PDA

View Full Version : Mamaia-Galati-Bacau-Suceava-Sighetu Marmatiei-Baia Mare

coco75ro
08-06-2011, 09:44 AM
Ce parere aveti de acest traseu de intoarcere in Baia Mare de la mare?? Vreau sa trec cu bacul pe la Galati, si mai departe spre casa. Care ati fost pe traseul asta? cum e drumul? cat costa trecerea cu bacul? orice informatii imi sunt de folos, Merci.
Vreau sa mai schimb traseul ca asa pe valea Prahovei si pe valea Oltului am mai fost.

marius_varga
08-06-2011, 10:40 AM
De la Suceava la Sighet ai de trecut Prislopul.
Ca pe aratura.
Ruperea masinii.
70 km, in 4 ore cu viteza intaia si a doua.
In rest bun.

sadcozma
08-06-2011, 10:47 AM
Cu bacul pe la Galati e 10 lei .. ceva de genul (nu mai tin minte exact, am fost acum vreo 2 ani). Dar ai grija ca la un moment dat (a aratat si la PRO TV) a fost ceata si s-a ratacit bacul si a ajuns la Marea Neagra (vorba vine dar intelegi tu...). Dupa Galati in sus sunt drumuri foarte bune dar asa cum a zis si colegul de mai sus vrei off road pe pasul Prislop :)

dlliviu
10-06-2011, 10:57 AM
Daca vrei locuri mai pitoresti: Iesi din Mamaia spre Navodari ,de pe pod faci dr pe langa Rafinarie, treci prin Corbu spre Istria ( poti vedea si cetatea ca-i faina),
iesi in drumul CT-TL si la intersectia de la ' 3 Cantoane ' - (e indicator catre Braila) faci stanga ,... Slava rusa, Atmangea (pe serpentina ) si iesi la Horea , iar la Macin
fie mergi mai departe si treci cu bacul pe la Br si apoi pe dig catre GL ( mai scurt ), sau din Macin catre GL prin Garvan dar trebuie sa traversezi juma de GL.

Succes!

ValiG
13-06-2011, 10:50 PM
Confirm ruta asta!Drumul este bun, multa padure, frumos.De mentionat ca prin Ciucurova-Slava Cercheza-Slava Rusa mai sta radar asa ca nu va lasati furati de peisaj;)