PDA

View Full Version : Iesire din tara prin Valea lui Mihai - Debretin!

scoty
10-02-2011, 09:46 AM
Stie cineva cum este drumul dintre Vatra Dornei - Bistrita - Zalau - Valea lui Mihai - Debretin, cum este aceasta iesire din tara, vad ca este data de Google Maps a iesit cineva pe aici?

adrian ghiurau
10-02-2011, 05:12 PM
Daca tot ajungi in Zalau,de ce nu iei Nusfalau,Alesd,Oradea si Bors....Acuma depinde si unde vrei sa ajungi dincolo.Eu sunt din Oradea si pe aici e ok.

scoty
12-02-2011, 07:30 PM
Daca tot ajungi in Zalau,de ce nu iei Nusfalau,Alesd,Oradea si Bors....Acuma depinde si unde vrei sa ajungi dincolo.Eu sunt din Oradea si pe aici e ok.
Eu vin din Piatra Neamt, as vrea sa evit drumul intre Gilau - Oradea care este foarte aglomerat, de aceea ma gandeam sa o iau prin Valea lui Mihai sa ies la Debrecen si de acolo go west!

Taz
12-02-2011, 09:37 PM
Din ce imi aduc eu aminte,acum vreun an si ceva era svaiter drumul spre Valea lui Mihai.Posibil sa mai fi reparat ceva la el...doar posibil.

scoty
24-04-2011, 09:58 AM
Multumesc, as vrea sa stiu sigur, nu vreau sa pierd mult timp prin gropi, prefer atunci daca drumul este prost cel aglomerat prin Oradea, poate a fost totusi cineva recent pe acolo si imi spune cum este drumul?

adrian ghiurau
24-04-2011, 11:43 PM
Maine pot sa ma interesez daca vrei.O sa intreb pe cineva.Trimite-mi un pm maine in caz ca uit sa postez.

papi_grasu
25-04-2011, 06:15 PM
Iti spun eu sigur pentru ca fac acest drum foarte des.Merg la piata in Debretin.Daca mergi varianta Vatra -Bistrita -Dej -Cluj -Zalau -Valea lui Mihai este foarte bun drumul dar daca de la Dej mergi spre Baia Mare si apoi Zalau nu te sfatuiesc sa faci asta drumul fiind plin da denivelari si gropi.Eu pe acolo circulam doar cand nu aveam acte pe marfa adusa din Ungaria.Recomand deci primul traseu e putin mai lung dar merita ca drumul e proaspat amenajat.

adrian ghiurau
25-04-2011, 10:40 PM
Intr-adevar intre BaiaMare si Satu Mare e groaznic drumul.De la Dej la Zalau mai merge.Da eu tot Cluj Oradea as alege.E mult mai bun si oricat de aglomerat este,tot se circula repede si bine.

scoty
15-05-2011, 10:15 PM
Multumesc, cred ca o sa raman pe varianta clasica prin Oradea, caci varianta Cluj, Zalu, Valea lui Mihai este prea lunga!