PDA

View Full Version : Cum ajung cel mai repede de pe A2 pe A1?

Gheko
24-08-2008, 05:09 PM
Salutare, care imi poate da niste date exacte pe unde sa traversez Bucurestiul venind de pe A2 catre A1? E prima data cand merg singur, cand am venit incoace am mai fost cu cineva, dar acum ma intorc singur inapoi si nu ma pricep deloc.
P.S. Voi traversa ziua pe la 16. Va multumesc!

PLay3R
25-08-2008, 03:16 PM
Daca nu cunosti deloc bucurestiul, cel mai simplu e pe centura. Inainte de intarea in bucuresti, ai indicator Centura Bucuresti la dreapta, si dupa urmezi indicatoarele de Pitesti, si asa ocolesti tot bucurestiul si iesi la intrarea pe A1. Dar in timpul saptamanii ai grija ca traficul pe centura e infernal. Mai cauta pe forum ca s-a mai discutat treaba asta si a explicat cineva aproape perfect cum sa ajungi de pe A2 pe A1. Dar din nou iti zic ca daca nu cunosti Bucurestiul nu stiu daca o sa tii minte tot traseul pentru ca e destul de complicat. Bafta.

tzunny
25-08-2008, 04:43 PM
Daca cumva ajungi mai pe seara, iti recomand cu incredere traseul (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?p=192821#post192821) lui @Spin, care m-a ajutat sa strabat Bucurestiul prin centru in 40 min.

maryusdanyel
25-08-2008, 05:00 PM
Oricum ti-ai gasit momentul perfect sa il traversezi:)

dlliviu
25-08-2008, 05:15 PM
Daca n-ai treaba prin buc la ora 16.00 !!!!!! intra la drajna-slobozia-urziceni- ploiesti -... timisoara.

sau centura .. da prin stanga spre alexandria - treci de bragadiru si ajungi la carrefour-A1.

FUX
25-08-2008, 05:32 PM
Ce sa caute in Ploiesti daca vrea sa ajunga pe A1?
Ca sa ajungi pe A1, cand vii de pe A2 mergi drept pana treci un pasaj subteran. Ai semafoare la iesirea din el. Treci de ele si la prima intersectie semaforizata faci dreapta si ajungi la Unirea. Lasi magazinul pe dreapta si faci stanga. De acolo tii raul dambovita pe stanga pana la Cotroceni unde iar faci stanga si mergi drept pana pe autostrada. Au aparut indicatoare in Bucuresti la fiecare intersectie deci nu ai de ce sa-ti faci griji.

Dliviu, chiar de ar fi sa ajung la Ploiesti, eu unul prefer sa merg 107 Km pe autostrada si 60 km pe drum expres decat sa merg pe un drum european cu o banda si pe un drum judetean (Urziceni-Ploiesti)

Doc
25-08-2008, 06:58 PM
Prin aer este cea mai rapida cale de a ajunge de pe A2 pe A1, din pacate.

Gheko
27-08-2008, 05:06 PM
Va multumesc pentru indicatii, am mers prin Bucuresti am urmarit indicatoarele, o singura problema am avut la un indicator care imi zicea la stanga dar drumul era inchis pt. lucrari si am luato pe urmatoarea strada stanga printre blocuri si la prima dinou stanga, in fine intr-o ora am fost pe A1 dupa parerea mea am iesit mult mai repede decat pe centura. Va multumesc inca o data.