PDA

View Full Version : Volan imbracat in piele

Pages : [1] 2

ixus
06-02-2006, 11:26 PM
doresc sa imbrac volanul in piele, stiti o firma care face asa ceva ?

Doc
06-02-2006, 11:32 PM
Vezi ca exista husa de piele (in doua culori) pentru volan de PEUGEOT 307 la Pitstop Tuning si costa in jur de 80-90 euro. Kitul contine husa de piele propriu zisa, ac + ata de cusut si instructiuni de folosire.

ixus
06-02-2006, 11:35 PM
dar da mai bine imbracat volanul in piele decat husa, o sa vad poate stie cineva o firma care imbraca volanul

Doc
06-02-2006, 11:41 PM
Poate nu m-am exprimat bine...in loc de husa trebuie sa spun ca imbracat volanul in piele.

cataserban
21-05-2007, 03:58 PM
am vazut in anuntul de vanzare ptr.307-le lui DOC,la lista echipari,o husa ptr.volan care se aseaza perfect si tare bine arata;un sfat ,o informatie ptr.206 unde as putea gasi produs similar.la eurial nici vorba,iar pe la diferiti dealeri de accesorii nu am vazut decat no-name,calitate material indoielnica plus ca nu imbraca spitele volanului la imbinarea acestora cu coroana .multam anticipat

Val S
09-07-2007, 11:58 AM
salut.vreau sa stiu daca imi pot imbraca DOAR volanul si cu mansonul acela de la schimbatorul de viteze la voi?si daca da,cam cat ma costa?
Salut,
VEzi ca gasesti ceva (sper) la urmatorul link: http://www.4tuning.ro/bazar/anunturi_auto/vand_PROFESIONAL_IMBRAC_VOLANE_IN_PIELE_PT_BMW__PE UGEOT__VW__AUDI__OPEL_etc_xx21650.html
Eu asa am rezolvat, si GXG la fel.
Nu este la fel de frumoasa ca cea a lui Doc, dar merge. Si a costat 175 lei.
cauta in thread-ul volan piele 307.
La vremea respectiva, un volan sport pt 307 (model 307 cc) costa 720 lei + TVA. Avantajul era ca se potrivea in locul celui original si merge air-bag-ul original.

lowprofile
13-07-2007, 05:29 PM
@Val s: multam de informatie. l-am sunat pe tip si saptamana viitoare ma intalnesc cu el sa-mi ia masurile pt husa. sper sa iasa bine. thx again!

Mirq
13-07-2007, 05:41 PM
sunt tare curios cum va iesi :)

Val S
16-07-2007, 06:11 PM
@Val s: multam de informatie. l-am sunat pe tip si saptamana viitoare ma intalnesc cu el sa-mi ia masurile pt husa. sper sa iasa bine. thx again!

Salut,
Daca cumva inca nu ai facut operatiunea, trebuie sa-i arati tipului cum se scoate "centrul" volanului ca sa poata intinde bine pielea pe langa spitele volanului.
Cu o cheie imbus, sau o surubelnita cap cruce se apasa in cele 2 gauri din lateralul volanului (pe spate, spre parbriz) si se desfac cele 2 cleme care tin "centrul" volanului cu airbag si claxon. Acesta se lasa sa atarne in fire (atentie sa nu le scoti) pentru a prinde bine pielea pe dedesubt. Apoi se pune inapoi centrul volanului prin apasare. Succes.
Dupa parerea mea,ar trebui ca husa sa fie facuta din 4 bucati, cusute intre ele, astfel incat 2 cusaturi sa fie deasupra spitelor laterale ( oricum 2 cusaturi sunt in lateralele spitei de jos, verticale), astfel incat sa dea o sustinere suplimentara.
Succes

Mirq
16-07-2007, 06:25 PM
OffT: si-a facut cineva la 206 husa pana acum? Vreau sa imi pun si eu dar nu vreau sa fiu cel pe care se fac incercari :D

lowprofile
17-07-2007, 08:12 PM
Salut,
Daca cumva inca nu ai facut operatiunea, trebuie sa-i arati tipului cum se scoate "centrul" volanului ca sa poata intinde bine pielea pe langa spitele volanului...

merci de instructiuni. inca nu am ajuns la baiatul ala din lipsa de timp. dupa ce o sa merg o sa postez si ceva poze...

Tudor
19-07-2007, 01:14 AM
husele alea pe volanul de BMW au iesit foarte bine... din cate am inteles din mesajele voastre, tipul acela le pune, nu doar le face si ti le trimite acasa :(

prea departe Bucurestiul pentru o husa. (si mult prea aglomerat)

Dozer
19-07-2007, 08:03 PM
Tudor daca te duci... iti dau si volanul meu :))

Tudor
20-07-2007, 12:07 AM
oare daca-si face unu din voi husa, ma gandesc la faptul ca omului ii raman dimensiunile si mai poate face una sau doua, nu? Banuiesc ca nu e foarte greu de pus pe volan... sau ma insel?

Dic84
20-07-2007, 09:20 AM
oare daca-si face unu din voi husa, ma gandesc la faptul ca omului ii raman dimensiunile si mai poate face una sau doua, nu? Banuiesc ca nu e foarte greu de pus pe volan... sau ma insel?
cred ca acolo sta tehnica lor.Multi stiu sa faca dar putin sa o monteze.Eu zic ca nu e usor sa o pui pe volan

GXG
20-07-2007, 11:32 AM
Eu unul nu sunt multumit de husa aia. E ok, dar daca tot vreti volan de piele va sfatuiesc sa apelati la Doc(parca el se ocupa de husele alea simoni).

Tudor
27-07-2007, 02:23 AM
ce anume nu-ti place la ea?

GXG
27-07-2007, 01:12 PM
Calitatea nu e chiar ce as fi vrut. Pielea aia nu e super si nici cusaturile. NU spun ca imi displace, dar nu isi merita banii. Maxim 50 RON. Atat valoreaza. Momentan as cam vrea sa schimb masina ca altfel ma batea gandul sa o schimb cu o alta, sau sa schimb volanul.

cezzzarica
12-08-2007, 12:56 AM
si eu as fi interesat, daca ai gasit sau daca gasesti te rog sa ma anunti si pe mine printr-un mesaj privat. multumesc.

vdoru
12-08-2007, 01:06 AM
subscriu, multumiri....

marescosmin
12-08-2007, 01:37 AM
Vreau si eu o husa din piele pentru 206!-:)
Cine are de vanzare,cine stie unde pot gasi una de calitate il rog frumos sa-mi spuna pe acest forum,sau la telefon 0722208347,sau prin mail la cosminmares2005@yahoo.com sau prin mess "marescosm" ID-ul meu!
Va multumesc anticipat!
P.S. - Banii nu sunt o problema,dar nici "scorul" sa nu fie umflat peste masura!-:)
Cu stima,Mares Cosmin din Ploiesti-:)

oldshaterland
04-12-2007, 11:43 PM
de unde se poate lua husa piele pt. volan 207?

vlad_207
05-12-2007, 12:59 AM
Si eu vreau. De mult caut si pretul ii destul de bun. Cine intra in legatura cu tipul ala sa-l intrebe cei din alte parti a tarii cum ar putea sa-si puna. O adresa de mail are cineva?

vlad_207
11-12-2007, 11:00 PM
Nu mai zice nimeni nimic de husa de piele pt volan?

Florin82
12-12-2007, 12:34 AM
Doc avea de vanzare. intreaba-l pe el.

vlad_207
13-12-2007, 01:20 AM
El zicea ca a lui costa 75 E. Credeam ca si-a pus cineva mai ieftin.

Florin82
13-12-2007, 01:52 AM
El zicea ca a lui costa 75 E. Credeam ca si-a pus cineva mai ieftin.

si-a pus cineva mai ieftin dar daca citesti posturile din urma o sa vezi ca nu era multumit de calitate si ca ar fi preferat sa dea un ban in plus. repet, citeste si posturile din urma. mult succes. eu l-am vazut pe cel al lui Doc si mi-a placut. restul tu decizi.

GXG
13-12-2007, 11:14 AM
Am pus eu mai ieftin. Nu e rea, dar acum as fi preferat sa iau una ca a lui Doc.

vlad_207
13-12-2007, 10:13 PM
Multumesc pt sfaturi. O sa vad cum o sa stam cu banuti si poate poate cumparam. Multumesc inc-odata.

GXG tu cat ai dat pe husa? De unde? Nu pui te rog o poza.

GXG
14-12-2007, 11:22 AM
Am dat 170 RON acum un an si ceva de la un baiat de pe net. Am pus si niste poze pe undeva... ar trebui sa mai fie un topic pe aici pe undeva. S-a mai tocit ea un pic, dar trebuie sa recunosc ca nici nu prea am intretinut-o.

vlad_207
15-12-2007, 12:17 AM
Chestia e ca nu prea am foarte multi bani de dat pe o husa de volan. Daca gasesti pozele sa scri linkul te rog ca eu nu le-am gasit si daca poti sa dai mai multe amanunte de la persoana de la care ai cumparat. Mersi mult.

GXG
15-12-2007, 10:46 AM
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=2010&highlight=volan+piele&page=2
In realitate arata un pic mai bine decat in poza, dar tot aici vei vedea si pozele cu husa lui doc, mai ales ca poza mea a fost facuta cand nu se intinsese poza..

machinistul
13-07-2008, 12:34 AM
De 2 zile am o problema cu pielea care imbraca volanul in sensul ca pe mijloc sus unde tin deobicei mana stanga pielea s-a incretit putin. Nu stiu daca este termenul corect, mentionez ca am dat cu crema pe volan si de pomana pentru ca nu si-a mai revenit. Anul trecut am avut un Renault Clio Bicorp la care din vina mea am patit cam acelsi lucru cu pielea de pe volan care se incretise toata din cauza ca mi-a picat un pic de lichid dintr-un odorizant auto. Oricum de data asta am fost atent deci nu mai este vorba de odorizant, poate este din cauza soarelui, nu am nici o idee. V-as fi recunoscator daca mi-ti putea da un sfat mai ales in cazul in care v-ati confruntat cu aceasi problema.

Monegasc
14-07-2008, 12:19 PM
Nu am mai auzit despre o astfel de problema, in schimb gasesti aici cateva sfaturi pentru ingrijirea "covrigului": http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=1599

s_tybi
14-07-2008, 08:00 PM
si eu am patit la fel si aacum chiar a inceput sa se rupa pielea de pe volan

machinistul
14-07-2008, 08:36 PM
Nu am mai auzit despre o astfel de problema, in schimb gasesti aici cateva sfaturi pentru ingrijirea "covrigului": http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=1599

In cazul meu nu mai este vorba de ingrijire ci de faptul ca nu stiu cum sa-mi remediez problema.

radu.teodor
14-07-2008, 09:50 PM
Am patit acelasi lucru si in momentul cand era atat de urat incat ma enerva am adoptat urmatoarea solutie. Am luat un foehn cu care am incalzit pielea fara sa o ard pana am reusit sa indepartez acel strat care se desprinde. Apoi cu un smirghel fin am uniformizat suprafata cu grija sa nu ating cusatura. In final am utilizat vopsea neagra de piele si dupa 3 vopsiri arata exact ca inainte. Am apelat la aceasta metoda cand mi s-au cerut 200 de euro ca sa imbrac volanul. Cere un pic de munca si rabdare dar asta este.

machinistul
14-07-2008, 10:08 PM
Eu ma gandeam sa apelez la un magazin de pielarie in speranta ca au o solutie "magica" care sa ma ajute fara prea mare bataie de cap, este prea frumoasa pielea de pe volan sa fac experiente de ea, oricum vad ca este greu sa mai gasesti un astfel de magazin parca toate au dat faliment, ma refer la cele de pe lipscani.

machinistul
20-07-2008, 08:49 PM
Nu pot sa cred ca nu exista o alta solutie decat cea prezentata mai sus!!!

307facelift
22-07-2008, 11:17 PM
Salut! Și eu am aceeași problemă ,de aproximativ 10 zile, am observat că pe ambele porțiuni laterale ale volanului, în dreptul spițelor,pielea a început să se încrețească, formând cute mici de aprox 2mm grosime care sunt deranjante la condus.
Acestea au apărut după un drum de 5 ore cu mașina, însă nu am ținut excesiv mâinile strânse pe volan. Menționez că mașina este în garanție și are rulați doar 21500km. Credeți că defectul volanului poate fi remediat în garanție? La o vizită în garanție la Service Peugeot, unei persoane i s-a schimbat volanul deoarece se exfoliase pielea dar pe întreaga suprafață a volanului.

307facelift
22-07-2008, 11:26 PM
Apropos, periodic la două săptămâni am curățat pielea volanului cu un produs special pentru întreținere repere auto din piele - Leather Cleaner, marca Clean-Clean

s_tybi
23-07-2008, 12:46 AM
poate ca si acel produs special a dus la deteriorarea pielii.

s_tybi
23-07-2008, 12:47 AM
eu cred ca aia nici nu este piele

machinistul
23-07-2008, 07:01 PM
Eu am tot intrebat in stanga si in dreapta mai ales la magazine de pielarie si nu mi s-a dat nici o solutie. Din momentul in care am observat ca s-a incretit pielea de pe volan pana acum vad ca a ramas asa si sper sa nu mai inainteze dar conduc stresat deoarece incerc sa nu mai tin mana pe volan in acel loc. Eu inca mai sper ca vine cineva cu o idee. Oricum daca ai garantie (307 facelift) macar mai poti spera ca mai ai sanse sa-ti remedieze cineva problema.

s_tybi
26-07-2008, 10:28 PM
banda adeziva neagra, e o solutie

machinistul
27-07-2008, 04:16 PM
Ce fel de solutie este banda adeziva? Sincer din punctul meu de vedere iese din discutia asa ceva, alte solutii ati mai gasit???

RaduFilipescu
28-07-2008, 10:53 AM
Sa inteleg ca pielea incretita de pe volan e cea originala, venita odata cu masina? Sau a fost pusa de voi, ulterior? Pt ca intentionez sa-mi pun si eu piele si nu vreau sa ma trezesc cu incretituri pe covrig!

clg
30-07-2008, 07:36 PM
Salutare,
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un numar de telefon sau vre'un ID al unei persoane care imbraca volanul in piele (neaparat din Bucuresti).Merci;)

eu_andreiutz
30-07-2008, 09:12 PM
Ai folosit si Search-ul?
Era bine daca il foloseai pentru ca s-a mai discutat despre asta.

307facelift
31-07-2008, 08:06 PM
Este pielea originală, mașina având în dotarea de fabrică , volanul îmbrăcat în piele.

lylgod
31-07-2008, 08:28 PM
Cel mai bun tratament este ...crema de maini - DOINA !!! nu s-a incretit deloc pielea ,il am de ceva timp si nu s-a intamplat nimic pana acum si masina este condusa zilnic ,acum depinde si cine face operatiunea de imbracare a volanului ;) , asta daca nu e din fabrica :P ca la altii ...

doddo
31-07-2008, 09:58 PM
relax! mie mi s-a exfoliat de tot... si am jumulit jumate din volan... ca VIMEX oradea imi cer 18 mil pe un volan nou... o sa merg la un tapiter si imi trag alta piele pe volan!

De 2 zile am o problema cu pielea care imbraca volanul in sensul ca pe mijloc sus unde tin deobicei mana stanga pielea s-a incretit putin. Nu stiu daca este termenul corect, mentionez ca am dat cu crema pe volan si de pomana pentru ca nu si-a mai revenit. Anul trecut am avut un Renault Clio Bicorp la care din vina mea am patit cam acelsi lucru cu pielea de pe volan care se incretise toata din cauza ca mi-a picat un pic de lichid dintr-un odorizant auto. Oricum de data asta am fost atent deci nu mai este vorba de odorizant, poate este din cauza soarelui, nu am nici o idee. V-as fi recunoscator daca mi-ti putea da un sfat mai ales in cazul in care v-ati confruntat cu aceasi problema.

clg
01-08-2008, 10:30 AM
Vai nici nu stii cat de multumit sunt de raspuns, apreciez promtitudinea si spiritul civic de care ai dat dovada, crezi ca eram atat de inapoiat sa nu dau un search???? Am zis ca poate si-a facut cineva de curand si putea sa-mi dea o informatzie....BAFTA.

E chiar asa greu sa incepeti fraza cu majuscula?

RaduFilipescu
01-08-2008, 11:10 AM
OT: Apropo de VIMEX, caci am avut si eu de a face cu ei! Niste DOBITOCI!!!

machinistul
02-08-2008, 09:17 PM
Precizez ca am dat si cu crema Doina, intradevar pielea devine foarte moale si placuta la atingere, dar din pacate incretitura a ramas.

machinistul
25-08-2008, 07:47 PM
Tocmai m-am intors dintr-o calatorie de 6600 km prin Germania si Elvetia. Am incercat sa nu tin mana pe volan unde s-a incretit asa ca am tinut-o in laterala stanga a volanului. Avand in vedere ca am parcurs distante de 1600 de km cu oprire doar la benzinarie, mi-a transpirat mana si in locul in care am tinut mana s-a incretit iar pielea. Asa ca macar acum am ajuns sa cunosc unul din posibilele motive care duc la incretirea pielii si anume transpiratia mainii. Nu stiu ce mai pot sa fac pentru volanul meu...pe viitor poate sa conduc cu genunchii...glumesc dar solutii pentru problema care am prezentat-o eu vad ca nu exista.

205
26-08-2008, 09:28 AM
@machinistul: Iti recomand cu caldura manusile de condus. Mie imi transpira palmele de cind ma stiu, asa ca folosesc asa ceva de aproape un an, si sint excelente. Pielea manusii e foarte subtire, lasa pielea mainii sa respire, si astfel nu se distruge volanul de piele. Si bineinteles, cite o cura odata la o luna-doua de lapte Doina.

bob
26-08-2008, 10:39 AM
eu am avut aceeasi problema si s-a rezolvat pe garantie. norocul meu. Mi-au schimbat volanul si pielea de pe volanul cel nou este putin diferita la atingere. altfel ar fi costat undeva la 16 mil

bucata
26-08-2008, 10:41 AM
Eu am un prieten care are Clio. Zice ca a patit la fel. Doar ca la el s-a retras de la sine in sezonul cald. Si la mine e incretita. Dar nu si-a revenit. Si nici nu da semne. Ma gindesc ca cel mai simplu e sa ma obisnuiesc cu ideea ca ramine asa.

machinistul
27-08-2008, 12:29 AM
Stiu ca solutia cea mai buna pentru moment ca sa nu se increteasca tot volanul este sa-mi cumpar manusi..poate nu chiar de condus..cred ca merg si cele pentru sala de forta..oricum un lucru pentru mine este clar..si anume ca se increteste...incretit ramane si din pacate arata foarte urat, poate mai exista posibilitatea sa pun o husa pe volan dar din ce am vazut pana acum toate mi se par oribile. Daca cunoasteti un magazin de huse pentru volan va rog sa-mi spuneti si mie poate asa mai dreg busuiocul .

Foloseste punctele de suspensie doar daca este nevoie!

machinistul
08-09-2008, 06:43 PM
Ok, sa inteleg ca nimeni nu are o solutie nici macar pentru o husa de volan care sa arate bine? La un moment dat vazusem ceva interesant la Alpadrino dar nu era culoarea care imi trebuia mie.

maryusdanyel
09-09-2008, 11:48 AM
Eu mi-am cumparat volan nou cu piele original,e superb.
E un tip care vinde volane pe 4tuning/bazar.
A costat 100 de euro.Mi s-a parut f bine,avand in vedere ca eram pregatit sa dau 3 mil sa il imbrac din nou in piele.

machinistul
09-09-2008, 08:24 PM
Poti sa-mi dai si mie te rog mai multe detalii, poate si numarul unde sa sun, daca ti s-au parut seriosi, cine ti-a montat volanul, etc

maryusdanyel
09-09-2008, 10:52 PM
Marian.0722.235.739
Nu il cunosc.Nu ii fac reclama.
Mie mi s-a parut serios.Volanul e nou,pielea de pe el e mai misto decat cea de pe volanul meu de pe masina(ce a mai ramas din ea).
Oricum,cred ca citeste si el ce scriu eu aici.Parca zicea ca mai intre pe forum sa se documenteze...

machinistul
10-09-2008, 07:06 PM
volanul ti l-ai montat tu?

Dozer
10-09-2008, 07:16 PM
E simplu de montat/demontat. Vezi ca este un tutorial despre asta ;)

machinistul
11-09-2008, 01:36 AM
Nu ma refeream la montaj in sine ci la faptul ca are un airbag inclus, si nu stiu daca are legatura si cu CB al masinii

Dozer
11-09-2008, 11:04 AM
Daca ti-ai fi dat interesul si ai fi aruncat un ochi peste acel tutorial.. ai fi inteles tot ce trebuie sa stii. Anyway.. volanul e volan(adica doar colacul), iar airbagul e separat. Se scoate airbagul, ajungi la piulita care tine volanul, o desfaci, scoti volanul, pui volan nou, pui piulita, pui airbagul.. si gata.

hokai
11-09-2008, 08:25 PM
Va rog postati niste poze cu volanul imbracat in piele original(cu pielea incretita)... am si eu volanul imbracat in piele...sunt curios sa vad cum va ajunge

flavius.corhei
30-09-2008, 11:37 PM
Salut. Foarte utile informatiile sus mentionate.
Ma gandesc sa dau jos volanul pentru ca arata oribil si vreau sa il "repar", adica sa il duc la cineva care reconditioneaza sau imbraca volane.

PS: Stiti pe cineva de incredere in zona Arad-Timisoara?

adishor
13-10-2008, 07:23 PM
Sal. Eu am vazut ceva anunt pe okazii.ro, cica imbraca volane in piele la 100 euro. Eventual cauta si vezi, daca te mai intereseaza

NEOisme
13-10-2008, 09:57 PM
Foloseste "Search" pentru ca stiu ca am mai vazut topicul asta pe forum.

cox
14-10-2008, 10:01 AM
Eu stiu pe cineva care face o astfel de operatie, dar in Craiova.

flavius.corhei
16-10-2008, 01:13 AM
Intre timp am discutat cu cineva care lucreaza la o firma de ... confectionat volane care s-a oferit ca ma ajuta.
Acum mai trebuie doar sa astept putin timp, pentru ca maine merg la ITP cu masina, taxe, etc.
Oricum, cox, multumesc de ajutor.
O sa va anunt cum a iesit volanul, insa nu in viitorul foarte apropiat.
Stima.

dlliviu
16-10-2008, 11:39 AM
Dupa aia vezi cum se intretine volanul (http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=1599)

Silver
21-11-2008, 08:48 PM
Eu stiu pe cineva care face o astfel de operatie, dar in Craiova.
Vorbesti de dl Gabi? Mi-a facut mie volanul cand aveam 406. Serios omul si lucreaza excelent. Si vine si in bucuresti daca il chemi.:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

mielu'
21-11-2008, 11:30 PM
L-am sunat eu pe Gabriel cred ca prin Mai sau Iunie anul acesta si mi-a spus ca nu mai face deplasari in provincie pentru ca nu mai are timp iar pentru cei care sunt interesati, sa mearga la Craiova. Omul mi-a spus ca are serviciu si ca asta face in timpul liber dar painea nu o mananca din imbracat de volane. Asta e un ciubuc care il face suplimentar in afara de servicu. Eu l-am sunat tot pentru 406, sa-mi imbrace volanul pentru ca se tocise si se vedea destul de nasol. Masina nu era prevazuta din fabrica cu piele dar Gabi mi-a zis ca se poate imbraca fara probleme.
Pana la urma tot raul spre bine ; masina am vandut-o iar pe 407 am piele din fabrica pe volan si arata excelent, fara uzura. Oricum, cred ca daca mai tineam 406-ele putin 100% ii faceam o vizita lui Gabi.
Deja acesta era urmatorul meu plan cu 406-ele si imi pusesem in gand sa trag o fuga intr-un weekend pana la Craiova, mai ales ca nu ma despart decat aprox. 120 km de Craiova care cred ca ii faceam maxim intr-o ora si jumatate. Acum aleluia si Doamne-ajuta ; nu mai am nevoie.
Mare nevoie mare are @maryusdanyel la al lui 307 CC. I s-a facut pielea pe volan prastie si masina nu are decat 80. 000 km (aviz amatorilor : mai taiati-va bah unghiile :)) ).

maryusdanyel
22-11-2008, 04:14 PM
Adica?...ce animal!! :P

Adrian M
22-11-2008, 07:52 PM
Unde as putea gasi pt volan o husa imitatie de piele ce imita lemnul?

Silver
22-11-2008, 08:35 PM
L-am sunat eu pe Gabriel cred ca prin Mai sau Iunie anul acesta si mi-a spus ca nu mai face deplasari in provincie pentru ca nu mai are timp iar pentru cei care sunt interesati, sa mearga la Craiova. Omul mi-a spus ca are serviciu si ca asta face in timpul liber dar painea nu o mananca din imbracat de volane. Asta e un ciubuc care il face suplimentar in afara de servicu. Eu l-am sunat tot pentru 406, sa-mi imbrace volanul pentru ca se tocise si se vedea destul de nasol. Masina nu era prevazuta din fabrica cu piele dar Gabi mi-a zis ca se poate imbraca fara probleme.
Pana la urma tot raul spre bine ; masina am vandut-o iar pe 407 am piele din fabrica pe volan si arata excelent, fara uzura. Oricum, cred ca daca mai tineam 406-ele putin 100% ii faceam o vizita lui Gabi.
Deja acesta era urmatorul meu plan cu 406-ele si imi pusesem in gand sa trag o fuga intr-un weekend pana la Craiova, mai ales ca nu ma despart decat aprox. 120 km de Craiova care cred ca ii faceam maxim intr-o ora si jumatate. Acum aleluia si Doamne-ajuta ; nu mai am nevoie.
Mare nevoie mare are @maryusdanyel la al lui 307 CC. I s-a facut pielea pe volan prastie si masina nu are decat 80. 000 km (aviz amatorilor : mai taiati-va bah unghiile :)) ).

Daca iti faceai 406-le, trebuia sa platesti si la mine drepturi de autor, ca de pe fosta mea masina a luat matrita!!!:naughty:
vad ca ai acelasi traseu ca su mine. 406, 407...poate 408!!!Eu am avut si 405.

cox
23-11-2008, 01:59 PM
Vorbesti de dl Gabi? Mi-a facut mie volanul cand aveam 406. Serios omul si lucreaza excelent. Si vine si in bucuresti daca il chemi.:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Da, de dumnealui este vorba. Sunt foarte multumit de modul in care lucreaza. Eu l-am mai vizitat si pentru manerul de la frana de mana si saculetul de la schimbator.

maryusdanyel
23-11-2008, 02:10 PM
Lasi te rog un nr de telefon al dansului...daca nu aici,pe PM.Saru'mana.

cox
23-11-2008, 02:37 PM
Daca cineva are vreo obiectie, il poate sterge: 0720049812 - Dl. Gabi

Asa a iesit al meu:

[/URL] [URL="http://g.imageshack.us/thpix.php"]http://img160.imageshack.us/images/thpix.gif (http://img160.imageshack.us/my.php?image=dscf1007ea5.jpg) http://img371.imageshack.us/img371/167/dscf1009gr1.th.jpg (http://img371.imageshack.us/my.php?image=dscf1009gr1.jpg)http://img371.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img356.imageshack.us/img356/9654/dscf1011vr9.th.jpg (http://img356.imageshack.us/my.php?image=dscf1011vr9.jpg)http://img356.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img385.imageshack.us/img385/7654/dscf1008au5.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=dscf1008au5.jpg)http://img385.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

mielu'
23-11-2008, 10:13 PM
@407_silver, eu nu am avut 405. La mine itinerariul suna cam asa : Dacia 1310 => 406 => 407 => si poate cine stie 408, doamne ajuta.

machinistul
26-11-2008, 03:14 PM
noutati, nimic? toata lumea si-a rezolvat problema?

machinistul
09-12-2008, 12:48 PM
:unsure:, deci?

erce
12-12-2008, 12:22 AM
@clg
poate te ajuta cu ceva tipul e din Bucuresti eu am vb cu el la telefon dar de cate ori ajungeam in Bucuresti nu aveam timp. Poate imi spui cum a iesit, nu uita te rog sunt si eu interesat.

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/Anunturi-Auto/Piese-Auto/Profesional-Imbrac-Volane-In-21650.html

tel. 0722837667 (anuntul este vechi dar nr de telefon e ok)
Bafta

@eu_andreiutz normal sa ai (Posts: 757) cu asa raspunsuri

Lioness
05-01-2009, 01:37 PM
Am dat si eu un mail la pieleauto.ro sa cer un pret si inca nu mi-au raspuns.. asteptam sa vedem. Daca imi raspund, postez.

Lioness
13-01-2009, 01:05 PM
Mi-au raspuns.. cica 100 euro si dureaza 2-3 ore. Pret pentru orice tip de piele, orice culoare, orice tip de perforatii si cusaturi.

Desi e un pic cam piperat pretul, ma gandesc ca merita ca il fac la sediul lor acolo, unde au tot ce le trebuie, nu in spatele blocului.. Si cred ca si lucreaza bine, dupa pozele pe care le-am vazut la ei pe site.

Monegasc
19-01-2009, 06:18 PM
Am vazut si eu modele la baietii aia. Daca fac si lucreaza cum se lauda ei pe site, mai ca uiti de cei 100 de euro. Plus ca poti sa iti alegi tu tipul de cusatura, pielea si perforatiile. Ar da frumos un volan in doua culori de piele, ma gandesc eu ...

maryusdanyel
19-01-2009, 06:37 PM
http://www.extaauto.ro/

AM vb eu cu oamenii,75 euro pt volan,dureaza 4 ore si sunt undeva pe 13 septembrie.

Lioness
19-01-2009, 06:55 PM
Arata bine si la ei.. din ce vad eu in poza, e intinsa bine pielea si se vede frumos. Cusaturile nu pot sa zic ca sunt cele mai tari, insa poate asa au fost optiunile clientilor. Poate o sa le dau si lor un telefon, si poate au si o poza cu un volan de Peugeot pe care nu au pus-o pe site sa vad si eu cum arata, ca pe skodele alea sau mai stiu eu ce, nu imi dau seama cum trebuie.

Pretul e ok zic eu, dar doar daca sunt profi.

@Monegasc, sa stii ca uiti de suta de euro daca arata ca pe site, ca nici nu zici ca e facut after-market, zici ca e luat asa, din fabrica. Numai ca e exact pe gustul tau!:naughty:

Eu am tapiterie cu beige, albastru si negru si ma batea un gand sa fac ceva in 2 culori, dar daca imi fac, fac cu beige si se murdareste repede. Plus ca nici nu vreau sa arate "facuta" asa...intelegeti voi...nu vreau decat sa arate bine, sa nu insist cu stylingul si sa fie ceva discret si frumos.

maryusdanyel
19-01-2009, 06:58 PM
Sa stii ca pielea pusa after market e chiar piele.Eu vreau sa imi fac volanul fiindca mi s-a cojit aproape tot."Pielea" de pe volan era ca foaia de ceapa.

Lioness
19-01-2009, 07:06 PM
Pai stiu ca e piele, n-am zis ca nu stiu.
Altceva ziceam: am mai vazut piele pusa pe volan after-market si arata kitch-os, deloc ca cea care iese pe poarta fabricii, insa baietii astia de la pieleauto.ro se pare ca stiu ce fac.

Ba mai mult decat atat, ce imi spunea cel cu care am vb la telefon, e ca folosesc piele speciala pt tapiterii auto, nu ca majoritatea care folosesc piele mai ieftina, care de obicei se utilizeaza pe la canapele si alte lucruri de genul asta(si care e mai usor de procurat). Cine stie daca o fi adevarat ce zic ei, ca si eu vand si stiu cand cineva incearca sa imi "vanda" ceva, dar poate chiar asa e.

Tu ce aveai pe volan? Piele din fabrica sau pusa ulterior?

Monegasc
19-01-2009, 07:48 PM
Liones, daca vrei sa ti-l faci in doua culori, te poti orienta la acele culori care se integreaza cromaticii generale a masinii. Iar in lateral (unde tii mai mult mainile pe volan - cel putin asa conduc eu) pui o culoare mai inchisa, rezistenta la murdarie.

maryusdanyel
19-01-2009, 08:30 PM
Aveam piele de fabrica.Asa e pe toate CC-urile.
De asemenea eu vreu sa il fac tot negru dar cu cusatura gri pt ca am insertiile pe volan tot gri.

Lioness
20-01-2009, 01:42 PM
Liones, daca vrei sa ti-l faci in doua culori, te poti orienta la acele culori care se integreaza cromaticii generale a masinii. Iar in lateral (unde tii mai mult mainile pe volan - cel putin asa conduc eu) pui o culoare mai inchisa, rezistenta la murdarie.

Nu, nu cred ca o sa il fac bicolor, ca ar merge doar negru cu beige(negru cu albastru in nici un caz, iar cromatica masinii, vorba ta, e doar cu albastru, beige si negru). Iar negru cu beige mi se pare un pic cam tipator, mai ales la cum e tapiteria si la cat sare in ochi.

Aveam piele de fabrica.Asa e pe toate CC-urile.
De asemenea eu vreu sa il fac tot negru dar cu cusatura gri pt ca am insertiile pe volan tot gri.

Cred ca ar da bine, dar eventual un gri inchis, ca altfel nici nu vreau sa ma gandesc ce ar insemna sa freci toate cusaturile alea daca se murdaresc ca sa le scoti la lumina. Poate pui si tu o poza dupa ce iti faci.

Monegasc
20-01-2009, 02:27 PM
Am vazut si eu apoi un volan bicolor negru cu alb sau beige si nu dadea prea frumos. Mai bine iti alegi o cusatura mai interesanta sau o parte cu perforatii si una fara. Sau ata de la cusatura de alta culoare. Dar cel mai bine este sa te duci la ei, caci cu siguranta acolo o sa vezi alte volane in lucru sau alte poze si atunci te vei decide. Dupa ce faci operatiunea sa revii cu foto si impresii!

Lioness
20-01-2009, 03:21 PM
Pai m-am gandit deja: volan cu piele neagra normala si cu piele cu perforatii pe partile laterale, ca la Mazda 3.
O sa pun poze. Se va vedea frumos zic eu.

bucata
21-01-2009, 10:33 AM
Pielea mea de pe volan s-a cutat :(. Cam acum un an, poate mai mult. Acum cuta s-a tocit si s-a rupt.
Partea proasta, pe care nu am stiut-o, este ca as fi putut schimba volanul pe garantie. Si garantia s-a terminat acum o luna.
Deci, daca aveti probleme cu pielea de pe volan si sunteti inca in garantie mergeti sa va schimbe volanul.

Chris_307
21-01-2009, 11:06 AM
E simplu de montat/demontat. Vezi ca este un tutorial despre asta ;)poti sa pui si un link, n-am gasit cu functiunea search :unsure:

machinistul
21-01-2009, 03:47 PM
Se pare ca pielea pe care o folosesc cei de la Peugeot nu este de calitate, eu unul am avut grija, am dat-o si cu crema dar tot s-a intamplat.

Dozer
22-01-2009, 09:50 AM
@Christian_307: topocul era "ascuns" in sectiunea How To de pe aria 307 :) -> http://www.peugeotclubromania.ro/forum/showthread.php?t=6744
In alta ordine de idei eu tocmai mi-am schimbat volanul cu unul nou nout, la un super pret.:naughty:

machinistul
22-01-2009, 09:54 AM
La ce pret?

Rebel
26-01-2009, 03:42 AM
Fratilor eu mi- am taiat pielea de pe volan ce am avuto de la peugeot ,am trimiso in craiova la un tip care se ocupa cu asa ceva si dupa pielea mea initiala mi -a facut piele pentru volan,care am vrut eu sa fie alba toata.Da foarte bine ,lucrarea a iesit impecabil.

black206
26-01-2009, 11:36 AM
Pune si tu poze si pretul. Multumesc.

Rebel
26-01-2009, 01:35 PM
Pretul m-a ajuns 150 ron pielea plus taxele de curier cand am trimis pielea din timisoara la craiova 18 ron,iar cand mi-a trimis pielea tipu 35 ron din craiova in timisoara.Prin ramburs normal,poze inca nu am, ca pielea alba o voi coase prin martie dar cand totul va fi gata voi posta si poze.Oricum a iesit identica cu cea originala de la peugeot doar ca e toata alba si mult mai fina.

Monegasc
28-01-2009, 10:40 AM
Ti-ai pus piele alba pe volan?

Cristee
28-01-2009, 05:43 PM
Pretul m-a ajuns 150 ron pielea plus taxele de curier cand am trimis pielea din timisoara la craiova 18 ron,iar cand mi-a trimis pielea tipu 35 ron din craiova in timisoara.Prin ramburs normal,poze inca nu am, ca pielea alba o voi coase prin martie dar cand totul va fi gata voi posta si poze.Oricum a iesit identica cu cea originala de la peugeot doar ca e toata alba si mult mai fina.

am si eu o rugaminte la tine daca se poate...
ma interesa daca puteai sa-mi trimiti si mie pielea veche sa imi fac si eu volanul in piele.
ma chinui sa scot sablonul de la spitele volanului si nu prea reusesc. asta e cel mai greu. de cusut pielea nu-i problema ca stiu cum se coase.
am mai imbracat volane in piele (doar cercul volanului fara spita) si stiu cum sa-l cos.
platesc eu transportul dus-intors.
P.S. si eu tot din craiova sunt :D

Rebel
05-02-2009, 02:12 AM
Partea din spate se scoate foarte simplu ,trebe doar sa tragi putin de ea ,pentru ca e lipita putin in colturi.Mie mi-a desfacut-o un prieten.E destul de simplu,pielea nu o mai am pentru ca am dat-o la un prieten ca a avut nevoie la volan,sorry.

Cristee
06-02-2009, 01:45 PM
eu nu am piele pe volan, vreau sa-l imbrac in piele dar nu stiu cum sa croiesc partea cu spitele. de asta ti-am zis ti , daca aveai husa veche de piele sa scot si eu modelul dp ea.
sau macar nr de tel al celui care ti-a facut tie husa sa-mi faca si mie una

bucata
10-02-2009, 10:05 AM
chiar, la ce pret?

Chris_307
10-02-2009, 12:20 PM
Eu mi-am cumparat volan nou cu piele original,e superb.
E un tip care vinde volane pe 4tuning/bazar.
A costat 100 de euro.Mi s-a parut f bine,avand in vedere ca eram pregatit sa dau 3 mil sa il imbrac din nou in piele.
100 euro cu piele, si cred 65 fara piele

Valentin
10-02-2009, 02:06 PM
100 E eu zic ca este acceptabil. Eu stiu pe cineva care imbraca volane in piele cu 60 E, si iti fac cam ce model vrei tu.

maryusdanyel
10-02-2009, 02:54 PM
Pai pune te rog aici un nr de tel ceva de-al lui.Eu am gasit cu 75 de euro pe cineva in 13 septembrie,dar sincer cu cat mai ieftin cu atat mai bine.

machinistul
10-02-2009, 03:02 PM
Puneti va rog numerele de telefon pentru oferta de imbracat volan in piele.

tudo_gabriel
10-02-2009, 05:34 PM
Azi mi am inbracat eu volanul la o firma de pe 13 septembrie arata super volanul . Baietii de acolo ti-l face cum vrei si dureaza cam 3 ore maxim si costa 250 ron . eu l-am vrut din piele neteda si din piele cu gaurele si arata super bine. Am uitat sa spun ca si inainte il aveam din piele dar sa distrus in timp, volanul arata mult mai bine . pt cei interesati : www.extaauto.ro , 0724 310 008 Voicu Ionel

Bafta

maryusdanyel
10-02-2009, 05:39 PM
Tot cu ei am vb si eu...si mi-au zis 75 de euro si 4 ore.250 de ron mi se pare super bine.Poti sa pui te rog poze.
Merci.

machinistul
11-02-2009, 08:53 AM
Puneti poze va rog.

tudo_gabriel
11-02-2009, 10:36 AM
uite niste poze sper sa ti placa.

O zi frumoasa tuturor

maryusdanyel
11-02-2009, 11:17 AM
Foarte frumos a iesit...

Valentin
11-02-2009, 12:49 PM
A iesit foarte ok. Acum sa vedem cat o sa si reziste; vorbim aici de calitatea lucrari si de calitatea materialelor folosite.

rolf
11-02-2009, 05:54 PM
@307facelift, am avut si eu o problema de soiul asta, in cazul meu s-a schimbat tot volanul (si la mine masina era inca in garantie) dar..... ceasul rau si pisica neagra au facut ca acum la 56000 km sa inceapa din sa se increteasca din nou acea piele de pe stratul superior de protectie. Asa ca nu-ti fa mari sperante ca daca-l inlocuiesti te va tine o mie de ani!

machinistul
12-02-2009, 08:54 AM
Super frumos:naughty:

[QUOTE=tudo_gabriel;234307]uite niste poze sper sa ti placa.

A iesit foarte frumos volanul, presupun ca si pielea care este acum pe volan este mult mai buna calitativ decat cea standard. Ti-au dat cumva sfaturi cum sa o protejezi sau nu se mai pune problema ca se increteste? Ceasurile de bord de unde le-ai luat?
FOLOSESTE BUTONUL EDIT DACA VREI SA ADAUGI CEVA SI NU MAI POSTA CONSECUTIV

tudo_gabriel
12-02-2009, 11:35 AM
Calitativ pielea este mult mai buna decat cea standard, de intretinut nu am intrebat ca am eu griza oricum de volan. In ceea ce priveste ceasurile sunt din acelea albe pe plasma in 2 trepte de culori . si este de la un baiat care isi vindea masina si nu a mai apucat sa le puna si asa le am luat eu din cate stiu de la el ceasurile sunt luate din Germania .

O zi frumoasa.

machinistul
13-02-2009, 08:49 AM
Eram sigur ca este mult mai buna calitativ

Cristee
17-02-2009, 03:27 PM
Pana la urma m-am apucat singur sa fac volanul. Asta este ce a iesit :) ...

maryusdanyel
17-02-2009, 03:38 PM
Arata foarte bine.Ai putea sa faci ceva bani din chestia asta :)

Cristee
17-02-2009, 09:57 PM
momentan fac antrenament cu nucile de schimbator,burduful si manerul franei de mana pe la prieteni ca la mine am facut :) si mi-au sarit toti in cap ca vor si ei.

Lioness
19-02-2009, 02:49 PM
Si tie ce iti iese la faza asta? :)
Experienta, stiu...

A iesit foarte ok volanul. Daca planuiesti sa te specializezi pe asta, poate mai ajuti lumea de pe aici cu asa ceva, contra-cost, bineinteles.

dragos c
19-02-2009, 08:58 PM
Daca ajuta pe cineva e o firma la care am facut eu tot interiorul,se numeste EX-TA AUTO prin Rahova.
Volanul si schimbatorul parca era 100 euro.
Eu trebuie sa demontez volanul si schimbatorul ca atata mai am de facut si sa ma duc pe la el.
Dupa ce termin o sa postez niste poze sa vedeti cum lucreaza tipul.

Cristee
20-02-2009, 01:23 AM
Si tie ce iti iese la faza asta? :)
Experienta, stiu...

A iesit foarte ok volanul. Daca planuiesti sa te specializezi pe asta, poate mai ajuti lumea de pe aici cu asa ceva, contra-cost, bineinteles.

momentan ma multumesc si cu experienta :)) nu pot sa refuz prietenii.
pun si o poza care arata mai proape de realitate, ca in prima sunt multe umbre in poza si par a fi cute.

mjustin
20-02-2009, 10:07 AM
Pana la urma m-am apucat singur sa fac volanul. Asta este ce a iesit :) ...

Cat a costat "materia prima"? Ai si poze din etapele "facerii"?

Cristee
20-02-2009, 11:49 AM
Materia prima a fost moca, de la un prieten care avea si el de la alt prieten......intelegeti voi :)) . Ata de cusut 1leu, masina de cusut si sculele aferente le aveam. Tocmai asta a si fost motivul care m-a determinat sa ma apuc singur. Timpul de lucru a fost destul de lung, o zi intreaga .

Lioness
20-02-2009, 12:00 PM
Pai in cazul asta, daca dureaza o zi, ar trebui sa faca cinste serios prietenii tai, ca ai muncit ceva la ea!

Oricum, ai indemanare, bravo!

Cristee
20-02-2009, 02:28 PM
Multam!
Lor inca nu le-am facut volan , doar manerul de la frana de mana , nuca de schimbator si burduful de la schimbator. Astea dureaza mai putin .
De volan m-au intrebat cat o sa-i coste :))

dragos c
20-02-2009, 05:50 PM
Pentru frana de mana ai desfacut toata consola?
Daca da cum ai desfacut-o?

cox
20-02-2009, 07:23 PM
Bravos, Cristee ;)

Cristee
21-02-2009, 01:03 AM
Pentru frana de mana ai desfacut toata consola?
Daca da cum ai desfacut-o?

Nu am desfacut consola pt frana de mana, dar se da jos foarte usor.
- scoti scrumiera si o sa gasesti 2 suruburi,le desfaci
- ca sa dai ornamentul jos bagi surubelnia sus la capete si impingi spre tine, are niste cleme care le tine.
- dupa ce scoti ornamentul mai desfaci 2 suruburi care o sa le gasesti dupa el.
- si mai ai de desfacut un surub care este in spatiul acela de depozitare dintre scaune( unde este butonul pt dezactivarea airbagului de la pasager). Scoti tavita aceea de plastic ca altfel nu ai cum sa vezi surubul.
- scoti si tavita pt pahare de sub frana de mana si asta este tot.
Spor la treaba!
Eu nu am reusit sa scot manerul de la frana de mana, dar nici nu m-am omorat cu ea :)).

Multam Cox :)

dragos c
21-02-2009, 01:15 PM
Multam'
Sper sa am timp zilele astea sa ma apuc de asta si sper sa nu intampin vreo problema.

Puiu
21-02-2009, 02:58 PM
Multam!
Lor inca nu le-am facut volan , doar manerul de la frana de mana , nuca de schimbator si burduful de la schimbator. Astea dureaza mai putin .
De volan m-au intrebat cat o sa-i coste :))

Nici nu stii de cand caut un om ca tine. Mi-am ros burduful de la schimbatorul de viteze si nu gasesc niciunde unul nou. Crezi ca ma poti ajuta?

Cristee
22-02-2009, 12:31 AM
Daca te multumeste unul negru, te pot ajuta. Eu tocmai vreu sa il schimb pe al meu cu unul maro. O sa pun maine si o poza, sa vezi cum arata si daca iti place ti-l trimit prin posta. Burduful doar ce l-am facut, dar acum am facut rost de piele maro si vreau sa-l schimb :) sau daca vrei maro ....se poate si asa. Cel negru are de fapt o culoare cameleon, la prima vedere pare negru dar are reflexii de albastru f inchis cand bate lumina in el.

machinistul
24-02-2009, 11:13 AM
Va rog sa scrieti aici daca in timp apar probleme cu pielea cea noua de pe volan.

dragos c
27-02-2009, 08:38 PM
Eu il recomand pe baiat ca am facut interiorul din piele la el si a fost foarte ok.Ca sa vedeti mai multe modele din ce a facut el puteti sa intrati pe extaauto.gapo.ro

dragos c
28-02-2009, 06:58 PM
Spune-mi si mie te rog cum ai scos maciulia de la schimbatorul de viteze.Am tras de ea,am rotit-o si nimic.
Volanul am reusit sa-l scot mai am maciulia de la schimbator si frana de mana care la fel nu pot sa o desfac.

Dozer
28-02-2009, 07:43 PM
Rotesti... si tragi in sus de el. Ai de munca, cu calm si cu rabdare rezolvi treaba.

dragos c
28-02-2009, 08:12 PM
Am rotit si am tras de el de mi s-a luat.
Am inteles ca trebuie sa bag o surubelnita mica intre bratul de metal si plasticul de la maciulie.

Cristee
01-03-2009, 01:53 AM
Incearca si cu surubelnita. Eu am avut noroc si a iesit usor la mine.
Frana de mana nici eu nu am reusit sa o scot.
Sa pun si o poza cu noul burduf :)

pustiulik
01-03-2009, 07:37 PM
O veste buna pentru cei care doresc sa-si imbrace volanul in piele, si locuiesc in Timiosra sau aproape. Ieri, 28.02.2009, mi-am imbracat volanul in piele in orasul Deta (la 40 km de Timisoara, se merge pe Calea Sagului- pt. cei care nu cunosc pe unde se ajunge in Deta).

Voi pune numarul de telefon al celui care mi-a facut lucrarea, si voi posta si poze cu ce a iesit. Tot ce pot sa va spun este ca, lucrarea se executa cu volanul dat jos, si nu stiu daca cel care pune pilelea se deplaseaza in Timisoara dupa volan, sau trebuie sa mergeti pana la el cu masina. Eu am fost cu masina pana la el.

Eu sunt foarte multumit de lucrare.

Tel de contact: 0749-059761.

Cristee
01-03-2009, 11:27 PM
O veste buna pentru cei care doresc sa-si imbrace volanul in piele, si locuiesc in Timiosra sau aproape. Ieri, 28.02.2009, mi-am imbracat volanul in piele in orasul Deta (la 40 km de Timisoara, se merge pe Calea Sagului- pt. cei care nu cunosc pe unde se ajunge in Deta).

Voi pune numarul de telefon al celui care mi-a facut lucrarea, si voi posta si poze cu ce a iesit. Tot ce pot sa va spun este ca, lucrarea se executa cu volanul dat jos, si nu stiu daca cel care pune pilelea se deplaseaza in Timisoara dupa volan, sau trebuie sa mergeti pana la el cu masina. Eu am fost cu masina pana la el.

Eu sunt foarte multumit de lucrare.

Tel de contact: 0749-059761.
Nu vreau sa fiu rautacios, dar tipul acela trebuie sa mai exerseze la cusaturi.
Imbinarea celor 2 bucati de piele nu se face cu proeminenta pt ca o sa se toaca pielea si se rupe cusatura destul de repede, cand treci cu mana peste cusatura nu trebuie sa se simta diferenta de nivel. Cusatura longitudinala trebuia ceva mai ingusta nu asa lata ca da cam rau la coltul spitei, si de ce nu a continuat cusatura in sus pe spita volanului?? Dedea mult mai bine asa. Apropo, cat a costat lucrarea?

pustiulik
02-03-2009, 12:57 AM
@Cristee

Da, acolo la imbinare a spus ca altfel nu poate sa faca, din cauza ca, volanul meu nu are acel "şanţ", cum este la volanele pe care le imbraca el la fabrica. Este o diferenta de nivel, si da, nu se simte prea bine, dar nu obisnuiesc sa iau curbele cu podul palmei, ci de cele mai multe ori cu 2 maini pe volan (nu sunt incepator, conduc de 5 ani zilnic, dar asa m-am obisnuit:ninja:).

Lucrarea a costat 100 lei. Sper sa nu se toceasca prea repede.

Pe viu, nu arata rau volanul. Si, da, se putea si mai bine.

Cristee
02-03-2009, 01:07 AM
Nu are legatura santul dp volan cu imbinarea facuta de el. Eu am facut singur volanul la mine si nu am facut nici un sant in volan si imbinatura nu se simte. Dar trebuie sa stii cum sa o faci sa nu se simta :).
O sa pun o poza buna maine sa vezi.

pustiulik
02-03-2009, 12:24 PM
@Cristee

Ar fi putut cel care mi-a pus pielea pe volan sa faca cumva sa nu lase asa de gros materialul la cusatura, sa taie cumva mai la limita materialul in exces, sau nu stiu cum. Eu nu am stiut sa fiu atent la chestia asta , ca sa-i spun din timp.

Apoi, cand a fost gata montata si cusuta, nu mai puteam sa ii spun sa o puna din nou.:blush: Bine, acuma nici 100 de lei nu e o avere. In rest, in afara de proeminentele alea doua de jos, se simte foarte bine pielea, in sensul ca nu imi mai aluneca mana pe volan.

dragos c
02-03-2009, 06:26 PM
Pentru 100 RON arata foarte bine volanul,in mod normal sub 75 euro nu gasesti.
Oricum sa-l stapanesti sanatos!

Cristee
02-03-2009, 08:25 PM
@Cristee

Ar fi putut cel care mi-a pus pielea pe volan sa faca cumva sa nu lase asa de gros materialul la cusatura, sa taie cumva mai la limita materialul in exces, sau nu stiu cum. Eu nu am stiut sa fiu atent la chestia asta , ca sa-i spun din timp.

Apoi, cand a fost gata montata si cusuta, nu mai puteam sa ii spun sa o puna din nou.:blush: Bine, acuma nici 100 de lei nu e o avere. In rest, in afara de proeminentele alea doua de jos, se simte foarte bine pielea, in sensul ca nu imi mai aluneca mana pe volan.
Se merita la pretul asta. Oricum pielea este superba. Tocmai ce facui si eu rost de piele ca a ta, dar eu luai maro si negru. Deci urmeaza sa schimb volanul, burduful,nuca si frana de mana :) cu noua piele.

Puiu
02-03-2009, 09:13 PM
Am primit burduful pentru schimbator de la Cristee. Foarte misto. Pielea de calitate, cusaturile fine, om serios, breeeee....

pustiulik
02-03-2009, 11:12 PM
@ dragos c
Multumesc.

Pielea este de foarte buna calitate, ea fiind folosita pentru imbracarea volanelor in piele pentru VW Golf 6, Land Rover, E-Klasse, si volane de Peugeot in 4 spite. Pentru modelele acestea am inteles ca exista materialul pre-cusut, adica pregatit pentru montare. Fabrica din Deta (Ebyl), a dat faliment insa, din cauza perioadei de criza.

Cristee
03-03-2009, 11:11 AM
Jos palaria! Scaunele sunt beton. Cat te-au costat? Lucrarile alea de acolo, sunt toate facute de el? Pt ca acolo sunt perfecte volanele

Cristee
03-03-2009, 11:40 AM
Super frumos:naughty:

[QUOTE=tudo_gabriel;234307]uite niste poze sper sa ti placa.

A iesit foarte frumos volanul, presupun ca si pielea care este acum pe volan este mult mai buna calitativ decat cea standard. Ti-au dat cumva sfaturi cum sa o protejezi sau nu se mai pune problema ca se increteste? Ceasurile de bord de unde le-ai luat?
FOLOSESTE BUTONUL EDIT DACA VREI SA ADAUGI CEVA SI NU MAI POSTA CONSECUTIV

Pielea se protejeaza cel mai bine cum va proteajati si voi mainile, adica cu creme hidratante.Incercati saptamanal sa dati pielea de pe volan cu crema de maini. Eu cel mai des folosesc lapte doina.

dragos c
03-03-2009, 11:46 AM
Scaunele + fetele de usi(partea pe care tii cotul) m-au costat 700 euro.
Toate lucrarile postate acolo sunt ale lui,eu tocmai am fost la el cu volanul,schimbatorul si frana de mana si unele dintre lucrari le-am vazut personal, sunt foarte tari.Dupa ce termin cu astea trebuie sa ma duc cu masina cand am timp sa faca niste poze.
Eu sunt multumit de el,sa vad acum cum ies astea ca sunt nerabdator.

Cristee
03-03-2009, 05:19 PM
Stii cumva cum a prins la loc cotierele de la usi? Am vazut ca sunt prinse cu un fel de nituri de plastic topite.Vreau si eu sa imbrac cotierele in piele dar nush cu ce sa prin la loc cotiera dupa ce o imbrac in piele.

machinistul
04-03-2009, 10:17 AM
Cred ca voi apela si eu la serviciile celor de care ai scris, arata foarte frumos mai ales ce ma intereseaza pe mine si anume volanele.

dragos c
04-03-2009, 04:47 PM
Stii cumva cum a prins la loc cotierele de la usi? Am vazut ca sunt prinse cu un fel de nituri de plastic topite.Vreau si eu sa imbrac cotierele in piele dar nush cu ce sa prin la loc cotiera dupa ce o imbrac in piele.

Le-a prins la fel topind plastic.

dragos c
04-03-2009, 04:50 PM
Cred ca voi apela si eu la serviciile celor de care ai scris, arata foarte frumos mai ales ce ma intereseaza pe mine si anume volanele.

Daca ai timp du-te zilele astea pe la el ca are niste lucrari de la un ibitza si un passat la atelier si le vezi pe viu,garantat o sa-ti placa,eu cand le-am vazut pe alea de ibitza m-am indragostit de ele,sunt perfecte.

Cristee
04-03-2009, 05:34 PM
Le-a prins la fel topind plastic.

:) daca am timp in weekend o sa incerc sa-mi fac si eu cotierele in piele.

dragos c
04-03-2009, 06:13 PM
Spor la treaba!
Vezi ca atunci cand o sa scoti fetele de usi o sa se rupa o parte din clipsuri asa ca fa bine si cumpara din timp niste clipsuri.

Puiu
04-03-2009, 06:29 PM
Daca ii iese bine, cand trec prin Craiova il oblig sa mi le faca si pe ale mele...
Prin oblig a se citi "ma pun in genunchi, ma prind de picioru' lui si nu-l las sa plece pana nu-mi promite ca-mi face si mie..."

dragos c
04-03-2009, 06:54 PM
Sper ca ai niste blugi care nu se rup repede in genumchi.:):clapping:

Puiu
04-03-2009, 07:43 PM
Nu-i bai, imi pun genunchiere...

Cristee
05-03-2009, 10:17 AM
:)) Sper sa am timp sa ma apuc de ele

Cristee
06-03-2009, 10:32 AM
Poze cu ultimul volan imbracat in piele la un Focus :)

Puiu
06-03-2009, 02:48 PM
Ti-a ieşit până la urmă...

dragos c
06-03-2009, 04:14 PM
Bai Cristee vad ca te pricepi.
Ai putea sa faci ceva banuti din asta daca iti permite timpul.

Cristee
10-03-2009, 09:57 PM
De la ''Puiu'' (colegul de mai sus) am facut primii bani :). E mandrul posesor al unui burduf de piele si urmeaza nuca(care este in drum spre mine) si frana de mana imbracate in piele.

Puiu
10-03-2009, 10:07 PM
Traiasca Posta Romana si referitor la bani pot spune ca au fost putini comparativ cu rezultatul. Sper sa fie de bun augur si sa-ti iasa ceva mai multi bani cu asta pentru ca evident o faci din pasiune. Bafta si astept cu ochii inlacrimati avizul in cutia postala.
Promit ca o sa pun poze cu ce iese...

Cristee
15-03-2009, 10:01 AM
Tocmai ce ii darui varului meu, cadoul de ziua lui, si dupa cum banuiti , nu putea sa fie altceva decat o imbracatura de piele pt volan. :)
Asta e cadoul...
'Puiu', astazi urmeaza nuca ta :)

Dozer
15-03-2009, 01:41 PM
@Cristee: mai baiatule... tu faci numai prostii. :D:P Foarte frumos lucrat, bravo tie.

Puiu
15-03-2009, 03:19 PM
Oh boy, oh boy, oh boy...:clapping::clapping::clapping:

totel
19-03-2009, 03:26 PM
Mi-am facut si eu volanul la omul de la Deta saptamanile trecute, a iesit foarte bine, singurul inconvenient este ca mi l-a imbracat cu piele neagra mata in loc de lucioasa cum era inainte.Dar pentru banii dati e super.Masina e un peugeot 607 din 2001.Multumesc baiatului din timisoara care a pus numarul de telefon al omului din deta.

Cristee
20-03-2009, 12:43 AM
Pai si nu se simte mai bine la mana cea mata? Pe cea lucioasa daca iti transpira mana iti aluneca, pe cea mata ai priza mai buna. Normal, acum depinde si de piele. Am eu una acum care este tot mata si e super senzatia cand conduci. Mult mai fain decat cu cea lucioasa.

dragos c
21-03-2009, 06:24 PM
In sfarsit :) am montat si eu volanul,frana de mana si schimbatorul si arta asa:

totel
21-03-2009, 10:26 PM
Da cristee ai dreptate e mai placuta senzatia la cea mata dar nu se prea potriveste cu capacul de la airbag care este un negru mai lucios.Dar sunt multumit oricum. O sa pun o poza maine poimaine.

Deesse
22-03-2009, 01:33 AM
Dragos, unde ai facut volanul ala?
Arata interesant si as dori sa imi imbrac si eu volanul (care nu are piele stock) pana strang 1800 lei pentru cel de VTS - vezi poza de mai jos :)
Sincer, al tau arata cam cel mai bine de pe topicul asta dupa gusturile mele.

dragos c
22-03-2009, 06:47 PM
Merci!
Toate le-am facut la tipul ala de la EX-TA AUTO de prin 13 septembrie.Intra pe extaauto.gapo.ro ca sa vezi lucrarile lui.Eu zic ca poate sa-ti faca volanul foarte asemanator cu cel pe care il vrei tu.Poza atasata este de la o Alfa Romeo.

Deesse
22-03-2009, 07:15 PM
Asemanator da, dar nu foarte, pentru ca nu are chestiile alea cromate, etc
Oricum, pana strang bani de cel original ar fi perfect.
Cat te-a costat? E musai sa dai jos volanul? Ca la mine e mai problematic :)

sorinj
22-03-2009, 07:42 PM
E cam prost intinsa pielea pe volanul din postul 110...
Eu l-am facut in Arad, la un mester cu vechime in astfel de lucrari.

Deesse
22-03-2009, 07:50 PM
Foarte tare lucrat al tau, dar si Arad :(
Oricum, pt mine tinta e acel volan de VTS.
Asta e doar o etapa intermediara.

dragos c
23-03-2009, 01:20 PM

Arata foarte tare al tau,trebuie sa recunosc ca e cel mai frumos volan imbracat in piele aftermarket,vad ca si materialul e diferit(cel cu gaurele)dar din pacate eu sunt din Bucuresti asa ca...
Cat te-a costat si cat a durat ca daca e rezonabil la pret poate trec prin Arad :):) .

sorinj
23-03-2009, 09:29 PM
A durat 4-5 ore, si a costat 250 lei (manopera si material). + 50 lei maciulia schimbator si burduful.

dragos c
23-03-2009, 09:36 PM
Ai idee daca are si ata verde cum l-am facut eu ca as vrea sa-l fac la tipul din Arad din nou ca arata prea bine.

maryusdanyel
07-04-2009, 05:40 PM
Azi am facut si eu volanul la Exta. F frumos a iesit.Sunt f multumit.
Pret:250 ron pt ca am avut piele pe volan si a taiat dupa cea veche.

Fashy
07-04-2009, 07:05 PM
Mey Mariusica..ce activ ai fost azi..volan, poze, post..tot :))

Vreau si eu sa-mi intind pielea pe capacul de la volan - cel care sare la impact, pe care apesi ca sa claxonezi. Stie cineva pe unde s-ar putea face operatiunea asta? Am deja piele pe capac..trebuie doar intinsa si eventual cusuta pe margini.

maryusdanyel
07-04-2009, 07:10 PM
Pai probabil tot acolo.

mielu'
07-04-2009, 11:59 PM
Minunat arata Mariuse. In sfarsit i-a venit randul :P
De-abia astept sa-l vad live.

Rebel
11-04-2009, 07:29 PM
Mi - am pus si eu pielea la volan, a iesit destul de misto ;)

Silver
11-04-2009, 11:34 PM
Foarte bine arata volanul lui Marius. L-am vazut si eu aseara.

Cristee
12-04-2009, 01:37 AM
Am mai facut si eu un volan, la un Spark.
Luni urmeaza la un Passat si dupa sper sa-l refac pe al meu ca am facut rost de o piele mai buna.
Cum il termin pe al meu va si pun poze :)

catalin gheorghe
12-04-2009, 09:44 AM
E super cu volan din piele insa, in timp pielea imbatrineste si incepe sa-ti murdareasca miinile la drum lung. Eu am avut (pe VW) volan din piele "MOMO" care la inceput era ok iar in timp a devenit stresant din cauza frecateilor care se lipeau de mina. Din cauza soarelui care batea pe volan, pielea se dezhidrata. Am incercat tot felul de tratamente neeficiente dupa care am renuntat si am pus un "MOMO" din material sintetic.

dragos c
13-04-2009, 10:27 AM
Cand incepe sa se strice pielea te apuci de unul nou:naughty:

Cristee
17-04-2009, 01:45 AM
Cum am promis, atasez si poza cu volanul de la Passat. Maine sper sa-l termin si pe al meu :)

Florin82
26-04-2009, 11:38 PM
cateva poze cu ”noul” volan. scuze de calitatea imaginilor: mobil+noapte. promit poze mai bune soon.
PS: e exact acealasi tip de piele ca la CC-ul lui maryusdaniel numai modelul difera putin (pielea perforata argintie din partea superioara)

Lioness
30-04-2009, 01:14 PM
Mi - am pus si eu pielea la volan, a iesit destul de misto ;)

Hmm... nu mai bine incercai cu negru? Sau altceva in combinatie cu negru? Ca e cam mare contrastul zic eu...

Rebel
30-04-2009, 02:22 PM
@ Lioness : Mie mi a placut mai mult cu alb ca merge cu ornamentele albe din interior.Inainte sa o pun pe asta am avut piele neagra si nu am fost foarte entuziasmat.

http://rbldsign.webgarden.ro/

Lioness
30-04-2009, 06:55 PM
Ei, eu sunt ceva mai conservatoare. :)
Am vrut si eu sa imi pun negru cu beige, ca am tapiteria x-design, dar chiar vorbeam cu Monegasc la un moment dat ca mi se pare ca incarc prea mult masina. Asa ca nu mi-o lua in nume de rau. Nu trebuie sa imi placa mie, tie trebuie sa iti placa. Deci e ok.

Florin82
30-04-2009, 07:52 PM
Hmm... nu mai bine incercai cu negru? Sau altceva in combinatie cu negru? Ca e cam mare contrastul zic eu...

Ti se pare. Pozele nu sunt prea reusite si in plus ce contrast mare sa fie ca si ornamentele masinii sunt tot argintii incojurate de negru. Am folosit strict culorile interiorului masinii. Oricum promit poze mai de calitate facute ziua si cu o panorama mai mare a bordului masinii sa vezi ca se potriveste la fix.

Lioness
04-05-2009, 06:33 PM
E posibil sa mi se para. Oricum, e vorba de gusturile fiecaruia aici, asa cum spuneam mai sus. Contrastul despre care vorbeam era intre piele si restul volanului. Aceasta este parerea mea si banuiesc ca de aceea se si posteaza poze pe forum, pentru a vedea si parerea celorlalti.

Numai bine!

vlads
29-05-2009, 01:38 PM
Am gasit un atelier in Constanta un atelier unde costa 80 RON / volan. O sa revin cu detalii dupa ce mi-l imbrac eu. Cred ca sunt profi - cand am fost eu SCHIMBAU pielea dintr-un Q7 - din neagra o faceau alba!!!! Cica proprietarul schimbase si culoarea masinii.

mjustin
29-05-2009, 05:59 PM
Asteptam sa faci operatia dupa care asteptam poze si eventual telefon de la atelier. Ma avantajeaza mai mult un drum pana la CT decat pana la Craiova.

machinistul
15-07-2009, 11:23 PM
Mi s-a incretit destul de mult volanul asa ca sunt nevoit sa apelez in curand la schimbarea pielii de pe volan

Ionut B.
28-07-2009, 12:39 AM
Am avut un mic incident in urma cu un an si mi-au sarit airbagurile si de atunci ma tot chinui cu volanul...m-am hotarat sa-l imbrac in piele,sa renunt la airbag.Asfel incat l-am facut in trei spite iar acum vreau sa-l imbrac un piele numai ca nu stiu unde.Aveti vreo idee?...sincer am gasit la ex-auto dar mi se pare mult prea mult 100 de euro.
Astept sugestii:happy:

Eduard
28-07-2009, 12:47 AM
La el mi l-am facut si eu acum 2 ani si este f. bine. Daca ar fi sa fiu carcotas as putea zice doar ca piele as fi vrut-o un picut mai groasa. Insa finisajul este super ok.

http://craiova.olx.ro/confectionez-huse-piele-pentru-volan-iid-17926708

Ionut B.
28-07-2009, 12:57 AM
Ok mersi mult,ii voi trimite un mail si niste poze ca sa vada despre ce e vorba.Apropo ,cat te-a costat?

Florin82
28-07-2009, 01:01 AM
pe mine m-a costat acum vreo 6 luni 2,5 milioane. vad ca a mai scumpit omul dar stie meserie. eu sunt foarte multumit. dar vezi sa te gandesti bine ce fel de model iti pui ca omul e cam grabit. In rest treaba o face foarte bine.
Apropo, vezi ca mai e un thread cu acelasi subiect. foloseste search.

Eduard
28-07-2009, 01:08 AM
Eu am dat 1.5 mil.

cezzzarica
29-07-2009, 02:23 PM
Stiti pe undeva prin Bucuresti pe unde se poate face volanul cu schimbatorul si frana de mana?

dragos c
29-07-2009, 02:29 PM
La Ex-Ta auto este pe undeva pe langa Petre Ispirescu in Rahova!Intra si tu pe net si cauta extaauto si gasesti un nr de telefon acolo.

cezzzarica
29-07-2009, 02:38 PM
Ai idee cam ce preturi au ?

Rebel_Boy
29-07-2009, 03:11 PM
un pret pentru un volan la 206 la EX-TA auto are cineva ? .. si niste pareri despre ei daca se poate .. cum lucreaza ?

Deesse
29-07-2009, 03:56 PM
100e e la ei volanul.

dragos c
29-07-2009, 05:19 PM
Eu mi-am facut tot interiorul la ei dar doar volanul daca nu a mai fost imbracat in piele plus schimbator parca e 100 euro.
Dca vrei sa vezi niste poze cu ce a iesit la mine pe pagina anterioara la gasesti atasate.

bobovis
29-07-2009, 06:01 PM
@dragos c, cat te-a costat toata afacerea?

dragos c
30-07-2009, 10:21 AM
Cu totul vreo 800 euro adica scaunele + cotierele din usi + volan + frana de mana + schimbator

maryusdanyel
31-07-2009, 06:59 AM
Informati corect va rog.
Preturile sunt de 250 roni daca ai piele pe volan sau daca au ei matrita (pt 307 au sigur) si 100 de euro daca nu au matrita si tre sa faca alta noua.
Recomand cu incredere,lucreaza bine si sunt seriosi.Am atasat poze mai devreme in topic...

hdh de hd
03-08-2009, 04:06 PM

Salutare!

Eu sunt din Hunedoara si am un 206 la care i s-a cam uzat volanul (nu este volan imbracat in piele). Am vazut volanul tau si mi-a placut foarte mult! Da-mi, te rog, in PM nr. de telefon sau alte date de contact ale mesterului din Arad!
Multumesc tare!

Radu

greenround
17-08-2009, 02:48 PM
Salutare la toata lumea! Am si eu o rugaminte pe cineva din IASI cunoasteti care sa imbrace volane in piele? am un peugeot 406 model facelift si as dori sa il imbrac in piele! Astept un raspuns cat se poate de rapid ca as dori sa parasesc putin tara!Multumesc anticipat.

donfageru
28-10-2009, 09:28 PM
Recomand cu placere firma care mi a schimbat pielea pe volanul meu. Daca sunteti interesat va trimit datele firmei sa nu fac reclama. Pret 250 RON. Mailu meu donfag3ru@yahoo.com

theo_xss
28-10-2009, 09:30 PM
E din Cluj firma ?

jokero
15-11-2009, 09:07 PM
As vrea sa imbrac si eu volanul la 206.Stiti pe careva in Timisoara care se ocupa cu asa ceva?

cox
16-11-2009, 10:29 AM
Vad ca esti din Severin. Nu ti-ar fi mai usor sa il imbraci in Craiova? Aici ti-as putea recomanda eu pe cineva.

jokero
16-11-2009, 12:10 PM
Sunt din severin, dar student in Timisoara.Vin foarte rar pe acasa, pana la craciun nu cred ca ajung.Daca nu rezolv pana atunci o sa iti trimit un pm din timp sa te anunt si vorbim.Lasa totusi un pret estimativ.

Tetrazona
04-12-2009, 12:34 AM
Cox , in Craiova unde se poate imbraca volanul in piele si cam la ce pret. La un 206.

cox
04-12-2009, 09:40 AM
Eu l-am imbracat la un tip foarte meticulos din Craiova. A durat vreo 6 ore toata operatia si a costat 150 ron, acum aproape 2 ani. Il poti contacta la 0720049812.

katy
05-12-2009, 06:44 PM
Cox si ai probeleme cu el ? S-a desfacut, sau ceva ? M-as baga si eu, dar sa-l fac rosu-negru.

cox
07-12-2009, 09:30 AM
Pai tot rosu cu negru l-am facut si eu. Nu s-a desfacut nicio cusatura. In schimb, pielea rosie s-a cam decolorat.

katy
07-12-2009, 11:56 AM
Pai atunci ar fi mai bine negru, ca dupa o sa arate urat daca se decloreaza

cox
07-12-2009, 12:31 PM
Ei, nu s-a decolorat de tot. Doar a inceput sa se decoloreze. Eventual, fa-l negru cu cusatura rosie.

katy
07-12-2009, 12:34 PM
Da o idee buna, chiar nu m-am gandit la asta :P

cox
07-12-2009, 12:49 PM
Cam asa arata:

katy
07-12-2009, 04:07 PM
Da fain de tot rosu pe negru :D

cox
07-12-2009, 04:53 PM
Nici cu negru pe rosu nu mi-e jena:

katy
07-12-2009, 06:28 PM
Si pana la urma o sa raman cu rosu negru, cum e in a 2 poza.
Chiar daca o sa se decoloreze cu timpu asta e, sa vad daca pe la sfarsitu lu ianuarie o sa-mi cumpar jantele vin :D, in asa fel sa ma prezint si eu la intalnire :P

DTS Cosmin
07-12-2009, 07:08 PM
Uitati aici site-ul de la cox.Multumiri inca o data;)!Daca deranjeaza pe cineva aceasta adresa si o considera reclama,il rog sa o stearga.Dar cred ca ajuta f. multi utilizatori.Pretul(l-am sunat eu) este 200ron.Timp estimativ:2 ore daca a mai imbracat modelul respectiv,4 ore daca trebuie sa faca matrita noua.http://ghebriel.wordpress.com/

katy
07-12-2009, 07:19 PM
Ne ajuta, ne ajuta :D multumiri

Silver
07-12-2009, 10:15 PM
Cox! La Gabi ai facut volanul? Mie mi-a facut cusatura pe 406 si pe megan in x!

cox
08-12-2009, 10:24 AM
Da, la serviciile lui am apelat si sunt foarte multumit.

sorin-mihai
09-12-2009, 08:21 PM
Silver , posteaza te rog si tu poze cu volanul de 406 cu acea cusatura in x . Vreau sa fac si eu pe 406 .
Multumiri.

marius77
10-12-2009, 02:30 PM
Silver nu mai are 406 de vreo 3 ani. In plus si daca ar mai avea poze cu el, nu ar mai putea posta ca e banat!:((

sorin-mihai
10-12-2009, 05:53 PM
Ai dreptate Marius acum am vazut ca este banat ( neatentia asta ) .
Dar poate ne ajuta altcineva cu poze .

Cristee
22-01-2010, 02:29 PM
Scuze de off topic dar nu reusesc sa las PM unui user care cerea detalii despre o husa de piele. Asta este eroarea pe care o primesc cand incerc sa-i raspund, poate vede aici mesajul.

The following errors occurred with your submission

* Misteru has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.

If you are trying to send this message to multiple recipients, remove Misteru from the recipient list and send the message again.

bobovis
22-01-2010, 02:58 PM
Inseamna ca are mesageria setata sa nu primeasca PM-uri.