PDA

View Full Version : Starea drumului Cluj Napoca - Suceava

Eggan
05-03-2012, 10:32 AM
Asa cum scrie si in titlul topicului, sunt curios sa stiu cum se prezinta carosabilul pe aceasta ruta [chiar si unele drumuri judetente din Bucovina - spre manastiri ma refer]

Intentionez sa trag o tura cu familia pe la manastirile din Bucovina in preajma Pastilor, sau poate dupa :P [sper sa nu-mi intervina ceva urgent chiar atunci], in orice caz luna viitoare. Daca aveti informatii despre drum, va rog nu va sfiiti si impartasiti :D

Mulţam fain!

papi_grasu
05-03-2012, 10:37 AM
Te asigur eu ca din Cluj pana in Suceava drumul e super bun.Fara gropi aparute dupa zapada.Iti mai pot da si alte detalii privind unele drumuri din judet

Eggan
05-03-2012, 11:43 AM
papi_grasu, multumesc frumos de raspunsul prompt!
Ma cazez in Gura Humorului si de acolo "lovesc" 2 puncte: man. Humor + Voronet.

Daca stii, ma intereseaza drumul spre:
1. Man. Putna
2. Man. Dragomirna
3. Man. Sucevita
4. Man. Arbore
5. Man. Neamt
6. Man. Moldovita
7. Cetatea Sucevei
8. Cetatea Neamt
9. Casa memoriala M. Eminescu - Ipotesti
10.Casa memoriala M. Sadoveanu
11.Casa memoriala Ciprian Porumbescu
12.Casa Memoriala Ion Creanga
13. Salina Cacica
cam atatea :lol:

Stiu ca nu sunt toate in judetul Suceava :P
Daca ai fost pe la unele din obiectivele de mai sus, si stii cum se prezinta drumul, de ce sa ma feresc/ radarele pe unde stau de obicei.. baga info :D . Multumesc !!

papi_grasu
05-03-2012, 03:23 PM
Nu am fost de curand dar drumurile judetene mai tot timpul au fost destul de bune.Trebuie sa te fereste de drumul prin PALMA si la fel de drumul prin OSTRA.Radarele le gasesti tot timpul in Poiana-Stampei(la mine in poarta:lol:) in Rosu in Argestru,la intrare in Campul-Lung Moldovenesc,la iesire din Gura-Humorului(peco petrom) la ilisesti si la Stroiesti.O statie ti-ar fii de mare ajutor.Pe drumurile judetene nu prea am vazut dar merita atentie asta ca sa nu iti strice sejurul;)

Eggan
07-03-2012, 03:24 PM
Multumesc frumos domnu' !! :D