoviste - Sinaia e mai putin decat acceptabil
Targoviste - C-lung Muscel s-a stricat rau in ultima perioada, as zice doar "practicabil doar fara suspensii sport"
C-lung Muscel - Curtea de Arges poate fi trecut lejer in categoria "practicabil doar cu masina de teren"

La polul opus as incadra Pitesti - Craiova, Ploiesti - Buzau si Tg. Mures - Sighisoara, care sunt trecute "bune", dar se incadreaza usor in "excelent".

alex82
17-09-2013, 01:53 PM
Ploiesti - Buzau e foarte bine incadrat la drum bun . Excelent nu are cum sa fie , atata timp cat de la iesirea din Ploiesti pana la Albesti Paleogul e plin drumul de gropite si fisuri . Au mai petitict din ele , dar tot nu e excelent ... Pana in Mizil la calea aia ferata au incercat sa nivele trecerea , dar tot nu am curaj sa trec cu 100 peste ea .
Mai sunt pe traseu mici canturi de TIR , nu f problematice , dar indeajuns cat sa nu fie catalogat drum excelent :)

bighi89
17-09-2013, 02:59 PM
Confirm si eu partea de la Ploiesti pana la Mizil, foarte multe fisuri in asfalt si acele catari +valuiri facute de tiruri.
Calea aia ferata acum e bomboana fata de cum era acum o luna de zile.
La iesire din Valea calugareasca de evitat prima banda si de trecut usor peste podul de la intrarea in Albesti
Nu recomand drumul de la iesire din Mizil in dreapta, spre Amaru/Glodeanu Sarat desi strada da in DN2 la vreo 20 de km de Urziceni.
Intradevar se circula bine dar e destul de deranjant cand la 130 ma trezesc ca fuge usor masina din cauza valuirilor.

Piticudvn
17-09-2013, 03:21 PM
Confirm si eu partea de la Ploiesti pana la Mizil, foarte multe fisuri in asfalt si acele catari +valuiri facute de tiruri.
de trecut usor peste podul de la intrarea in Albesti
.

Fac acel drum in fiecare we, e un drum groaznic cel putin de la iesire din Ploiesti pana la intrare in Valea. Nu cred ca trebuie sa mai treci usor la intrarea pe pod, e o mare plomba de cateva saptamani si se trece OK. Si da, de evitat prima banda pe drumul drept dinainte de pod Albesti.

Asgard
03-10-2013, 12:46 AM
Dupa Albesti pana la intersectia cu Ceptura este valurit, nu rau dar pe carosabil umed necesita un pic de atentie, mai ales daca vrei sa depasesti.

darko07
20-10-2013, 06:41 PM
Salutare!! A fost cineva recent pe ruta Timisoara-Deva (jud.Hunedoara) ? Va rog sa-mi spuneti si mie cum este drumul :) Conform Hartii de mai sus drumul este excelent si bun, dar m-am uitat cu google maps pe unde a trecut masina care fotografiaza si erau cateva portiuni de drum unde era decupata soseaua (in reparatii) si as vrea sa stiu daca este ok sa merg Timsioara-Lugoj-si continui pe 68A pana la Deva.

Asgard
20-10-2013, 06:56 PM
Tm-Lugoj ca-n palma, Lugoj-Deva bun in cea mai mare parte doar unele zone sunt mai naspa si anume : iesirea din Lugoj cam multe valuri dar se merge ok, apoi imediat dupa Lugoj in padure erau ceva gropi si necesita atentie pt ca unele erau puse chiar in curba. Pe dealurile Cosavei zone peticite care te cam zdruncina, personal aici merg cu 20-30 km/h, fiind o zona destul de mica 4-5 km se accepta, trecerile peste calea ferata sunt praf. Ca o concluzie, in cea mai mare parte drumul este bun, cam 90 %.

darko07
20-10-2013, 07:13 PM
Mersi mult Asgard !! Foarte utile informatiile. Cat despre trecerile la nivelul caii ferate am patit-o pe langa Arad undeva cand am mers la Zalau iar la intoarcere era o piatra cubica care nu era fixa si cand am trecut mi-a picat roata vreo 4 cm destul cat sa lovesc pragul de sina de tren...

skimmere
17-02-2014, 06:13 PM
Lista autostrazilor deschise in trecut si aflate in exploatare:
Finalizare Tronson Stadiu Lungime (km)
Dec 2013 A6: Balint - Lugoj In exploatare 11,0
Dec 2013 A1: Deva - Lugoj Lot 1 (partial) In exploatare 17,4
Dec 2013 A1: Sibiu - Orastie Lot 1 In exploatare 24,1
Dec 2013 A1: Sibiu - Orastie Lot 2 In exploatare 19,8
Dec 2013 A1: Sibiu - Orastie Lot 4 In exploatare 16,1
Iul 2013 A4: Lazu - Portul Constanta In exploatare 2,0
Mai 2013 A1: Orastie - Simeria In exploatare 17,7
2014 A1: Sibiu - Orastie Lot 3 In executie 22,1
2014 A1: Arad - Nadlac Lot 1 In executie 22,2
2014 A1: Arad - Nadlac Lot 2 Contract reziliat 16,7
2014, 2015 A3: Bucuresti - Moara Vlasiei (diferenta) In executie 6,5
Lista proiectelor de autostrazi din Romania:
A1 - Coridorul IV European:
Traseu:Bucuresti - Pitesti - Curtea de Arges - Sibiu - Orastie - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Nadlac - Ungaria
A2 - Autostrada Soarelui
Traseu:Bucuresti - Fetesti - Cernavoda - Medgidia - Constanta
A3 - Autostrada Transilvania
Traseu:Bucuresti - Ploiesti - Comarnic - Brasov - Fagaras - Sighisoara - Tg. Mures - Gilau - Bors - Ungaria
A4 - By-Pass Constanta
Traseu:Ovidiu - Agigea

scoty
10-05-2014, 09:13 PM
Un site unde aveti harta drumurilor la zi cu ajutorul unor colegi binevoitori: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1381215

skimmere
03-05-2015, 10:58 PM
Starea Drumurilor Romania.... Update 03.05.2015!!!88963